„Atsiprašinėjantis” Aukščiausiojo teismo pirmininkas Rimvydas Norkus neseniai tyčiojosi :”Jokių veiksmų dėl masinės teisėjų korupcijos aš neatliksiu”

Norkaus

Norkaus

 

 Nors Aukščiausiojo teismo pirmininkas Rimvydas Norkus verklena ir atsiprašinėja visuomenės dėl masinės teismų korupcijos, tačiau atsistatydinti nežada – laukia, kol jį iš pareigų išmęs Seimas. Dar visai neseniai tas pats R. Norkus tyčiojosi iš skundų dėl masinės teismų korupcijos 

Aukščiausiojo teismo pirmininkas Rimvydas Norkus :”Jokių veiksmų dėl masinės teisėjų korupcijos aš neatliksiu”

 

2017 m. gruodžio 4 d.

 

Lietuvos Aukščiausiojo teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus raštu „Laisvą laikraštį” informavo, kad nei jis, nei taip vadinama „teisėjų taryba” neketina nieko daryti dėl masinės korupcijos Vilniaus apylinkės ir apygardos teisme.

 

Spalio 27 d. „Laisvo laikraščio” redaktorius Aurimas Drižius kreipėsi į Teisėjų tarybą, prašydamas kelti drausmės bylas bent 18 Vilniaus apylinkės ir apygardos teismo teisėjams.

 

 Norkaus

 

Minėti teisėjai pagal buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Alvydo Sadecko prašymą buvo įvedę cenzūrą „Laisvam laikraščiui” – tai yra uždraudę rašyti straipsnius apie A.Sadecką.

 

Nors tiek Konstitucija, tiek Visuomenės informavimo įstatymas aiškiai sako, kad cenzūra Lietuvoje yra uždrausta, tačiau Vilniaus apylinkės ir apygardos teismai  jau dešimt metų nepanaikina cenzūros, rašydami visiškas nesąmones savo nutartyse – pvz., kad Konstitucija tėra „deklaracija” „Vilniaus apylinkės teismo teisėja Monid). Per tuos dešimt metų minėti 18 teisėjų sugebėjo net penkis kartus atmesti A.Drižiaus prašymus panaikinti cenzūrą, rašydami savo nutartis „iš oro”, atvirai klastodami dokumentus ir savo sprendimus. Per tą laiką A.Drižius buvo nuteistas net septynis kartus vien už tai, kad toliau rašė straipsnius apie A.Sadecką ir teismus – teisėjai cenzūrą įvardino „teismo sprendimu”, ir už jo nevykdymą skyrė A.Drižiui kalėjimą lygtinai.

 

Tačiau šios mafijos viršūnė – Lietuvos Aukščiausiojo teismo pirmininkas R.Norkus atvirai savo rašte pripažino, kad dėl šios masinės korupcijos ir įstatymo nepaisymo jis neketina nieko daryti. Nors tai yra jo pareiga – prižiūrėti teismų darbą. Nes Teisėjų taryba yra vienintelis organas, kuris dar gali kažkiek kontroliuoti teismų darbą – bet kokį savo nusikaltimą teisėjai pridengia tuo, kad „aš nepriklausomas” ir „niekam neatsiskaitau”.

 

Apačioje pateikiamas A.Drižiaus kreipimasis į teisėjų tarybą ir Norkaus atsakymas. A.Drižius taip pat kreipėsi į naująją Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkę Širinskienę, prašydamas inicijuoti parlamentinę komisiją teismų nusikaltimams ištirti. 

Facebook komentarai
});}(jQuery));