Audrius Nakas siūlo gynybai skirti 60 proc. BVP – tada galėsime išvaduoti Rusiją

12274506 10153767325101639 5656170983970647186 n
 
 

Man juokinga, kai svarstoma iki 2030 metų gynybos reikmėms nuo Rusijos pasiekti 2,5 proc. nuo BVP. Ką, rusai taip ir lauks kol sustiprėsim tų 2030 metų taip ir neužpuolę? Kitas dalykas, kodėl tokie maži skiriami procentai? Esu sakęs, kad mažiausiai turime skirti 12 procentų nuo BVP. Bet po analizių analiko įžvalgu teigiu – nedelsiant turi būti skiriama 20 proc. nuo BVP gynybai. Po to kasmet dididant po 5 proc. kol pasieksim 60 proc. nuo BVP. Tada ne tik gintis, bet pagaliau įvesti demokratiją galėsime šioje teroristinėje valstybėje. Tokiu būti išgelbėsime Vakarus ir transatlantinę vienybę ir visą pasaulį. Amen.

 

 

 

Situacija labai pavojinga: Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją

 22

 
Paskelbta: 2018-08-30 07:06 Autorius: ekspertai.eu
Analizių analitikas M. Laurinavičius (dešinėje). Nuotr. facebook.com
Analizių analitikas M. Laurinavičius (dešinėje). Nuotr. facebook.com

LRTDELFI pranešė, kad „Rusija akivaizdžiai ruošiasi karui prieš Vakarus – ne hibridiniam, o atviram „tikram“ karui, kuriame dalyvauja tankai ir raketos“.

Tokią žinią paskelbė analizių analitikas Marius Laurinavičius publikacijoje „Rusija ne blefuoja, o ruošiasi atviram karui prieš Vakarus“.

Paaiškėjo, kad Rusija rugsėjo 11–15 d. vykdys iki šiol neregėto masto karines pratybas „Vostok 2018“. Jose, remiantis oficialiais pranešimais, dalyvaus apie 300 tūkst. sausumos, jūrų ir oro pajėgų karių ir apie 36 tūkst. karinės technikos vienetų.

M. Laurinavičius LRTDELFI kanalui pasakė, kad „Vostok 2018“ išskirtinės dėl iki šiol neregėto dalyvaujančių pajėgų ir karių skaičiaus.

„Ne tik „Vostok 2018“ ar konkretūs puolimo scenarijai, kurie tokiose pratybose nuolat repetuojami, bet ir visa tai, kas vyksta Rusijoje, akivaizdžiai rodo, kad ji ruošiasi karui prieš Vakarus. Ne hibridiniam, o atviram „tikram“ karui, kuriame dalyvauja tankai ir raketos“, – atskleidė M. Laurinavičius.

M. Laurinavičiaus nuomone, „Vostok 2018“ rodo, kad Rusija tokiam scenarijui ruošiasi rimtai ir intensyviai, todėl „Vostok 2018“ pratybų mastas turėtų kelti dar didesnį nerimą negu kėlė puolamojo popūdžio „Zapad 2017“ pratybos, vykusios šalia Lietuvos.

Pasak analizių analitiko, visos Vakarų šalys ir jų sąjungininkės yra galimas Rusijos taikinys. Rusija kelia grėsmę visiems Vakarams kaip liberalios demokratijos bastionui.

M. Laurinavičius informavo, kad nerimauti turėtų ne tik Vakarai, bet ir Japonija.

Tačiau specialistas tuo pačiu nuramino, kad Rusijos karinė galia neprilygsta JAV ir Vakarų karinei galiai.

skirt

Ekspertai.eu primena glaustą chronologiją, iš kurios aiškiai matosi, kad Lietuvos saugumo padėtis šiuo metu yra ypač įtempta.

Kaip žinoma, situacija valstybėje yra sudėtinga ne tik dėl išorinio priešo kėslų – būsimos Rusijos karinės invazijos, bet ir dėl destruktyvios diversantų veiklos mūsų valstybės viduje, apie ką buvo informavęs Seimo Nacionalinio saugugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, žaliųjų valstiečių Juknevičiene tituluojamas Vytautas Bakas.

Daugelį mėnesių iš eilės pagrindiniai didžioji Lietuvos žiniasklaida – valstybinis-komercinis transliuotojas LRTHADĖ, nepriklausomas konservatorių portalas delfi.lt, Kurlianskio žiniasklaidos tinklas bei kiti svarbūs sistemos viešinimo kanalai nuolatos skelbė, kad Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis ne tik karine intervencija į NATO ir ES valstybę Lietuvą, bet ir Baltarusijos okupacija.

Rusija jau ilgą laiką realiai grasina kariniu susidorojimu ypač ji aktyviai tai darė prisidengdama puolamojo pobūdžio pratybomis „Zapad“, o taip pat kiekvieną dieną stengiasi palaužti Lietuvą savo skleidžiama propaganda.

Lietuvos užsienio reikalų ministras, buvusia socialdemokratų Juknevičiene tituluojamas buvęs jaunuolis Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija galėjo pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino.

Kiek anksčiau garsus konservatorių politikas Žygimantas Pavilionis mūsų šalies žmonėms buvo pranešęs, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniaiir t.t.

NSGK pirmininkas V. Bakas 2017 m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dar 2017 m. vasario mėnesį viešėdama Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

2018 m. prezidentė su „Sniego susitikimo“ dalyviai aptardama geopolitinius iššūkius, Europos ir transatlantinį saugumą perspėjo visus, kad NATO turi būti pasirengęs labai greitai pereiti iš taikos į karo režimą, turint omenyje, kad rusai gali pradėti puolimą bet kurią akimirką.

Kad Rusija turi kėslų pulti Europą yra kalbėjęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis, apie tokią grėsmę yra užsiminęs ir kitas Lietuvos draugas, Ukrainos prezidentas, milijardierius Petro Porošenka ir t.t.

2017 m. rugsėjo mėnesį Kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson pranešė, kad Rusijos satelitas, diktatoriaus valdoma Baltarusija planuoja 2018 m. sausį Vilniuje parodyti Baltarusijoje pastatytą baletą „Vytautas“. Ministrė tai tiesiogiai susiejo tai su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir pareiškė, kad tai yra minkštosios galios demonstravimas bei provokacija.

„Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių“, – tąkart Lietuvos visuomenę perspėjo žaliųjų valstiečių ministrė.

Baletas Vilniuje buvo parodytas šių metų sausio 28 d. Nors tiesioginio konflikto pavyko išvengti, tačiau baleto pasekmės kol kas neaiškios.

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));