Audrius Nakas : „Imitacinė valstybė kuria imitacinę gerovę“

Audrius Nakas

 

Imitacinė valstybė kuria imitacinę gerovę

Visada pasisakiau už visus įmanomus alkoholio pardavimo ribojimus ir visišką alkoholio reklamos draudimą. Buvau įsitikinęs, kad po rinkimų pradėjus dirbti naujos sudėties Seimui, pirmasis žaliųjų valstiečių realus darbas bus konkrečių priemonių įgyvendinimas: atsiras specializuotos alkoholio parduotuvės ir bus visiškai uždrausta alkoholio reklama ir t.t. . Nepaisydami niekieno nuomonės ims ir realizuos tai, ką deklaravo prieš rinkimus.

Tokios priemonės nieko nepakeistų gyvenime tų – jiems priklausau ir aš, kurie mėgsta viskį, alų ar degtinę. Mums nereikia reklamos, nes žinome, ką ir kokios kokybės norime gerti. Ir mes puikiai suprantame, kad alkoholio reklamos skirtos tik labai jauniems žmonėms. Jos – alkoholio reklamos – yra didelis blogis.

Jokių problemų nesukeltų ir specializuotos parduotuvės – juk būtų visiškai nesunku ten nuvykti ir nusipirkti norimą gėrimą. Puikiai suprantu, kad specializuotos parduotuvės papildomai užkardytų galimybę įsigyti alkoholį tiems, kam jo nedera vartoti.

Tačiau po rinkimų kelis mėnesius iš eilės girdėjau tik „svarstymus“ ir „diskusijas“ apie ketinimus kažką daryti šioje srityje. Bet ką čia dar svarstyti ir diskutuoti – juk alkoholio tema buvo viena pagrindinių ir svarbiausių žalųjų valstiečių rinkiminėje kovoje! Žalieji, ko gi jūs laukiate ir apie ką diskutuojate? Kodėl tiesiog neįgyvendinate savo rinkiminių pažadų?

Galiausiai, kai šiomis dienomis išgirdau apie kovos au alkoholiu inovaciją, kad žalieji valstiečiai ketina drausti prekybą alkoholiu lauko kavinėse, festivaliuose ir panašiose vietose, galutinai įsitikinau, kad ta kompanija gražiai apmovė visus savo rinkėjus.

Ši visa žaliųjų valstiečių deklaruota kova su alkoholiu tėra tik imitacija. O ką galima pasiekti imituojant? Ar galima pastatyti namą imituojant statybas? Negalima. Ar įmanoma atlikti kokią širdies operaciją imituojant? Negalima. Nieko negalima nudirbti imituojant darbą.

Visa žaliųjų valstiečių veikla visose srityse – nesibaigianti imitacija.

Jie imituoja kovą su korupcija, imituoja švietimo reformas, imituoja kad kažką daro dėl emigrantų sugrąžinimo, lyg konservatorių klonai imituoja Rusijos agentų demaskavimus ir Kremliaus agresijos grėsmes. Aš net nežinau, ar yra nors viena sritis, kurioje jie kažko neimituotų, o veiktų realiai, – jie viską imituoja. Ir, kai reikia Lietuvos teritorijos šeimininkams, vieningai laužo Konstituciją.

Ar buvo kas pajudinta teisėsaugos srityje? Absoliučiai nieko. Ar imtasi priemonių dėl meluojančios žiniasklaidos? Ne. Gerbiamas Sveikatos apsaugos ministre – kaip sekasi su tokia smulkmena, kaip apgriuvęs Vaiko raidos centras?

Asmeniškai iliuzijų dėl šios bespalvės žaliųjų valstiečių draugijos neturėjau, tačiau tai tai ką matau dabar, tikrai blogiau negu buvo galima įsivaizduoti ir prognozuoti…

Šio brūkštelėjimo moralas paprastas – kai viskas imituojama, tai ir gerovė bus imitacinė. Iš tiesų – ir toliau viskas blogės, žmonės bus nelaimingi, skurs, negrįš…

Facebook komentarai
});}(jQuery));