Atviras Didžiosios Britanijos Gydytojų Laiškas – „Corona“ Vaikų Skiepijimas: Saugumo Ir Etikos Klausimai

grafik-28

grafik-28

Atviras Didžiosios Britanijos Gydytojų Laiškas – „Corona“ Vaikų Skiepijimas: Saugumo Ir Etikos Klausimai

Demokratija Koronavirusas Sveikata

Originalus straipsnis paskelbtas 2021 m. liepos 6 d.

https://corona-blog.net/. Išversta padedant www.DeepL.com/Translator

Sveikiems vaikams COVID-19 beveik negresia – mirties rizika yra tik 1 iš 2,5 milijono. Pandemijos metu Jungtinėje Karalystėje nemirė nė vienas sveikas vaikas iki 15 metų amžiaus, o į ligoninę ar intensyviosios terapijos skyrių patenka itin retai, nes daugumai vaikų nepasireiškia arba pasireiškia labai lengvi simptomai. Nors Long-Covid buvo įvardijamas kaip priežastis, dėl kurios reikėtų skiepyti vaikus, patikimų duomenų nėra daug.

Atsižvelgdamas į tai, kad vaikų skiepijimas yra neatidėliotinas, Bastianas Baruckeris į vokiečių kalbą išvertė 40 britų gydytojų atvirą laišką. Šiame laiške pateikiami geri duomenys apie Sars-Cov2 keliamą pavojų vaikams, taip pat atkreipiamas dėmesys į skiepų keliamą riziką.

Laiško iniciatorė – daktarė Ros Jones. Ji yra į pensiją išėjusi pediatrė, ypač besidominti naujagimių intensyviąja terapija ir vaikų ŽIV. Ji yra Karališkojo pediatrijos ir vaikų sveikatos koledžo (Royal Colleges of Pediatrics & Child Health) Perinatalinės epidemiologijos patariamojo komiteto ir Švietimo ir mokymo komiteto narė.

Laiškas

Norėtume jus informuoti apie didelį susirūpinimą dėl bet kokių pasiūlymų skiepyti vaikus COVID-19 vakcinomis. Neseniai nutekinti vyriausybės dokumentai rodo, kad masiškai skiepyti vyresnius nei 12 metų vaikus „Corona“ planuojama jau 2021 m. rugsėjį, o blogiausiu atveju vasarą gali būti skiepijami vos 5 metų vaikai (1).

Buvome labai sunerimę, kai žiniasklaidoje pamatėme keletą vyriausybės ir SAGE atstovų, raginančių „kuo greičiau įvesti vakciną „Corona“ ir ją „suleisti vaikams“ (2). Londono mokykloms išplatintoje mokomojoje medžiagoje buvo emociškai įtemptų klausimų ir netikslumų (3). Be to, mokytojų profsąjungos vadovai vartojo nerimą keliančius žodžius, kad mokyklose turėtų būti skatinama versti vaikus sutikti su „Corona“ vakcina, darant bendraamžių spaudimą, nors vaikų vertimas sutikti su medicininiu gydymu pažeidžia Didžiosios Britanijos ir tarptautinius įstatymus bei deklaracijas (4). Tokia retorika yra neatsakinga ir neetiška ir skatina visuomenę reikalauti, kad nepilnamečiai būtų skiepijami nuo ligos, kuri jiems nekelia jokio didelio pavojaus, produktu, kuris dar tik tiriamas ir apie kurio vidutinės trukmės ar ilgalaikį poveikį nėra žinoma. Toliau pateikiama mūsų motyvų santrauka; galima rasti išsamesnį pareiškimą su visomis nuorodomis (5).

Su medicininiu gydymu susijusi rizika ir nauda

Vakcinos, kaip ir bet koks kitas medicininis gydymas, turi skirtingą riziką ir naudą. Todėl kiekvieną vaistą turime vertinti atskirai, atsižvelgdami į jo privalumus ir konkrečiai į tai, kuriems pacientams ar populiacijoms rizikos ir naudos santykis yra priimtinas. COVID-19 vakcinų atveju galima nauda vyresnio amžiaus ir pažeidžiamiems žmonėms yra akivaizdi, tačiau vaikams rizikos ir naudos santykis būtų visai kitoks. Šį susirūpinimą išreiškiame dalyvaudami pagrįstose diskusijose, kurios yra esminė tinkamo mokslinio proceso dalis. Turime užtikrinti, kad nepasikartotų praeities tragedijos, kurios dažniausiai įvykdavo, kai vakcinos buvo skubotai pateikiamos rinkai. Pavyzdžiui, po 2010 m. pandemijos pradėta naudoti vakcina nuo kiaulių gripo „Pandemrix“ sukėlė daugiau kaip tūkstantį narkolepsijos – pražūtingo smegenų pažeidimo – atvejų vaikams ir paaugliams, kol ji buvo atšaukta. (6) Dengvaxia, nauja vakcina nuo dengė karštligės, taip pat buvo duodama vaikams prieš gaunant išsamius tyrimų rezultatus, ir 19 vaikų mirė dėl galimo nuo antikūnų priklausomo stiprėjimo (ADE), kol vakcina buvo atšaukta. (7) Negalime rizikuoti, kad tai pasikartos su COVID-19 vakcinomis, nes tai ne tik paveiktų nukentėjusius vaikus ir šeimas, bet ir turėtų didžiulę žalą pasirengimui skiepytis apskritai.

Nė viena medicininė intervencija neturėtų būti taikoma visiems, o turėtų būti visapusiškai įvertinamas jos tinkamumas atsižvelgiant į amžiaus grupės ir asmenų, kuriems ji taikoma, charakteristikas, įvertinant kiekvienos grupės ir atskirų asmenų rizikos ir naudos santykį. Praėjusių metų spalio mėn. tokį požiūrį išdėstė vyriausybinės vakcinų darbo grupės vadovė Kate Bingham, kuri sakė: „Tiesiog turime paskiepyti visus, kuriems gresia pavojus. Jaunesni nei 18 metų asmenys nebus skiepijami. Tai tik suaugusiesiems skirta vakcina, skirta vyresniems nei 50 metų žmonėms, skirta sveikatos priežiūros darbuotojams, slaugos namų darbuotojams ir rizikos grupei priklausantiems asmenims.“ (8)

Vaikų nereikia skiepyti dėl jų pačių apsaugos

Sveikiems vaikams COVID-19 beveik negresia – mirtingumo rizika yra tik 1 iš 2,5 milijono (9). Pandemijos metu Jungtinėje Karalystėje nemirė nė vienas anksčiau sveikas vaikas iki 15 metų amžiaus, o į ligoninę ar intensyviosios terapijos skyrių patenka itin retai (10) , nes daugumai vaikų nepasireiškia arba pasireiškia labai lengvi simptomai. Nors Long-Covid buvo įvardijamas kaip vaikų skiepijimo priežastis, patikimų duomenų nėra daug. Atrodo, kad jis yra retesnis ir daug trumpesnis nei suaugusiųjų, ir nė viename vakcinos tyrime šis rezultatas nebuvo tirtas (11,12). Oksforde atliktame AstraZeneca tyrime, skirtame vaikams, uždegiminė būklė PIMS buvo įvardyta kaip galimas nepageidaujamas poveikis (13). Natūraliai įgytas imunitetas suteikia platesnį ir patvaresnį imunitetą nei skiepai (14). Iš tiesų daugelis vaikų jau turi imunitetą (15). Atskiri labai didelės rizikos vaikai jau gali būti skiepijami dėl humanitarinių priežasčių(16).

Vaikų nereikia skiepyti, kad būtų palaikomas bandos imunitetas

Du trečdaliai suaugusiųjų gyventojų jau yra gavę bent vieną COVID-19 vakcinos dozę(17). Modeliuose, kuriuose daroma prielaida, kad vaikystėje būtina skiepyti vaikus, kad būtų pasiektas bandos imunitetas, neatsižvelgiama į asmenų, kurie turėjo imunitetą iki 2020 m. kovo mėn., ir asmenų, kurie įgijo imunitetą natūraliu būdu, dalį (18). Remiantis naujausiais modeliavimo duomenimis, Jungtinė Karalystė 2021 m. balandžio 12 d. pasiekė reikiamą bandos imunitetą (19).

Vaikai SARS-CoV-2 perduoda ne taip lengvai kaip suaugusieji; be to, suaugusiesiems, gyvenantiems ar dirbantiems su mažais vaikais, kyla mažesnė sunkaus COVID-19 progresavimo rizika (20). Įrodyta, kad mokyklos nėra bendruomenės sklaidos židinys. Mokytojai turi mažesnę riziką užsikrėsti Covid-19 nei kiti darbingo amžiaus suaugusieji (21).

Trumpalaikiai saugos klausimai

Gegužės 13 d. duomenimis, iš viso MHRA buvo pranešta apie 224 544 nepageidaujamus reiškinius, įskaitant 1 145 mirties atvejus, susijusius su SARS-CoV-2 vakcinomis (22). Iš pradžių pranešimų apie smegenų venų trombozės sukeltus insultus buvo nedaug, tačiau, didėjant informuotumui apie tai, daug daugiau pranešimų leido daryti išvadą, kad „AstraZeneca“ vakcina neturėtų būti naudojama jaunesniems nei 40 metų suaugusiesiems, o dėl šio nenumatyto fakto taip pat buvo sustabdytas „AstraZeneca“ Oksfordo vaikų tyrimas.

JAV nepageidaujamų reiškinių pranešimo sistemoje (VAERS) (23) panašūs reiškiniai buvo pastebėti su Pfizer ir Moderna vakcinomis, todėl tikėtina, kad tai yra klasės poveikis, susijęs su dygliuotojo baltymo gamyba. Naujose Jungtinės Karalystės rekomendacijose dėl vakcinų sukeltos trombozinės trombocitopenijos (VITT) gydymo (24) į rekomendacijas įtrauktos visos COVID-19 vakcinos. Negalima atmesti ir kitų netikėtų saugos problemų tikimybės. Izraelyje, kur šios vakcinos buvo plačiai platinamos paaugliams ir jauniems suaugusiesiems, „Pfizer“ vakcina buvo siejama su keliais jaunų vyrų miokardito atvejais (25), be to, susirūpinimą kėlė pranešimai apie pasikeitusį menstruacijų ciklą ir nenormalų kraujavimą jaunoms moterims po vakcinacijos (26).

Didžiausią susirūpinimą dėl galimo vaikų skiepijimo kelia tai, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose VAERS buvo pranešta apie keletą su vakcinomis susijusių mirčių, nors vakcinos buvo skirtos tik bandymams su vaikais ir tik neseniai pradėtos skirti 16-17 metų vaikams (27).

Ilgalaikiai saugos klausimai

Visi vakcinos „Corona“ 3 etapo tyrimai tebevyksta ir bus baigti tik 2022 m. pabaigoje-2023 m. pradžioje. Todėl šiuo metu šios vakcinos yra eksperimentinės, o trumpalaikio ir ilgalaikio saugumo duomenų apie suaugusiuosius yra nedaug. Be to, daugelyje jų naudojama visiškai nauja mRNA vakcinų technologija, kuri niekada nebuvo patvirtinta naudoti žmonėms (28). mRNR iš tikrųjų yra pro-narkotikas, ir nėra žinoma, kiek kiekvienas individas pagamins spyglio baltymo. gali praeiti mėnesiai ar metai, kol pasireikš galimas vėlyvasis poveikis. Iki šiol atliktų ribotų tyrimų su vaikais labai trūksta, kad būtų galima atmesti retus, bet rimtus šalutinius poveikius.

Vaikų laukia visas gyvenimas, jų imunologinė ir neurologinė sistemos dar tik vystosi, todėl jie gali būti jautresni nepageidaujamam poveikiui nei suaugusieji. Jau buvo iškelta nemažai konkrečių problemų, įskaitant autoimuninius sutrikimus ir galimą poveikį placentacijai bei vaisingumui. (29) Neseniai paskelbtame straipsnyje iškelta galimybė, kad mRNA koronos vakcinos gali sukelti prionų sukeltas neurodegeneracines ligas (30). Visą galimą žinomą ir nežinomą riziką reikia palyginti su paties COVID-19 rizika, todėl vaikams bus taikomas visai kitoks naudos ir rizikos santykis nei suaugusiesiems.

Išvada

Hipokrato priesaikoje yra svarbi išminties nuostata: „Pirmiausia nepakenkite“. Visos medicininės intervencijos susijusios su žalos rizika, todėl privalome elgtis atsargiai ir proporcingai. Tai ypač aktualu, kai svarstome apie masinę intervenciją į sveiką populiaciją. Šiuo atveju turi būti aiškūs įrodymai, kad nauda yra daug didesnė už žalą. Dabartiniai turimi įrodymai aiškiai rodo, kad rizikos ir naudos santykis NEpatvirtina skubotų ir eksperimentinių „Corona“ vakcinų skyrimo vaikams, kuriems Covid-19 praktiškai nekelia jokios rizikos, tačiau vakcinos kelia žinomą ir nežinomą riziką. Vaiko teisių deklaracijoje teigiama, kad „vaikui dėl jo fizinio ir protinio nesubrendimo reikia ypatingos apsaugos ir globos, įskaitant tinkamą teisinę apsaugą“ (31). Mes, suaugusieji, privalome rūpintis vaikų apsauga nuo nereikalingos ir numanomos žalos.

Darome išvadą, kad neatsakinga, neetiška ir iš tiesų nereikalinga įtraukti jaunesnius nei 18 metų vaikus į nacionalinį vakcinos „Corona“ diegimą. Klinikiniai tyrimai su vaikais taip pat kelia didelę etinę dilemą, nes tyrimo dalyviams nėra potencialios naudos, o rizika nežinoma. Reikėtų sulaukti šiuo metu atliekamų 3 fazės tyrimų pabaigos ir kelerių metų saugumo duomenų apie suaugusiuosius, kad būtų galima atmesti arba kiekybiškai įvertinti visus galimus nepageidaujamus poveikius.

Raginame mūsų vyriausybes ir priežiūros institucijas nekartoti istorijos klaidų ir atmesti raginimus skiepyti vaikus nuo „Corona“. Daugelyje pandemijos aspektų buvo laikomasi ypatingo atsargumo, tačiau dabar tikrai yra svarbiausias metas būti tikrai atsargiems – neturime tapti suaugusiųjų karta, kuri dėl nereikalingo skubėjimo ir baimės rizikuoja vaikų sveikata.

Pasirašė

Dr. Rosamond Jones, medicinos mokslų daktarė, FRCPCH, į pensiją išėjusi konsultantė pediatrė
Lordas Moonie, MBChB, MRCPsych, MFCM, MSc, Lordų rūmų narys, buvęs 2001-2003 m. parlamento valstybės sekretoriaus pavaduotojas, buvęs visuomenės sveikatos gydytojas konsultantas
Prof. Anthony Fryer, PhD, FRCPath, Keele universiteto klinikinės biochemijos profesorius
Prof. Karolis Sikora, MA, MBBChir, PhD, FRCR, FRCP, FFPM, Bakingamo medicinos fakulteto dekanas
Universitetas, onkologijos profesorius
Profesorius Angus Dalgleish, MD, FRCP, FRACP, FRCPath, FMed Sci, onkologijos profesorius, Londono Šv. Džordžo ligoninė
Profesorius Richardas Ennosas, MA, PhD. Edinburgo universiteto garbės profesorius
Lesterio universiteto Genetikos ir genomo biologijos katedros profesorius Anthony J. Brookesas
Dr. John A Lee, MBBS, PhD, FRCPath, į pensiją išėjęs konsultantas histopatologas, buvęs klinikinis profesorius
Hull Yorko medicinos mokyklos patologijos skyrius
Dr. Alan Mordue, MBChB, FFPH (atsistatydinęs). Į pensiją išėjęs visuomenės sveikatos medicinos ir epidemiologijos konsultantas
Dr. Elizabeth Evans, MA, MBBS, DRCOG, į pensiją išėjusi gydytoja
Malcolm Loudon, MB ChB, MD, FRCSEd, FRCS (bendroji chirurgija). MIHM, VR. Chirurgas konsultantas
Dr. Gerry Quinn, mikrobiologas
Dr. C Geoffrey Maidment, MD, FRCP, į pensiją išėjęs chirurgas konsultantas
Dr. K Singh, MBChB, MRCGP, bendrosios praktikos gydytojas
Dr. Pauline Jones MB BS, į pensiją išėjusi bendrosios praktikos gydytoja
Dr. Holly Young, BSc, MBChB, MRCP, gydytoja konsultantė, Kroidono universitetinė ligoninė
Dr. Davidas Critchley, bakalauro laipsnis, daktaro laipsnis, 32 metus dirba farmacijos mokslinių tyrimų ir plėtros srityje kaip klinikinių tyrimų mokslininkas.
Dr. Padma Kanthan, MBBS, bendrosios praktikos gydytoja
Dr. Thomas Carnwath, MBBCh, MA, FRCPsych, FRCGP, psichiatras konsultantas
Dr. Sam McBride Medicininės mikrobiologijos ir imunobiologijos bakalauras, MBBCh BAO, klinikinės mikrobiologijos magistras
Gerontologija, MRCP (Jungtinė Karalystė), FRCEM, FRCP (Edinburgas). NHS skubioji medicina ir geriatrija
Dr. Helen Westwood MBChB MRCGP DCH DRCOG, bendrosios praktikos gydytoja
Dr. M. A. Bell, MBChB, MRCP(UK), FRCEM, skubios pagalbos gydytojas konsultantas, Jungtinė Karalystė
Ian F Comaish, MA, BM BCh, FRCOphth, FRANZCO, oftalmologas konsultantas
Dr. Jayne LM Donegan MBBS, DRCOG, DCH, DFFP, MRCGP, bendrosios praktikos gydytoja
Dr. Dayal Mukherjee, MBBS MSc
Dr. Clare Craig, BM, BCh, FRCPath, patologė
C. P. Chiltonas, MBBS, FRCS, urologas konsultantas emeritas
Dr. Theresa Lawrie, MBBCh, daktarė, "Evidence-Based Medicine Consultancy Ltd" direktorė, Bath
Dr. Jasonas Lesteris, MRCP, FRCR, klinikinis onkologas konsultantas, Rutherfordo vėžio centras, Niuportas
Dr. Scott McLachan, FAIDH, MCSE, MCT, DSysEng, LLM, MPhil, podoktorantūros tyrėjas, Rizikos ir informacijos valdymo grupė
Michael Cockayne, MSc, PGDip, SCPHNOH, BA, RN, profesinės sveikatos specialistas
Dr. Johnas Flackas, medicinos mokslų daktaras. "Beecham Pharmaceuticals" saugumo vertinimo direktorius, išėjęs į pensiją1980-1989 m. ir vyresnysis viceprezidentas, atsakingas už vaistų paiešką 1990-1992 m. "SmithKline Beecham".
Dr. Stephanie Williams, dermatologė
Dr. Greta Mushet, į pensiją išėjusi psichiatrė konsultantė ir psichoterapeutė, MBChB, MRCPsych
Dr. JE, MBChB, BSc, NHS ligoninės jaunesnysis gydytojas
Anthony Hinton, MBChB, FRCS, LOR chirurgas konsultantas, Londonas
Dr. Elizabeth Corcoran, MBBS, MRCPsych, psichiatrė, Jungtinės Karalystės Dauno sindromo tyrimų fondo pirmininkė
Dr. Alanas Blackas, MB BS MSc DipPharmMed, į pensiją išėjęs vaistininkas
Dr. Christina Peers, MBBS, DRCOG, DFSRH, FFSRH, kontracepcijos ir reprodukcinės sveikatos konsultantė
Dr. Marco Chiesa, medicinos mokslų daktaras, FRCPsych, psichiatras konsultantas ir vizituojantis profesorius, UCL
Elizabeth Burton, MB ChB, į pensiją išėjusi bendrosios praktikos gydytoja
Noel Thomas, MA, MB ChB, DCH, DObsRCOG, DTM&H, MFHom, į pensiją išėjęs gydytojas
Malcolm Sadler, MBBS, FRCGP, į pensiją išėjęs bendrosios praktikos gydytojas, turintis 37 metų darbo patirtį
Dr. Ianas Bridgesas, MBBS, į pensiją išėjęs bendrosios praktikos gydytojas

Šaltiniai:

1. https://www.dailymail.co.uk/news/article-9502227/Coronavirus-UK-Children-young-12-Covid-vaccinesSeptember.html
2. https://www.dailymail.co.uk/news/article-9285157/Sage-member-calls-children-Covid-jab-fast-avoid-riskresurgence.html
3. Critical Thinking Assembly on Vaccines
4. https://www.telegraph.co.uk/news/2021/05/02/schools-back-mass-vaccinations-children-headteachers-saypeer/
5.https://www.hartgroup.org/wp-content/uploads/2021/05/Covid19_Vaccine_in_Children_FULL_document.pdf
6. https://www.narcolepsy.org.uk/resources/pandemrix-narcolepsy
7. https://www.sciencemag.org/news/2019/04/dengue-vaccine-fiasco-leads-criminal-charges-researcherphilippines
8. https://www.ft.com/content/d2e00128-7889-4d5d-84a3-43e51355a751
9. https://gh.bmj.com/content/bmjgh/5/9/e003094.full.pdf
10. https://doi.org/10.1136/bmj.m3249
11. Illness duration and symptom profile in a large cohort of symptomatic UK school-aged children tested for SARS-CoV-2
12. Post-acute COVID-19 outcomes in children with mild and asymptomatic disease
13. https://www.hartgroup.org/wp-content/uploads/2021/05/COV006_Participant-Information-Sheet-16-17-years_V2.0_09Feb2021.pdf
14. https://www.nature.com/articles/s41586-021-03207-w
15. https://science.sciencemag.org/content/370/6522/1339
16. https://www.gov.uk/government/publications/priority-groups-for-coronavirus-covid-19-vaccination-advicefrom-the-jcvi-30-december-2020/joint-committee-on-vaccination-and-immunisation-advice-on-prioritygroups-for-covid-19-vaccination-30-december-2020
17. Vaccinations | Coronavirus in the UK (data.gov.uk)
18. https://www.bmj.com/content/370/bmj.m3563?fbclid=IwAR2v7qLBSWYOv4LdJB6ziwvzPaCvrvoaB1uzLQNRTMeCDkHHDo0a6Tsrto
19. Britain will achieve herd immunity by Monday, according to UCL
20. Sharing a household with children and risk of CO VID-19: a study of over 300,000 adults living in healthcare worker households in Scotland
21. https://publichealthscotland.scot/media/2927/report-of-record-linkage-english-december2020.pdf
22. https://www.gov.uk/government/publications/coronavirus-covid-19-vaccine-adverse-reactions
23. https://vaers.hhs.gov/data.html
24. Guidance produced from the Expert Haematology Panel (EHP) focussed on Covid-19 Vaccine induced Thrombosis and Thrombocytopenia
25. https://www.timesofisrael.com/israel-said-probing-link-between-pfizer-shot-and-heart-problem-in-menunder-30/
26. https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-women-say-covid-vaccines-affect-their-periods-so-whydon-t-doctors-care-1.9754865
27. https://vaers.hhs.gov/data.html
28. https://www.immunology.org/coronavirus/connect-coronavirus-public-engagement-resources/typesvaccines-for-covid-19
29. https://www.nature.com/articles/s41579-020-00462-y
30. https://scivisionpub.com/pdfs/covid19-rna-based-vaccines-and-the-risk-of-prion-disease-1503.pdf
31. https://www.ohchr.org/en/professionalinterest/pages/crc.aspx

_________________________________________________

Šis tekstas pasirodė 2021 m. liepos 6 d. pavadinimu „Offener Brief britischer Ärzte – Corona-Kinderimpfung: Sicherheit und ethische Bedenken“ svetainėje https://corona-blog.net/ .

Išversta padedant www.DeepL.com/Translator.

Šis tekstas yra licencijuojamas pagal „Creative Commons Attribution 4.0“ tarptautinę licenciją. Nesivaržykite kopijuoti ir dalintis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));