Atverkite pagaliau visuomeninį transliuotoją visuomenei!

dalia-grybauskaite-ir-monika-garbaciauskaite-budriene-75649953

dalia-grybauskaite-ir-monika-garbaciauskaite-budriene-75649953

LR Prezidentui

LR Seimo pirmininkei

LR Ministrei pirmininkei

LR Seimo Kultūros ir švietimo komitetui

LRT Tarybai ir LRT administracijai

 

Mitingo prie LRT 2021 m. spalio 28 d. rezoliucija

Atverkite pagaliau visuomeninį transliuotoją visuomenei!

Lietuvos vadukai nuo 1990-ųjų žadėjo nuomonių įvairovę kaip alternatyvą vienos partijos tiesai. Tikrovė gi tokia, kad įvairūs to pačios valdančiosios grupuotės atstovai per LRT vėl skelbia vienos partijos tiesą. Ji tėra menkos Lietuvos mažumos tiesa. Nepriklausantieji grupuotei – o tokių absoliuti gyventojų dauguma – nekviečiamį į nacionalinį eterį. Dar daugiau – jie, savo mokesčiais LRT išlaikydami, dažnai yra jos šmeižiami, o geriausiu atveju – nutylimi.

Polemika ir nepatogių faktų pateikimas – demokratijos ir žurnalistikos pagrindas. Jei nėra žodžio laisvės, lieka fasadas ir propaganda. Santvarka, kur valdžios informacijos vadybininkai šaukia apie žodžio laisvę ir ją tuo pat metu gniaužia, yra išsigimusi. Ar tik ne LRT turėjo omenyje Prezidentas G. Nausėda, neseniai pasakęs, kad Lietuvoje atsirado „Tiesos Ministerija“?

LRT virto valdančiosos grupuotės ruporu. Laidose vyrauja šališkumas, dažnai ir klastotės, šmeižtas, patyčios kitaminčių adresu. Kai kurios laidos sukurtos atvirai pagal VSD instrukcijas ar agentų pametėtą „informaciją“. Neveltui egzistuoja ir atvira kadrų kaita tarp LRT ir VSD. (Audriaus Matonio, kiti atvejai).

Todėl kasdien varoma užsienio šeimininkams naudinga karo propaganda. Kurstoma rusofobija. Pjudoma Baltarusija. Diegiama idiotiška iliuzija, kad „JAV mus išgelbės“. (Kaip Afganistaną.) Dar idiotiškiau atrodo vienos asmenybės kultas, nes kultas yra, o asmenybės nėra.

Kita itin opi problema – svetimų vertybių propaganda ir tradicinių menkinimas. Lietuvių sąmonė  vesternizuojama, pratinama prie prievartos ir pelno kulto. Eskaluojama LGBT tema. Tai turi baigtis.

Vieša paslaptis, kad LRT virto ir lesykla giminėms. Laidas dažnokai kuria šeimynėlės. Plaunami milijonai. Kontrolės stinga. O juk tai – mūsų pinigai, mes turime juos susiskaičiuoti.

Todėl mes, mitingo dalyviai, reikalaujame 

– atverti visuomeninį transliuotoją visuomenei; šiuo tikslu:

– skirti du kartus per savaitę po dvi valandas po „Panoramos“ naujai visuomeninei-politinei debatų laidai „Dvi Lietuvos kalbasi“. Ją galėtų vesti du vedėjai – vienas nuo LRT, kitas nuo visuomenės. Laidos principas – diskutuoja „pirmosios“ (elito) ir „antrosios“ (liaudies) Lietuvos atstovai;

– nedelsiant nutraukti visas aukščiau minėtas eterio uzurpacijos ir jo panaudojimo politinėje kovoje apraiškas; visus svetimų Lietuvai vertybių propagavimus; to nepadarius, pasieliekame sau teisę sugrįžti prie LRT pastato gausesnėmis pajėgomis;

– peržiūrėti LRT Tarybos įstatus, įtraukiant į ją 75 procentus visuomenės daugumos atstovų, kurie nepriklauso jokioms valdžios remiamoms organizacijoms. Tuo pačiu visi piliečiai, kurie pritaria šiai iniciatyvai, kviečiami telktis į organizaciją ir apsipręsti, ką ir kaip mes deleguosime į LRT Tarybą;

– Visi LRT Tarybos posėdžiai privalo vykti viešai, iš anksto ir viešai skelbiant jų darbotvarkę;

– surengti nepriklausomą LRT auditą, kuriame dalyvautų ir visuomenės deleguoti auditoriai;

– visi viešieji LRT pirkimai privalo vykti viešai visose jų stadijose, vengiant įprasto kainų išpūtimo;

– nutraukti LRT darbo sutartis su šališkais, angažuotais, objektyvios žurnalistikos principus ir žurnalistinę etiką sistemiškai pažeidinėjančiais asmenimis. (Konkrečias pavardes netrukus pateiksime);

– kultūrinių laidų dalis…………………

– bendruomenių įtraukimas , jų kultūriūnio gyvenimo įtraukimas.

– lietuviškos produkcijos proporcija, jos kokybe , geras transliavimo laikas

– Jei užsienio produkcija, tai kad būtų geros kokybės

Facebook komentarai
});}(jQuery));