Atsisakęs dalyvauti LRT debatuose A.Juozaitis prie LRT žada rengti akcijas „Už laisvus debatus“

Judėjimo „Lietuva yra čia“

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2019-05-02

 

Atsisakęs dalyvauti LRT debatuose A.Juozaitis prie LRT žada rengti akcijas „Už laisvus debatus“

 

Gegužės 2 d. kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis paskelbė, kad prieš kiekvienus LRT debatus televizijoje jo vadovaujamas judėjimas „Lietuva yra čia“ ketina ta pačia tema rengti akcijas „Už laisvuosius debatus“ LRT kiemelyje. Tokios akcijos numatomos šiandien 19,30 val. bei gegužės 8 ir 10 dienomis.

Prieš savaitę, balandžio 25 d. A. Juozaitis išsiuntė visuomeniniam transliuotojui (LRT generalinei direktorei) reikalavimą paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri buvo išplatinta balandžio 23 d. Lietuvos radijo I-osios programos laidoje „Ryto garsai“. 

Kaip žinia, balandžio 25 d. A. Juozaitis išėjo iš LRT debatų, kurių tema buvo teisingumas ir kova su korupcija, pareiškęs, kad pats visuomeninis transliuotojas tapo politinės korupcijos židiniu, proteguodamas kelis parinktuosius kandidatus. Apkaltinęs LRT sistemingu šališkumu, A. Juozaitis pasitraukė iš visų LRT organizuojamų debatų iki tol, kol LRT adekvačiai sureaguos į jo reikalavimus. A. Juozaitis ir anksčiau yra rašęs protestus dėl LRT skleidžiamos informacijos šališkumo ir neteisingumo.

LRT vadovybė buvo viešai pareiškusi, kad svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl A. Juozaičio viešų pareiškimų. Tačiau balandžio 29 d. kandidatas į Prezidentus dr. A. Juozaitis gavo LRT Teisės ir vindikacijos skyriaus vadovės Daivos Apšegienės laišką, kuriame LRT pripažino vieną klaidą ir A. Juozaičiui pateikė informaciją apie šios LRT paskelbtos neteisingos žinios paneigimą. 

„Tačiau iš šio laiško supratau, kad LRT nesirengia paneigti kito piktybinio melo, o konkrečiai – melagingo teiginio, kad aš pakviečiau į Lietuvą atvykti Vokietijos „kraštutinių dešiniųjų“ partijos atstovus, kurie esą pasisako už  Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją“, – sako A. Juozaitis.  

Pasak jo, LRT nesuteikia jam atsakymo teisės, kaip tą nustato Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas.

Atsižvelgdamas į visa tai, A.Juozaitis pareiškė: „Dėl tokio negarbingos ir šališko LRT elgesio nematau  galimybių grįžti į LRT rengiamus debatus, tad nedalyvausiu ir šios dienos Lietuvos radijo rengiamoje diskusijoje. Vietoj to, šiandien 11. 00 val. LR Seime rengiu spaudos konferenciją, kuri skirta Lietuvos miškų niokojimo temai, o 19.30 val. LRT kiemelyje su judėjimu „Lietuva yra čia“ rengsime piketą „Už laisvus debatus!“, kuriame viešai ir laisvai pristatysiu savo nuostatas dėl ekonominės politikos. Žurnalistai ir piliečiai turės sąlygas laisvai užduoti klausimus šia tema“.

Prieš kiekvienus LRT debatus televizijoje kandidatas į Prezidentus A. Juozaitis ketina ta pačia tema rengti akcijas „Už laisvuosius debatus“ LRT kiemelyje. Tokios akcijos numatomos šiandien bei gegužės 8 ir 10 dienomis.

Šiandienos akcijoje A.Juozaitis ruošiasi išdėstyti savo pagrindines programines nuostatas dėl ekonominės politikos, kurios skiriasi nuo visų kitų kandidatų. Svarbiausiu savo ekonominės programos akcentu A. Juozaitis įvardija – regionų gaivinimą, plėtojant socialinės ekonomikos sektorių.  

 

Judėjimo „Lietuva yra čia“ informacija

Pasiteiravimui:
 Jonas Vaiškūnas
 Atstovas viešiesiems ryšiams
 8-682 14559

Facebook komentarai
});}(jQuery));