Atsilikusi Rusija atjungė 56 mln. dolerių kainavusio US drono ryšių sistemą, ir jis tėškėsi į jūrą

dron
56 milijonus dolerių kainavęs JAV dronas „MQ-9 Reaper” buvo paleistas iš Sigonella NATO bazės Sicilijoje, Italijoje.
Skrenda į Krymą su išjungtu atsakikliu.
Rusai jį užblokavo, atjungdami jo palydovinio orientavimo kanalą.
Avarija💥
Drono kompiuterio/telemetrijos atminties mikroschemas pagrobė Juodosios jūros laivynas…
'Shot down' yesterday MQ-9 Reaper from the cockpit of the Su-27 of the Russian Aerospace Forces. pic.twitter.com/C8j2KNXOwI
— Ignorance, the root and stem of all evil (@ivan_8848) March 15, 2023
RUSIJA ĮSPĖJA JAV DĖL TOLESNĖS PARAMOS UKRAINAI NUMUŠANT „MQ9 REAPER
2023 m. kovo 14 d. Larry Johnson
Nesusipainiokite. Tariamas Rusijos naikintuvo SU-27 ir JAV karinių oro pajėgų bepiločio orlaivio „MQ9 Reaper” „susidūrimas” nebuvo nelaimingas atsitikimas. Rusija siuntė nedviprasmišką žinutę Vašingtonui ir jo NATO sąjungininkams – Rusijos kantrybė dėl NATO ginklavimosi ir karo Ukrainoje pratęsimo mažėja, todėl Rusija yra pasirengusi imtis veiksmų prieš taikinius, sudarančius sąlygas atakuoti Rusijos pajėgas Ukrainoje.
Minėtas dronas buvo „MQ9 Reaper”, o ne „Global Hawk”. Nors „Reaper” gali nešti kovinį krovinį, labai tikėtina, kad šis dronas buvo sukonfigūruotas tik ISR misijoms *(t. y. žvalgybai, stebėjimui ir žvalgybai) vykdyti.
Jungtinių Valstijų gynybos departamento reakcija yra nuspėjama ir jaunatviška:
Ohoho. Putinas įžeidė generolo Hekerio ir gynybos sekretoriaus Lloydo Ostino jausmus. JAV tiesiog rūpinosi savo reikalais, argi nežinote. Bent jau tokią nesąmonę Pentagonas pardavinėja žiniasklaidai. Faktas tas, kad šis dronas rinko žvalgybinę informaciją apie Rusijos pajėgas Ukrainoje ir ta žvalgybinė informacija turėjo būti panaudota mirtinoms atakoms prieš Rusijos karius ir Ukrainos civilius gyventojus.
Man ypač įdomu tai, kad šie bepiločių orlaivių skrydžiai virš Juodosios jūros buvo vykdomi nuo 2022 m. vasario mėn. ir Rusija iki šiol nesiėmė jokių veiksmų, kad sutrukdytų šiai veiklai. Manau, kad Rusija padėjo ženklą Jungtinėms Valstijoms ir jų NATO sąjungininkėms – t. y. tai yra draugiškas įspėjimas; liaukitės tai darę arba mes imsimės griežtesnių veiksmų, kad nutrauktume jūsų šnipinėjimą dronais.
Jei Rusija įprastai skraidintų šnipinėjimo droną virš tarptautinių vandenų palei Aliaskos pakrantę netoli JAV karinės bazės, ar manote, kad J. Bideno komanda ar Kongreso nariai nesijaudintų? Tikrai ne. Jie reikalautų imtis veiksmų, kad šis agresyvus veiksmas būtų sustabdytas. Tačiau tai standartinis Jungtinių Valstijų elgesys – Amerika darys, ką nori, bet klyks kaip banshee, jei jai tai bus daroma. Nieko nėra geriau už didelę garuojančią veidmainystės krūvą, kad Vašingtone ir Londone kiltų netikras pasipiktinimas.