Atjauta palaidota Seime

 

 

Sudomino Seimo narių požiūris į atjautą išdėstytas 2019-08-02 straipsnyje “Seimo narės apie Žiežmarių gyventojų kovą prieš neįgalius kaimynus: primena totalitarinių režimų požiūrį” [1].

 

Straipsnyje [1] parašyta “Konservatorės Ingrida Šimonytė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei Dovilė Šakalienė neslepia sukrėstos ir svarsto, ar gyventojų priešiškumas nerodo visuomenėje stiprėjančių fašistinių nuostatų.“

 

Ši citata įdomi tuo, kad Seimo narės, kai gal būt jų nuomonės yra kitokios, tai kitą pusę  tuoj kaltina fašistais, taip kaip dažniausiai ir daro kremlinė propaganda. Ir iš kur išmoko? 

 

O juk problema gali būti ir labai sudėtinga, gal žmonės supranta, kad turės papildomų problemų, kai savo pačių jau nesugeba įveikti. Lengviausia tai kitus kaltinti fašistinėmis nuostatomis tuo „parodant“, kad jau Seimo narės neturi jokių fašistinių nuostatų ir tiesiog spindi ATJAUTA silpnesniam, nuskriaustam ir taip save pastato lyg ir aukščiau tų žmonių, kuriems dėl nelabai žinomų priežasčių nepatinka tam tikras sprendimas. Ar iš tikro Seimo narės pasižymi kokiu nors ATJAUTOS trupinėliu?

 

Apie Seimo narę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę jau teko rašyti [2]. Jokios atjautos neaptikta, tik „pezėjimas ir kniaukimas“.

Radvilė MorkūnaitėMikulėnienė [3] rašo :  „Kas yra nemalonu? Nemalonu turėt tokį kaimyną kaip Marius Žiežmariuose. Kai tiek “atjautos”, matyt, nereik stebėtis, kad kitokiam dažnas neturi širdies. Totalitariniai režimai “tuos, nu, su negalia”, “tuos durnius”, “tuos klipatas”izoliuodavo. Ar daug mūsų visuomenėj simpatikų tokiai sistemai? Panašu, kad yra. Kodėl? Gal dėl kietos širdies, o gal dėl to, kad būtent jie ir yra tos totalitarinės sistemos aukos – nematę ir neprisileidę kitokio. Tikiuos, kad dar pasikeis.

 

Labai domina ir Seimo narės, buvusios kandidatės į prezidentus Ingridos Šimonytės problemos matymas [4]. Čia I.Šimonytė be kita ko rašo „….. Visgi, žmonės esam, prausiam rankas po tuliko ir šiaip padorūs. …. Ir pradedi nesistebėti rasinio grynumo teorijos populiarumu susidarius tinkamoms sąlygoms. Ir getai kitokiems žmonėms -…… Kai likimo nuskriausti vaikai trukdo tavo sveikiesiems suptis, o tau pačiam žiaumoti šašlykus, visiškai aišku, kad ko nors pamokyti tokius žmones gali nebent nelemta asmeninė patirtis, kurios gink Dieve nelinkiu, nes vaizduotės jie neturi…..”

 

Sužinome, kad Seimo narė I.Šimonytė „prausia rankas po tuliko“ ir laiko save padoria. Žinome, kad iš tikro Lietuvos padorūs žmonės su ATJAUTA jau 86 kartus klausia ne bet kur, o prie LR Prezidentūros „Ar dar gyva Deimantė?“.

 

O Seimo nariai, sesers Nijolės F. Sadūnaitės to pačio 2018-01-13 paklausti iš aukščiausios Seimo tribūnos NIEKO NEGIRDI ir skalambija savo pamokymus, moralus tautai, kaip patys būdami antikonstitucininkai (hibidiniai stribai, penktoji kolona) nenori nei  girdėti, nei matyti, nei suprasti kas darosi valstybėje. Tai ar galima ko nors iš Seimo narių tikėtis, kai anot I.Šimonytės „…nes vaizduotės jie neturi…“. Neturi ne tik vaizduotės, neturi atjautos, neturi padorumo, nors galimai „prausia rankas po tuliko“. Kokia betvarkė šios moters galvelėje?  O juk tie 300 tūkst. eurų biudžeto pinigėlių, už kuriuos netapo prezidente, oi kaip tiems dešimčiai neįgalių vaikučių atjausti praverstų, tai ne liežuviu pliuškenti.

 

Tris kart perbėgėlė (valstiečiai, liberalai, socialdemokratai) Seimo narė Dovilė Šakalienė su „#SpygliuotaTvoraAntŠirdies” [5] teigia „Priešiškumas tėvų globos neturintiems vaikams, proto negalią turintiems suaugusiems kyla iš nesaugumo, baimės, nežinojimo – ir tai gerai paaiškina žemą bendruomeniškumo bei pasitikėjimo indeksą mūsų visuomenėje.“ 

 

O kaip tą benruomeniškumą bei pasitikėjimą padidinti mūsų visuomenėje, jei Seimo nariai ir Seimo moterys niekaip negirdi 86 kartus užduoto klausimo “Ar dar gyva Deimantė?“ Tai kada išgirsite, ar jau visam laikui laidojate atjautą Seime? O juk Deimantė visa savo esybe, iš paskutiniųjų, šaukėsi Lietuvos žmonių pagalbos. Pasirodo Seimo kurtieji negali girdėti. Ir gauname ne tikrą atjautą, o tik maskatavimą liežuviu, propagandą. O juk paprasta, prieš moralizuojant žmones reikia parodyti pavyzdį, pakvieskite, kad tie atjautos namai būtų prie jūsų namų pastatyti. 

 

Išvada: Propagandinis maskatavimas liežuviu Seime nesibaigia. Atjauta palaidota Seime.

 

Literatūra:

  1. 2019-08-02 straipsnis “Seimo narės apie Žiežmarių gyventojų kovą prieš neįgalius kaimynus: primena totalitarinių režimų požiūrį” (https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seimo-nares-apie-ziezmariu-gyventoju-kova-pries-neigalius-kaimynus-primena-totalitariniu-rezimu-poziuri-56-1182804#_).
  2. 2018-06-19 straipsnis “Pezėt ir kniaukt” (http://www.ekspertai.eu/pezet-ir-kniaukt96130/).
  3. 2019-08-01 Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės facebook įrašas (https://www.facebook.com/RadvileMorkunaite/posts/10157310571364705).
  4. 2019-08-01 Ingridos Šimonytės facebook įrašas (https://www.facebook.com/ingrida.simonyte1/posts/742782826171188).
  5. 2019-08-01 Dovilės Šakalienės facebook įrašas (https://www.facebook.com/dovile.sakaliene/posts/10220354123825715).

 

 

Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

2019-08-02

Facebook komentarai
});}(jQuery));