Artūras Račas: „Nes, mano supratimu, žurnalistika yra tiesos sakymas“

Savukyn

Savukyn

Artūras Račas

Lietuvos patriotai, saugojantys internetinę erdvę nuo hibernetinių hibridinių nacionaliniam saugumui grasinančių voveraitės požiūrio netitinkančių nuomonių raiškos sklaidos kažkaip pamiršo, kad FB mane atblokavo.

Linkėjimai Ričardui Savukynui, kuris, tikriausiai, prisiduria savo varganam gyvenimui dirbdamas Tėvynės gerovei. Valgyti juk visiems reikia. Net kurmiams ir žiurkėms, kurios minta dvėseliena. Skanaus, Ričardai, ačiū, kad skiriate man tiek dėmesio.Tikiuosi, ums už tai gerai užmoka ir aš tuo džiaugiuosi. Jūs didinate Lietuvos BVP.

Bet, naudodamasis proga, noriu pakalbėti ne apie kurmius ir žiurkes, mintančius dvėseliena už kažkurio to tai KAM departemanto (t.y. mokesčių mokėtojų pinigus).

 

Savukyn

Jei nežinojote, kas yra R.Savukynas, kuris save vadina kurmiu (aka žiurke), tai paaiškinu, kad jis yra voveraitės ordininkas. A. Matonis taip pat yra ordininkas, jei ką. Jei neklystu, E.Jakilaitis taip pat. Tautos ir žurnalistikos žiedas, tskant škia. Voveraitės yra skanus grybas.

 

 

Noriu pakalbėti apie pagrindinę šios savaitės naujieną, kurią krūtų portalas nukišo į neskaitomą skiltį.

Apie mano buvusį kolegą A,Matonį. Gal ne taip pasakiau, iš tiesų – tikriausiai jis niekada nebuvo mano kolega. Ta prasme, kad jis niekada nebuvo žurnalistas tikrąja to žodžio prasme.

Nes, mano supratimu, žurnalistika yra tiesos sakymas. Tiesos, kai ji tau atrodo, kai tu ją sakai. Net, galbūt, kai sakai, klysti.

Žurnalistika, mano suvokimu, nėra „tiesos“ sakymas pagal konjunktūrą, pagal tai, kas tuo metu yra valdžioje ir pagal tai, kas tave nuveš į Briuselio seminarą.

Juo labiau, žurnalistika nėra miegojimas pasigėrus ant darbo stalo arba miegojimas su jaunomis žurnalistėmis per korporatyvinius vakarėlius.

Žurnalistika, mano supratimu, taip pat nėra VSD klapčiukų pakištų USB tiražavimas žiniasklaidoje, kuo išgarsėjo vienos žiniasklaidos priemonės atstovas Dovydas.

Bet, galbūt aš klystu ir galbūt Lietuvoje žurnalistika būtent ir yra VSD klapčiukų ir voveraičių aptarnavimas.

Audrius Matonis savo laiku, atrodo, dirbo LRT radijo laidų užsieniui redakcijoje. Kartu su šiandien labai žinomu krūtų portalo „apžvalgininku“ Andriumi.

Įgūdžiai nepranyksta.

Todėl šiandien A.Matonis dirba VSD. Spėju, bendradarbiaus su R.Savukynu. Kad viešojoje erdvėje nesklistų neteisingos nuomonės apie voveraites, tymus, valstiečius žaliuosius, G.Landsbergį, partizanus, A.Paleckį, kuris jau pusę metų sėdi nežinia už ką, ir apie A.Kubilių, kurį Europos Tarybą išspyrę iš kandidatų, nes radikalų Europai nereikia.

Normaliai žurnalistai nebūna „stukačiai“. Ta prasme, tikri žurnalistai, kuriems rūpi tiesa, o ne karjera. Ir biški babkių.

Bet A.Matonis yra šaulys. Jis bučiavo vėliavą, priklaupęs ant kažkurio tai kelio. Kaip ir visada klaupdavosi.

Prieš kelerius metus teismas yra nusprendęs, kad aš, pavadinęs A.Matonį prostitutu, pažeidžiau Žurnalistų etikos kodeksą.

Gerbiu teismo sprendimą. Nes savo praktikoje turėjau daug teismų ir galiu drąsiai teigti, kad Lietuvos teismai gerai dirba savo darbą. (Galėtų dirbti geriau, taupydami mokesčių mokėtojų lėšas, ką taip pat galiu teigti iš savo pratkikos)

Nepaisant teismo sprendimo, kuris yra galutinis ir neskundžiamas, vis dėlto laikausi nuomonės, kad „žurnalisto“ sprendimas pereiti dirbti i VSD yra tikrų tikriausia prostitucija.

Nes, mano nuomone, tam, kad tave priimtų, turi užsitarnauti. Kaip normalus žurnalistas gali užsitarnauti darbui pas Jauniškio klapčiukus, aš, kaip žurnalistas, nesugebu įsivaizduoti.

Tikriausiai, ko nors gyvenime nesuprantu.

Tikiuosi, kad VSD naujoje kontoroje stalai yra patogūs miegoti prisigėrus ir kad ten dirba daug jaunų praktikančių.

Beje, Dainius Radzevičius, amžinas LŽS (o ji tikrai egzistuoja?) pirmininkas, ką galvojate apie žurnalistikos ir VSD poreikių suderinamumą? Būtų įdomi jūsų nuomonė.

Sėkmės A.Matoniui naujajame darbe, sėkmės R.Savukynui gavus savęs vertą partnerį.

Lietuvos „žurnalistika“ kyla į naują lygį.

maton

Į sveikatą, Audriuk.

Super, kai gali gerti už svetimus Tėvynės gerovei ir gauti už tai algą. Truputį tau pavydžiu. Ir Audronė taip pat.

Facebook komentarai
});}(jQuery));