„Argumentų negirdi”: advokatas įvertino Paleckio bylą

Paleckio1

Paleckio1

„Argumentų negirdi”: advokatas įvertino Paleckio bylą

Tikimasi, kad bylos medžiaga teismui bus pateikta iki kovo 1 dienos. Atsakovas yra areštuotas nuo 2018 metų

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Prokuratūra nepateikė naujų argumentų opozicijos politiko, buvusio „Socialistinio liaudies fronto” lyderio Algirdo Paleckio byloje. Apie tai papasakojo Algirdo Paleckio advokatas interviu Sputnik Lietuva.

 

Paleckio1

Algirdas Paleckis
© CC BY 3.0 / NOEL ST. JOHN
Skvernelis papasakojo apie ilgo Paleckio arešto priežastis
Anksčiau Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad tyrimas turi įtikinamų argumentų dėl ilgalaikio Paleckio, kuris įtariamas „šnipinėjimu Rusijos Federacijos naudai”, arešto. Tačiau Algis Petrulis pareiškė, kad gynyba tokių duomenų neturėjo.

Advokatas teigė, kad psichologinė ir fizinė kalinio būklė yra kintanti. Jo nuomone, teismas priklauso nuo politikų, tačiau kartu išreiškė viltį, kad Paleckio byloje kas nors pasikeis į gerąją pusę.

„Visko gali būti, bet mes visada esame optimistiški ir manome, kad šiame pasaulyje kažkas keičiasi kiekvieną dieną, galbūt kažkas ir čia pasikeis. Bet kol kas <…> apie areštą… Tarsi mes kalbame ta pačia kalba, tačiau atsakymą išgirstame visiškai kitokį… <…> Jie negirdi argumentų”, — sakė jis.
Advokatas pridūrė, kad baudžiamojo persekiojimo retorika beveik nepasikeitė nuo to laiko, kai Paleckis buvo suimtas.

„Yra keletas pakeitimų, tačiau formalių. Ir iš esmės tai yra tas pats dalykas. Jokių kitų faktų, išskyrus tuos, kurie buvo prieš pusantrų metų. Visi tie patys ankstesni kaltinimai, tie patys faktai”, — sakė Petrulis.
Anot Paleckio advokato, kaltinančioji pusė žada perduoti bylos medžiagą teismui, kuris spręs, ar laikyti Paleckį sulaikytą. Tikimasi, kad tai įvyks iki kovo 1 dienos.

„Aš tiksliai nežinau, nes jie anksčiau buvo pažadėję, kad perduos, bet neperduoda, pažiūrėsime”, — sakė jis.

Paleckis buvo sulaikytas praėjusių metų rudenį dėl įtarimo „šnipinėjimu Rusijos naudai”. Paskutinį kartą jo areštas buvo pratęstas trims mėnesiams gruodžio pabaigoje.

Pati byla nagrinėjama slaptai, jokios detalės visuomenei neatskleidžiamos. Anksčiau buvo pranešta, kad įtarimai pareikšti ir šešiems Paleckio kolegoms.

Pats Paleckis ne kartą tvirtino savo nekaltumą. Viename savo laiškų iš kalėjimo jis pavadino Lietuvos valdžios veiksmus kerštu dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl bendravimo su rusais.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Vilnius rodo, jog visiškai nukrypo nuo, ar net atsisakė demokratinių vertybių, kurias skelbė stodamas į ES ir NATO.

 
Opozicijos politikas mano, kad vietiniam teisingumui neišeis nuslėpti tiesos ir nuteisti jį dėl išgalvotų kaltinimų

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Buvęs Lietuvos „Socialistinio liaudies fronto” lyderis Algirdas Paleckis, kuris areštuotas nuo praėjusio rudens, parašė dar vieną laišką, kurį paskelbė portalas „Ekspertai.eu”.

Politikas rašo, kad vietos prokurorams bus sunku jį nuteisti už „išgalvotą” kaltinimą „šnipinėjimu”, nes jo byla jau susidomėjo Briuselis, Strasbūras ir Berlynas.
Paleckio advokatas išaiškino, kodėl politikas lieka sulaikytas
„Paskutinė prokurorų viltis — slaptas mano teismas. Tik tam ir išgalvotas „šnipinėjimas”, „šnipų tinklas”, ir „ryšys” su jau nuteistu už šnipinėjimą Filipčenka [Rusijos pilietis, nuteistas dešimčiai metų kalėjimo Lietuvoje dėl kaltinimų šnipinėjimu — Sputnik]. Visa tai — feikai, juodas melas. Ir tik slaptame teisme prokurorai viliasi sukišti galus į vandenį. Bet jie naivūs. Tiesos nenuslėpsi”, — rašė Paleckis laiške.

Buvęs SLF lyderis papasakojo apie kalėjimo sąlygas. Anot jo, kai tik jo sveikatos klausimas tapo viešas, gydytojai tuoj pat atvyko.

Paleckis taip pat skundėsi, kad nėra sporto salės, taip pat menku prekių pasirinkimu parduotuvėje ir vėlavimu pristatyti knygas iš Lukiškių kalėjimo.

„Nes „organai” peržengia visas ribas ir tai jau tampa pavojinga visuomenei”, — užbaigia laišką Algirdas Paleckis.

Buvęs „Socialistinio liaudies fronto” lyderis areštuotas nuo praėjusio rudens įtariant „šnipinėjimu Rusijos naudai”.

Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka
© SPUTNIK / РАМИЛЬ СИТДИКОВ
Teismas atsisakė paleisti Paleckį iš tardymo izoliatoriaus
2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie „šnipų tinklo”, kuris vykdė „žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai”, sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pakomentavo publikaciją vietos žiniasklaidoje apie įtariamojo „dingimą”. Prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas, o tyrimo detalės neatskleidžiamos tyrimo tikslais.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad europarlamentarė iš Latvijos Tatjana Ždanoka kreipėsi į Europos Parlamentą, ragindama kolegas kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas su prašymu nutraukti Paleckio politinį persekiojimą.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai sumenkina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

 

Read more: https://sputniknews.lt/politics/20190813/9945596/Paleckis-papasakojo-ko-Lietuvos-prokurorai-tikisi-jo-byloje.html

Read more: https://sputniknews.lt/politics/20200113/11085487/Argument-negirdi-advokatas-vertino-Paleckio-byl.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));