Ar Volstrito bankininkai planuoja Trečiąjį pasaulinį karą, kad išgelbėtų ekonomiką?

Jamie Dimon smiling

Ar Volstrito bankininkai planuoja Trečiąjį pasaulinį karą, kad išgelbėtų ekonomiką?

„JPMorgan Chase” generalinis direktorius Jamie Dimonas. Paveikslėlio šaltinis.

Brian Shilhavy
Redaktorius, „Health Impact News

Finansų pasaulis prognozuoja sparčiai augančias naftos kainas, nes gresia karo tarp Ukrainos ir Rusijos perspektyva. Kadangi karus finansuoja globalistai bankininkai, kai tik jie pradeda kalbėti apie karą ir jo poveikį ekonomikai, tikriausiai vertėtų atkreipti dėmesį į tai, ką jie sako.

Ir, kaip įprasta, žvelgiame į didžiausią Volstrito banką JPMorgan Chase.

ZeroHedge News praneša šiandien:

JPMorgan modeliuoja karą tarp Rusijos ir Ukrainos: JAV dolerių, o pasaulio ekonomikos augimas žlugs.
Ištraukos:

Morgan Stanley” prisijungė prie „Goldman” ir ragina prognozuoti 100 JAV dolerių naftą, o „Bank of America” žaliavų strategas Francisco Blanch, kuris šiandien išdėstė 120 JAV dolerių naftos prognozę…

 

… penktadienio popietę „JPMorgan” pranoko visus savo kolegas bankus, pateikdama ataskaitą, kuri kelia ypatingą nerimą ne tiek dėl jos „teorinio” modeliavimo pasekmių, kiek dėl to, kad Volstritas dabar aktyviai vertina tai, kas gali būti trečiojo pasaulinio karo pradžia.

Taigi žvelgdama į naujausią geopolitinę įtampą tarp Rusijos ir Ukrainos, JPM įspėja, kad „tai didina reikšmingo šuolio šį ketvirtį riziką”. Kadangi tai vyksta jau esant padidėjusiai infliacijai ir pasaulio ekonomikai, kurią krečia dar viena COVID-19 pandemijos banga, „JPMorgan” mano, kad kinetinio karo įsiplieskimo rizika didina „artimiausio laikotarpio trapumą to, kas iš esmės yra stiprus atsigavimas”.

JPM svarsto scenarijų, pagal kurį nepalankus geopolitinis įvykis tarp Rusijos ir Ukrainos iš esmės sutrikdytų naftos tiekimą. Pagal šį scenarijų numatomas staigus naftos gavybos sumažėjimas 2,3 mln. barelių per dieną, dėl kurio naftos kaina greitai padidėtų iki 150 JAV dolerių už barelį – 100 % daugiau, palyginti su vidutine kaina 21 m. ketvirtąjį ketvirtį.

Visą straipsnį skaitykite ZeroHedge News.

Šios nusikalstamos įmonės, vadinamos „JPMorgan Chase”, vadovas Džeimis Dimonas (Jamie Dimon) ką tik buvo apdovanotas direktorių valdybos ir šią savaitę dar kartą 10 % padidino savo atlyginimą, todėl jo alga dabar siekia 34,5 mln. dolerių.

Šiandien apie tai praneša Volstrito stebėtoja Pam Martens:

JPMorgan” valdyba padarė Džeimį Dimoną milijardieriumi, nes bankas klastojo rinkas, plovė pinigus ir prisipažino padaręs penkis nusikaltimus
Ištraukos:

Vakarykštė antraštė buvo apie tai, kad „JPMorgan Chase” valdyba savo pirmininkui ir generaliniam direktoriui Džeimiui Dimonui (Jamie Dimon) 2021 m. padidino atlyginimą iki 34,5 mln. dolerių, t. y. 10 proc. daugiau nei 2020 m.

Ši antraštė yra pamokanti pamoka apie tai, kas šiandien pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse laikoma svarbiausiomis naujienomis, kai kalbama apie Volstrito didžiuosius bankus. Dauguma amerikiečių nesipiktina ir nereikalauja, kad Kongresas reformuotų Volstritą, nes didžioji žiniasklaida atvirai nusprendė laikyti visuomenę nežinioje.

Tikroji naujausia žinia yra ta, kad nepaisant to, jog „JPMorgan Chase” prisipažino, kad per pastaruosius 7 metus JAV Teisingumo departamentas jai iškėlė penkis kaltinimus dėl nusikalstamų veikų, susijusių su rinkų klastojimu ir pinigų plovimu šimtmečio finansiniam nusikaltėliui Bernie Madoffui, „JPMorgan Chase” valdyba neatleido Dimono – žmogaus, kuris vadovavo šiam precedento neturinčiam nusikalstamam siautuliui. Užuot atleidusi Dimoną, didžiausio Jungtinėse Valstijose federaliniu mastu apdrausto ir mokesčių mokėtojų remiamo banko valdyba padarė Dimoną milijardieriumi.

Atrodo, kad „JPMorgan Chase” valdyba priėmė kompensavimo modelį, pagrįstą principu „kuo daugiau nusikaltimų, tuo didesnis atlyginimas”. Pagalvokite apie tai, kas išdėstyta toliau: 2020 m. rugsėjo 29 d. Teisingumo departamentas apkaltino banką „JPMorgan Chase” dviem nusikalstamomis veikomis, kurias jis pripažino, ir skyrė bankui 920 mln. Vienas nusikalstamos veikos kaltinimas buvo susijęs su manipuliavimu tauriųjų metalų rinkomis, o kitas – su manipuliavimu JAV iždo rinka – rinka, kuri leidžia federalinei vyriausybei apmokėti savo sąskaitas.

Klastojimas JAV iždo rinkoje anksčiau buvo didelis įvykis, apie kurį rašydavo skambios antraštės. Tačiau 2020 m. rugsėjo 29 d. Teisingumo departamentas net nesurengė įprastos spaudos konferencijos, kurioje būtų paskelbti kaltinimai „JPMorgan Chase”, ir nė vienas laikraštis nepagalvojo paminėti, kad tai buvo ketvirta ir penkta nusikalstama veika per Dimono kadenciją. Nė vienas laikraštis taip pat neužsiminė, kad bankas prisipažino dėl visų penkių nusikalstamų veikų, nors Teisingumo departamentas jam ne kartą taikė lygtinį paleidimą, tačiau jis ir toliau tęsė savo nusikaltimų sūkurį. (Žr. beprecedentį JPMorgan Chase, valdant Dimonui, nusikaltimų sąrašą čia).

Dabar reikia atkreipti dėmesį. Praėjus vos 10 mėnesių po to, kai bankas prisipažino įvykdęs ketvirtą ir penktą nusikaltimus, „JPMorgan Chase” valdyba skyrė Dimonui premiją – 1,5 mln. akcijų pasirinkimo sandorių, kurių vertė popieriuje siekė 50 mln. dolerių, kaip teigia „Bloomberg News” cituojamas specialistas. Apie akcijų premijos skyrimą Valdyba pranešė Vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC):

„Ši speciali premija atspindi valdybos norą, kad J. Dimonas ir toliau daug metų vadovautų įmonei. Skirdama specialų apdovanojimą, Valdyba atsižvelgė į tai, kad labai konkurencingoje aplinkoje dėl vadovų talentų labai svarbu, kad p. Dimonas toliau ir ilgą laiką vadovautų Įmonei, užtikrintų vadovavimo tęstinumą ir vadovų kaitos planavimą.”

Jei „JPMorgan Chase” būtų turėjusi tinkamai veikiančią valdybą, o Teisingumo departamentas – tinkamai veikiantį baudžiamųjų bylų skyrių, P. Dimonas būtų buvęs priverstas pasitraukti 2013 m., kai JAV Senato Nuolatinis tyrimų pakomitetis paskelbė 300 puslapių ataskaitą, kurioje buvo išsamiai aprašyta, kaip bankas melavo savo priežiūros institucijoms, kai naudojo indėlininkų pinigus iš savo federaliniu mastu apdrausto banko lošimams išvestinėmis finansinėmis priemonėmis Londone ir prarado 6,2 mlrd. dolerių. FTB atliko tyrimą, tačiau Teisingumo departamentas nepateikė jokių baudžiamųjų kaltinimų.

JPMorgan valdyba turėjo antrą galimybę atleisti Dimoną, kai 2014 m. bankas prisipažino dėl pirmųjų dviejų nusikalstamų veikų, susijusių su skandalingu Ponzi sukčiaus Bernie Madoffo verslo banko sąskaitos tvarkymu.

Valdyba turėjo trečią progą atleisti Dimoną jau kitais metais, kai bankas prisipažino kaltu dėl savo vaidmens bankų kartelyje (iš tikrųjų vadinamame „Karteliu”), kuris klastojo užsienio valiutų rinką.

Remiantis ketvirtuoju ir penktuoju kaltinimais dėl nusikalstamos veikos 2020 m. ir po 10 mėnesių valdybos Dimonui paskirta 50 mln. dolerių premija, kad Dimonas liktų prie banko vairo „daugelį metų”, visiškai aišku, kad „JPMorgan Chase” valdyba nusikalstamą veiklą suvokia kaip priimtiną verslo modelį tol, kol akcijų kaina kyla. (Nepriklausomi „JPMorgan Chase” valdybos nariai, be kitų mokesčių, kasmet gauna 250 000 JAV dolerių premiją už akcijas. 2020 m. penki „JPMorgan Chase” valdybos nariai iš viso gavo daugiau kaip 400 000 JAV dolerių metinį atlygį).

Facebook komentarai
});}(jQuery));