Ar Vilniaus miestas pasiruošęs padėti nuo pandemijos nukentėjusiems verslo, sporto, kultūros ir socialinėms įstaigoms 2021 m.?

de

de

Ar Vilniaus miestas pasiruošęs padėti nuo pandemijos nukentėjusiems verslo, sporto, kultūros ir socialinėms įstaigoms 2021 m.?

 

Pandemijos sąlygomis jau gyvename metus, kai dauguma įstaigų yra uždarytos dėl šalyje paskelbto karantino. Pažvelkime, kaip sostinės politikai padeda įveikti pandemijos padarinius. Trečiadienį vyksiančiame Vilniaus savivaldybės Tarybos posėdyje bus svarstomi du labai svarbūs klausimai susiję su mokesčių sumažinimu. (sprendimo projektus) verslo, sporto, kultūros ir socialinėms įstaigoms: pirmasis dėl nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos lengvatos suteikimo. Antrasis dėl nuompinigių dydžio VMS nekilnojamojo turto nuomininkams sumažinimo.

Tarybos pozicija sprendimo projektuose siūlo sumažinti mokesčius visiems metams iki 25 %, iš pirmo žvilgsnio žvelgiant atrodo, kad yra paskata įstaigoms atsigauti, bet reikia įvertinti, kad kai kuriuose sektoriuose pirmąjį ketvirtį pajamų iš vis nebuvo, arba buvo labai mažos. Prisiminkim , kad 2020 m. vyko dar ir nekilnojamo turto masinis vertinimas, kurio vertė didėjo vidutiniškai 5–30 proc. panašu, kad kai kurioms įstaigoms dar teks ir primokėti Vilniaus miesto savivaldybei.

Vilniaus opozicinės frakcijos  ,,Laisvė ir teisingumas“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos registruotas siūlymas Atleisti 100 % Vilniaus miesto savivaldybės nekilnojamojo turto nuomininkus nuo  nuompinigių, kurie vykdo sportinę, socialinę ir kultūrinę veiklą laikotarpiu nuo 2021 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. Įgyvendinant sprendimo projektą, reikalingas papildomas finansavimas apie 240 000 Eur lėšų skirti iš Vilniaus miesto savivaldybės 2021 metų biudžeto.  Lėšas rekomenduojama skirti iš projektų: 120 000 Eur „Dronų operacijų centro įsteigimas“, 100 000 Eur „Erdvių stebėjimas bepiločiais orlaiviais“,  20 000 Eur „Laimės indeksas (žmogaus biometrinių duomenų analitikos sprendimo sukūrimas, pilotinis projektas“.  Manome, kad šiuo sunkiu periodu yra daug tikslingiau padėti įstaigoms nei kurti dronų centrus ar matuoti laimės indeksą. Nebus kultūros, sporto nereiks ir laimės indekso matuoti, nes jos tiesiog nebebus – teigė ,,Laisvė ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Artūras Zuokas.

Antrojo sprendimo nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos lengvatos suteikimo siūlo mokesčius  už laikotarpį nuo 2021 m. sausio 1 d. iki birželio 30 d. sumažinti  50 proc. ir laikotarpį nuo 2021 m. liepos 1 d. iki gruodžio 31 d. sumažinti 25 proc. taip padedant atsigauti sporto, kultūros viešbučių, restoranų ir sveikatinimo paslaugų sektoriams.  Reikalingas papildomas finansavimas apie  700 000 Eur. ,,Laisvė ir teisingumas“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos mano, kad 2021 metų biudžete reikia sumažinti lėšas: 300 000 Eur steigiamo „Duomenų centras“, 300 000 Eur „Visuomenės informavimas apie Savivaldybės veiklą, informacijos monitoringas“(numatytas finansavimas 600 000 Eur.), 60 000 Eur „Teismo, antstolių, notarų, leidybos ir kitų nenumatytų išlaidų finansavimas“ (numatyta daugiau nei 100 tūkst.), 40 000 Eur „Siuntų gabenimas pilotinis projektas 2021/2022“.

Primename Vilniaus meras R. Šimašiaus 2020 m. pavasarį skelbė, kad Vilnius turi COVID-19 padarinių šalinimo planą ,,VILNIAUS PLANAS: 4×3“ kuris skelbė verslui: ,,Pagalba išgyventi verslams, ypač turintiems gyvybingumą ir gerą ateities perspektyvą, siekiant išvengti bankroto, konkurencingumo sumažėjimo ir išlaikyti darbo vietas, užtikrinant greitesnį atsitiesimą po krizės.‘‘ Kultūros sektoriui numatė: ,,Pagalba kultūros sektoriui, kuris prarado žiūrovus ir galimybę kurti“ Ar 2021 m. bus planas įgyvendinamas ar tik liks popieriuje pamatysime kovo 10 dieną vykstančiame Tarybos posėdyje.

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));