Ar pasiruošėte artėjančiam akcijų rinkos žlugimui?

Stock Market Crash 5326688
Ar pasiruošėte artėjančiam akcijų rinkos žlugimui?

Kai rinkoje nebelieka pasiūlymų, per vėlu išsaugoti kapitalą, nesvarbu, kad tai jau nelemia viso gyvenimo pelno.

Charles Hugh Smith
Visi, kas turi šiek tiek žilų plaukų, žino, kad akcijų rinka atitinka visus burbulo viršūnės požymius, todėl visi užima kritines pozicijas.
Panagrinėkime burbulo viršūnei keliamus reikalavimus:
1. Mažmeniniai investuotojai (t. y. „kvaili pinigai”) yra įsitraukę ir visiškai užtikrintai perka kritimo metu. Kaip žino pilkosios uodegos prekiautojai, yra daug judančių dalių, dėl kurių mažmeniniai investuotojai įeina į rinką:
– Mažmeniniai investuotojai stebi, kaip visi kiti susikrauna turtus pirkdami kritimą ir be saiko lošia prie madingų kazino stalų: kripto, NFT, Mega-Tech, EV, uranas ir t. t.
– Apdairumas ir atsargumas (t. y. grynųjų pinigų laikymas mažos rizikos sąskaitose) metami vėjais, nes kuo daugiau pinigų įdedama į statymą, tuo didesnis atlygis.
– Žaidėjai supranta, kad raktas į tikrai didelį pelną yra maksimaliai padidinti maržą ir svertą, pageidautina atsisakant pagrindinės nuosavybės vertybinių popierių ir pasirenkant pasirinkimo sandorius ir ateities sandorius.
– Pasitikėjimas Federalinės rezervų sistemos dieviškomis galiomis ir pasiryžimu niekada neleisti akcijoms sumažėti daugiau nei keliais procentiniais punktais per kelias valandas ar dienas yra nepaprastai didelis.
– Pasitikėjimas, kad atėjo nauja era ir senosios taisyklės nebetaikomos, yra stratosferoje. Mažmeniniai žaidėjai tiki, kad kriptos, NFT ir blokų grandinės yra statymai, kurių negalima pralaimėti, nes jie yra A) nesustabdomi ir B) sukelia revoliuciją finansuose ir ekonomikoje. Kalbant apie akcijas, mažmeniniai prekiautojai atrado bandos galią: jei visa banda tūkstančiais perka pirkimo pasirinkimo sandorius, tai priverčia rinkos formuotojus pirkti pagrindines akcijas, o tai stumia kainą aukštyn savaime stiprėjančioje grįžtamojo ryšio kilpoje, kuri garantuoja sėkmę.
– Mažmeniniai investuotojai visus šiuos statymus vertina kaip itin mažos rizikos, todėl nėra jokios finansinės prasmės apsidrausti statymus ar riboti maržos skolą, finansinį svertą ar riziką, nes riziką panaikino FED Put.
2. Vidiniai investuotojai (t. y. protingi pinigai, turintys asimetrinių žinių apie tai, kas iš tikrųjų vyksta po paviršiumi PR) parduoda su precedento neturinčiu entuziazmu: Ponzi? Vidiniai asmenys rekordiškai sparčiai išpardavinėja akcijas savo įmonėms.
Pilkosios uodegos prekiautojai žino, kad vienintelis būdas numatyti kitą tendencijos pokytį ir pasinaudoti šiomis žiniomis yra sekti, ką daro, o ne sako protingi pinigai (insaideriai), nes jie žino, kad protingi pinigai visada kalbės savo knygą, t. y. skleis užtikrintai džiugią istoriją apie ateities perspektyvas, net ir tuo metu, kai jie dempinguoja savo pačių akcijas taip greitai, kaip tik gali, nesugriaudami vis labiau nesaugios rinkos.
3. Rinkos lyderystė mažėja nuo 50 iki penkių bendrovių, nors dauguma akcijų silpsta. Absoliučiai klasikinis burbulo viršūnės požymis yra tas, kad indeksai ir toliau kyla, nors dauguma akcijų stagnuoja arba įžengia į meškų rinkos teritoriją, kai jų vertė staigiai mažėja.
Kaip indeksai gali toliau kilti, jei 80 % akcijų krenta? Paprasta: didelis kelių didžiausios kapitalizacijos akcijų prieaugis. Dabartinė rinką keičiančių akcijų koncentracija keliose milžiniškų technologijų akcijose yra beprecedentė. Praėjusią savaitę visus tris rinkos indeksus – „Dow-30”, „S&P 500” ir „NASDAQ” – kilstelėjo viena bendrovė – „Apple”, kurios kapitalizacija per kelias dienas padidėjo šimtais milijardų dolerių.
Kai rinka didžiąją dalį savo prieaugio priklauso nuo „Nifty Fifty”, ji jau ima viršų, tačiau kai jos prieaugis visiškai priklauso nuo „Pasakiško penketuko”, tuomet viršūnė jau pasiekiama.
4. Trumpųjų pozicijų pardavėjai pasiduoda, o trumpųjų pozicijų palūkanos sumažėja iki daugiamečių žemumų. Pilkosios uodegos prekiautojai gali mėgautis ironija: kai trumpųjų pozicijų pardavėjai pasiduoda ir trumpai parduotų akcijų procentas mažėja, mažmeniniai buliai skelbia pergalę: haha, mes išnaikinome trumpąsias pozicijas ir meškas! Mes laimėjome!
Džiaugsmingai nusiteikę Buliai nesupranta, kad nekenčiami trumpųjų pardavimų pardavėjai buvo paskutinė gynybos linija, apsauganti nuo rinkos nuosmukio, įgaunančio pagreitį ir peraugančio į krachą, nes trumpieji pardavėjai, padengdami savo statymus ir pirkdami akcijas, yra patikimas pirkimo šaltinis, kai godumas virsta baime. Išnaikinus šortus, nebelieka kam pirkti, nes akcijos krenta ir daugėja raginimų sumokėti maržą.
5. Pirkimo euforija ir toliau siurbia pinigus, net jei rinkos vidiniai rodikliai silpnėja, o rizikos kraštutinumai ignoruojami. Kai lošėjai stato visą savo kapitalą ir didina statymus maržomis ir svertais, kvaili pinigai yra „all-in”; jie ne tik kad neturi grynųjų pinigų, bet ir jų didelės maržos skolos garantuoja, kad net ir nedidelis kritimas sukels raginimus sumokėti maržą ir priverstinį pardavimą: savaime stiprėjantis impulsas, kuris, kaip visi manė, gali būti tik „bulių”, virsta pardavimu, kuris skatina dar didesnį pardavimą.
6. Žaidėjai yra įsitikinę, kad Federalinė rezervų sistema sugebės pažaboti infliaciją ir tuo pačiu metu išlaikyti akcijų rinką nuolat aukštame lygyje. Nesvarbu, kad didėja realiosios palūkanų normos, nesvarbu, kad reikia mažinti piniginį skatinimą kaip vienintelę priemonę infliacijai sumažinti – FED niekada neleis akcijoms sumažėti. FED „Put” yra nepalaužiamas.
Štai ir turime: visi burbulo viršūnės, kuri tuoj sprogs su neįsivaizduojama jėga, langeliai pažymėti varnele. Žilas sruogas ant kuodukų turintys prekiautojai iš patirties žino, kad kiekvienas burbulas sprogsta, o visa nesibaigianti analizė po šio fakto susiveda į tai, kad viskas pasikeitė.
Laikas yra svarbiausia, kai įvyksta krachas: Tomas Hobbesas yra pastebėjęs: „Pragaras – tai per vėlai pastebėta tiesa”. Gerai pasakyta, T. H.: kai rinkoje nebelieka pasiūlymų, per vėlu išsaugoti kapitalą, nesvarbu, kad jis jau būna įgytas, nesvarbu, kad tai keičia gyvenimą.
Facebook komentarai
});}(jQuery));