Ar   2030 metais pulsime   Rusiją?

maxresdefault-11

maxresdefault-11

 

Ar   2030 metais pulsime   Rusiją?

 

 

Zenonas Volkovas (tautybė – žemaitis)

 

 

2021.06.13 d. (sekmadienis) apie 8:00 h, kai dar Lietuvos Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis saldžiai miegojo, Klaipėdos m. Karklų ir Artojų gatvėse aidėjo šūviai, per garsiakalbius, buvo raginami kokie tai priešai, užėmę pastatus, pasiduoti. Žmonės, norėję, su antromis pusėmis, sekmadienio rytą pasilepinti lovose, kėlėsi ir prasmaukę užuolaidas spoksojo per langus. Pultų rusai, kalbėtų rusiškai, bet čia puola savi? – samprotavo vienas iš nulipusiųjų. Tai ne karo pradžia. Taip Klaipėdos mieste iš pat ryto smaginosi Tarptautinių karinių pratybų „Stiprus Grifonas 2021“ dalis. Kariai imitavo priešų užimto pastatų šturmą.

Daugelis piktinosi, kodėl ne poligone, o mieste? Pasistatėt fanerinį namą ir šaudykit kiek širdis geidžia ir nedrumskit žmonėms ramybės, nes ant kojų pakėlė ne vieną kvartalą. Kurių namuose gyvena ne vien runkeliai, palėgėliai. Yra ir mąstančių, rašančių, invalidų ir ligonių.

GRIFONAS –  tai baisus paukštis su erelio snapu ir liūto kūnu, o čia dar ir „Stiprus Grifonas“, tikrai jokie rytai nebaisūs, svarbu išsilaikyti neužpultiems iki 2030 metų. Tada bus finansavimas pasiektas 2,5 proc., galima bus pagalvoti ir apie puolimą, svarbu, kad nesusijungtų Baltarusija su Rusija, – toliau samprotavo nulipusysis. 

 

2021 m. birželio13 d. vakare, jau po apmokymų, prezidentas G.Nausėda, NATO viršūnių susitikimo išvakarėse, susirinkusiems žurnalistams porino:

„Reikia pabrėžti šito NATO viršūnių susitikimo reikšmę, jis vyksta ypatingu laikotarpiu, kada patiriame didėjančias grėsmes, ypatingai iš Rytų pusės (iš vakarų ar pietų neypatingai – Z.V.), todėl šiandien NATO kaip niekada reikalingas stiprus, gyvybingas, patikimas.“

„Pirmiausia Baltarusijos klausimu norime tam tikros analizės ir labai aiškaus faktų konstatavimo, čia negalime apeiti Rusijos klausimo, kadangi Rusija yra tas veiksnys, kuris tarpusavyje su Baltarusija, ir mes matome akivaizdžias Rusijos pastangas, pasinaudoti situacija ir „praryti“ Baltarusiją.“ Įdomu kodėl nekalbėjo rusai apie NATO ir ES kai šie „prarijo“ Lietuvą?

Prezidentas akcentavo, kad Lietuvai taip pat svarbu, kad NATO komunikate būtų atsispindėtos regionui aktualios grėsmės. Taip pat priminė, kad Lietuva yra įsipareigojusi palaikyti krašto apsaugos finansavimą „ne mažesnį nei 2 proc. BVP kaip šiuo metu ir didinti šį procentą palaipsniui iki 2,5 proc. 2030metais“

 

„Mūsų pagrindinė žinia – mes visomis išgalėmis (verkiant-Z.V.) norime prisidėti prie NATO kaip kolektyvinės gynybos ir atgrasymo sistemos, kuri pasiruošusi reaguoti į visokio pobūdžio iššūkius greitai ir labai ryžtingai, nes šiandien greitis ir gebėjimas labai aiškiais resursais reaguoti į kylančius iššūkius yra kertinis elimentas. Štai kodėl mes pasisakome, kad tai turi būti atitinkamai finansuojama“, kalbėjo buvęs bankininkas, dabartinis prezidentas G.Nausėda.

 

J.E. G. Nausėda pirmadienį (2021.06.14 d.) Briuselyje dalyvaus NATO viršūnių susitikime, kur kels regioninio saugumo klausimus, tvyrant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos bei Baltarusijos.

NATO šalių lyderių susitikime pirmą kartą dalyvaus ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Džo Baidenas (Joe B idenas).

Facebook komentarai
});}(jQuery));