Apie Rusijos agresiją Ukrainoje

maxresdefault 48

maxresdefault 48

Aurimas Drižius

Taip, rusai užpuolė Ukrainą visa savo galia ir kenčia tūkstančiai nieko dėtų žmonių,  dėl to nėra jokio ginčo.

Tačiau kodėl jie tai padarė ir kokia jiems iš to nauda? Atrodytų, kad tai lunatiko Putino darbas – užpulti miegančią gražuolę Ukrainą.

Tačiau rusai sako, kad ši gražuolė, beje, kaip ir Lietuva, visa savo tarptautinę politiką konstravo ant būsimo karo su Rusija.

Zelensky ne kartą sakė, kad jo tikslas – „Krymo deokupacija”, tai yra karas su Rusija dėl Krymo.

Primenu, kad Krymą rusai užėmė be vienintelio šūvio, Ukrainos kariuomenės daliniai ten perėjo į rusų pusę. Gyventojai referendume nubalsavo prisijungti prie Rusijos, kas ir buvo padaryta. Taigi, Krymas dabar Rusijos federacijos dalis. Visi patriotai užsiputos, kad Krymas okupuotas, taip, tas tiesa, tačiau jo gyventojai rusai, jie patys nubalsavo, kad gyvens Rusijoje. O nubalsavo, kai pamatė, kad Odesoje vietos gaujų rusai yra deginami gyvi, ir Porošenko sako, kad „taip jiems ir reikia”.

Jeigu Krymo rusams atimame teisę balsuoti dėl savo likimo, kaip tada tautų apsisprendimo teisė? O atimti iš rusų nors lopinėlį žemės niekas niekada nebandė, net Japonija Kurilų salų, kurias rusai užgrobė per WW2.

Tačiau karingoji Ukraina niekada šio klausimo nepamiršo, ir visą laiką grasino Rusijai karu dėl Krymo.  Prie šito choro prisidėjo ir Lietuva su visais savo nausėdomis ir grybauskaitėmis. Jai tereikėjo tik laiko apsiginkluoti , kad pultų rusus. Lygiai tokiu pačiu keliu eina ir Lietuva. Nausėda kaip ir Grybauskaitė, visą laiką grasino Rusijai kažkokiomis „atgrasymo priemonėmis”. Nausėda per daug kvailas, kad suprastų, kur tokia politika atveda. Tegul dabar pasižiūri į Kijevą, kur tokia politika atveda, ir kuo ji baigiasi.

Rusija aštuonis metus klausėsi Ukrainos grasinimų karu, ir dabar matyt nusprenė, kad daugiau laukti neverta. Geriau pirmai pulti, neigu laukti, kol tie lunatikai organizuos Rusijos puolimą. Kad Ukraina tai padarys, buvo oficiali Kijevo pozicija.

Žvelgiant iš Rusijos pusės, viskas logiška ir racionalu – jie matyt negalėjo laukti, kol Ukraina pilnai apsiginkluos. Todėl ir smogė pirmieji.  Žinoma, aš to nepateisinu ir baisiuosi, smerkiu ir t.t. nes didžiausią kainą už savo politikų kvailystes moka paprasti žmonės. Kita vertus, niekas nesitikėjo, kad Putinas puls, galvojo, kad jis tik blefuoja. Nors JAV žvalgyba prieš kelias dienas iki įsiveržimo pranešė, kad karas tikrai bus. Taip ir nutiko. Tiesa, pirma Putinas pasiūlė Vakarams suteikti garantijas, kad Ukraina nebus puolimo placdarmas. Vakarai pasityčiodami atmetė šį pasiūlymą. Rusams labai giliai nusispjauti ant visų grasinimų, tačiau pamatę realią grėsmę, jie veikia.

Todėl mes ir turime šią situaciją, kurioje kenčia žinoma, niekuo dėti žmonės. Milijonai žmonių bėga, tūkstančiai žuvo ir dar žus. Kas bus toliau? Turint omenyje Nausėdos ir landsbergių retoriką, nenustebčiau, jeigu rusai nesustotų Ukrainoje. Tuo labiau, kad net tokioje padėtyje Lietuva nekeičia savo tono, ir toliau bando „atgrasyti” Rusiją.

Lietuvoje kilo masinė isterija iš žmonių baimės, kad ir pas mus ateis rusai ir kils karas. Visi, kurie bando analizuoti šio karo priežastys, siunčiami „naxui”, juos žadama išžudyti. Mane kasdien nachui pacebooke pasiunčia bent keli šimtai persigandusių žmonių. Suprantu, kad tai iš baimės, tačiau tikiuosi, kad karas iki mūsų neateis. NATO stiprina savo pajėgas Baltijos šalyse tikėdama, kad kariauti nereikės.

Tačiau aš vis tiek manau, kad kruvinas maidano maištas 2014 m, kai „revoliucionieriai” šaudė į abi puses – tiek į policiją, tiek į minią, kad sukeltų minios įniršį, buvo ir tebėra šio Rusijos agresijos prieš Ukraina priežastis. O Lietuvą valdžiusi landsbergių gauja kaip visuomet iš baimės eina iš proto – nusikaltimu įvardintas bandymas galvoti savo galva.

Tačiau vis tiek linkiu ukrainiečiams apsiginti, ir kartu atsikratyti tokių politikų, kaip Zelenskis, kuris atvedė juos į šį karą.

Facebook komentarai
});}(jQuery));