skip to Main Content

                                                                                   

Juozas IVANAUSKAS

 

Apie prezidento Rolando Pakso „medžioklę“, užsiundant STT „varovus“, ir ne tik!.. 

 

R. P. „Gal žiauru, bet tikrai džiaugiuosi, kad mano tėvai nesulaukė šio ryto – jie būtų neištvėrę… Jau prieš 12 metų buvo atidaryta Pandoros skrynia, kai perversmo būdu, prisidengiant teise, norėta patraukti žmonių išrinktą Prezidentą. Sakiau tada, kad nebus Lietuvoje jokio apsivalymo – nei moralinio, nei materialinio. Taip ir buvo. Šiandien betrūksta, kad valstybėje pradėtų šaudyti, nes dėl politinių interesų jau galima paaukoti viską – ir demokratiją, ir teisinę valstybę!..”

                                                                

Perfrazuojant naujosios D.Kutraitės knygos „Žvaigždžių karai tęsiasi“ pavadinimą, galima būtų drąsiai teigti: politinius užsakymus nuolankiai vykdančio teisėsaugos klano karas prieš kitaminčius Lietuvoje tęsiasi!.. 

Naudodami ne kartą jau išbandytą taktiką autokratinio rėžimo apologetai, Raudonajai Daliai lojalūs STT pareigūnai ir Generalinė prokuratūra, veikdami išvien su sistemine žiniasklaida, vasario 29 d. Vilniaus centre įvykdė teisinio nihilizmo dvoku persmelktą VIEŠUJŲ RYŠIŲ AKCIJĄ, kurios pagrindinis tikslas, prisidengiant lyg figos lapeliu kova su politine korupcija, tariama „prekyba poveikiu“, susidoroti su landsberginio-grybauskinio klano valdžiažmogiams kažkuo labai trukdančiu prezidentu Rolandu PAKSU ir jo vadovaujama partija. Užvaldytos šalies specialiosios tarnybos eilinį kartą pademonstravo, kad Lietuvoje, gavus „komandą iš viršaus“, galima nebaudžiamai persekioti, terorizuoti, pareiškus įtarimus bet kokiam, netgi visai nekaltam žmogui, piktnaudžiauti procesinėmis teisėmis, darant iš viso to politinį šou, kvailinti visuomenę.

 STT pareigūnai, 9 val. ryto atvykę į sostinės centre įsikūrusią „tvarkiečių“ būstinę, skubiai išsivedė persekiojamos partijos pirmininką, europarlamentarą R.Paksą apklausai, suteikę pastarajam „specialaus liudytojo“ statusą. Netruks po to, akylai stebint STT pareigūnams, filmuojant ir fotografuojant „nepriklausomos“ žiniasklaidos klapčiukams – pancerovams, černiaukams, monikoms, buvo sulaikytas „Lietuvos ryto“ vadovas Gedvinas VAINAUSKAS (iškart po susitikimo viename Vilniaus restorane su R.Paksu).

 Ši imituojamos kovos su politine korupcija užsakomoji viešųjų ryšių akcija-atrakcija žaibiškai buvo paviešinta prolandsbergį-grybauskinį klaną aptarnaujančioje sisteminėje žiniasklaidoje, portaluose 15 min.lt, delfi.lt.  

„Vasario 29 d. rytą buvo surengta viešųjų ryšių akcija – sekimas, slaptas pokalbis… Aš visam ofisui pasakiau, kad eisiu pakalbėt su „Lietuvos ryto“ redaktoriumi. Žinodamas, kad telefonai pasiklausomi, žinodamas, kad visa ta istorija ant telefono snarglio kabo… Nuo kada žmonės Lietuvoje pradedami sekti, nuo kada pradedami filmuoti? Fiksuojami, su kuo susitinka, kada susitinka, kur susitinka. Nuo kada tai atsirado Lietuvoje, kas čia per „demokratija“? Ar dar gali laisvas žmogus Lietuvoje susitikti su kitu žmogumi ir pietauti? Tai retoriniai klausimai“, – BNS dėstė R. Paksas.

Pasak Gedvydo Vainausko, „įvyko pasikėsinimas į demokratiją ir laisvą žodį, nes surengti tokią operaciją Vilniaus centre – daug pinigų ir daug pareigūnų reikalavęs renginys. Buvo uždaryti visi išėjimai iš restorano, visi įėjimai į redakciją. Jokiais keliais negalėjau eiti, visur stovėjo pareigūnai ir laukė. Sėdėdami su R.Paksu restorane labai normaliai šnekučiavomės ir kalbėjomės apie jo apklausą STT. Nutarėme, kad jis duos išsamų interviu „Lietuvos rytui“, kuriame pasakys: „Aš daugiau kentėti negaliu, pasakysiu visą tiesą“. Restorane sėdėjo ir trys STT agentai. Tai iškart supratau. Jie atėjo anksčiau ir iš to, ką užsisakė, iškart pamačiau, kad STT stinga pinigų. R.Paksas norėjo man papasakoti, kodėl jį iškvietė į STT, o aš labai norėjau, kad jis duotų rimtą interviu „Lietuvos rytui“, – TV laidos žurnalistui pasakojo G. Vainauskas. 

   Iškart po STT apklausos valdančiosios partijos Tvarka ir teisingumas vadovas, susitikęs su premjeru Algirdu Butkevičiumi, aptarė realų pavojų demokratijai: „Susitikimo leitmotyvas – politinė įtaka teisėsaugai peržengia visas ribas, iš tiesų Lietuvoje demokratijai yra iškilęs pavojus. Mes tai aptarėme ir premjeras sutiko su šia pozicija. Aptarėme veiksmus, ką reikėtų daryti. Susitikimas su Vyriausybės vadovu buvo lygiai toks, koks ir su G.Vainausku. Vertinu situaciją labai bjauriai, kaip demokratijos laidotuves. Manau, politikai turėtų įsikišti ir bet kokiu atveju sustabdyti tą politinių užsakymų „koncertą“ teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijose. Apie tai ką tik kalbėjau su ministru pirmininku“, – BNS teigė R.Paksas.

„Vakar buvo pademonstruota, kad gali būti sudorotas kiekvienas, prieš kurį yra nukreiptas politinio užsakymo taikiklis. Šiandien kiekvienas gali patekti į jėgos struktūrų voratinklius, iš kurių vaduotis, patikėkite manimi, labai sunku. Lietuvoje užsimota sudaužyti neparankias, nepaklusnias politines jėgas. Kas mūsų laukia rytoj, kas mūsų laukia poryt? Valstybinė politinė konkurencija absoliučiai eliminuota. Tokiomis sąlygomis laisvi rinkimai yra neįmanomi!.. 

Galiu tik nujausti, kodėl pareigūnai siekė mane įbauginti, padaryti psichologinį spaudimą ar palaužti. Ar tokiais metodais turi dirbti demokratinės valstybės teisėsauga?.. Lietuvoje dar nėra buvę atvejo, kai visi specialiųjų tarnybų veiksmai būtų tiesiogiai transliuojami į žiniasklaidos priemones. Ar tai reiškia, kad Lietuvoje jau nustojo galioti įstatymai? Ar tai reiškia, kad žmogaus teisės mūsų valstybėje tėra tiktai pramanas?..“, – retoriškai klausė prezidentas R.Paksas partijos Tvarka ir teisingumas kovo 1 d. išplatintame pareiškime.

„Tvarkiečių“ frakcija siūlo dėl STT neteisėtų veiksmų Seime pradėti parlamentinį tyrimą ir tikisi, jog valdančiosios koalicijos partneriai palaikys šią iniciatyvą. „Parlamentinė kontrolė virš specialiųjų struktūrų turi būti!..“, – akcentavo R.Paksas.

Pasak frakcijos seniūno Petro GRAŽULIO, kuriam STT pareigūnų veiksmai priminė kagėbistų represijas, „jau seniai reikėjo keisti STT vadovo skyrimo tvarką, kad atsakingas pareigas užimantis asmuo būtų mažiau pavaldus Prezidentei, akivaizdžiai simpatizuojančiai konservatoriams ir liberalams. Šiandien, jeigu Seimas nesuras jėgų pertvarkyti pavaldumą teisėsaugos institucijų, situacija tikrai negerės… Pasaulyje teisiami konkretūs asmenys, o pas mus bandoma su partija susidoroti. Čia yra baisiau nei sovietiniais laikais!..“, – piktinosi P.Gražulis.

„Tvarkiečių“ frakcijos narys, parlamentaras Povilas GYLYS atkreipė dėmesį į tai, jog užsimota ne tik prieš Tvarką ir teisingumą, bet ir prieš kitas valdančiąsias  partijas: „Pastebėkite, dviejų partijų niekada per pastarąjį laikotarpį teisėsauga nelietė. Ką tai reiškia? Ruošiamasi rinkimams, valomas politinis laukas nuo nereikalingų politinių jėgų“, – sako P.Gylys. 

„Teisėsaugos veiksmai nepanaikina abejonių, kad čia vėl gali būti prezidentės inicijuotas susidorojimas su tam tikrais jos oponentais. Galų gale pati prezidentė turi pakomentuoti, ar STT gali šitaip, pasitelkdama žiniasklaidos priemones, vykdyti tyrimą. Juk kažkas nutekino informaciją, kad jie (R.Paksas ir G.Vainauskas – red. past.) susitiks, ir tie duomenys turėjo būti gauti atliekant sankcionuotas priemones“, – „Vakaro žinioms“ teigia buvęs STT Panevėžio skyriaus vadovas, parlamentaras Povilas URBŠYS. 

„Vis dėlto man įdomu, kokį rezultatą balsavimuose per Seimo rinkimus duos tokios priemonės? Bijau, kad jie gali būti kaip tik priešingi tiems, kurių laukia tas priemones taikantieji. Prisimenant ankstesnių rinkimų patirtį, nesunku pastebėti, kad panašios akcijos, vienaip ar kitaip, pėdsaką palieka. Kartais – labai netikėtą. Pasireiškia įvairiais recidyvais, pvz. „naujomis sąjungomis“, „prisikėlimais“ ir t.t. Tikėtina, kad ir šios priemonės neliks rinkėjų nepastebėtos. Kaip žmones bevertintume, jie vis dėlto nėra tokie kvaili, kokiais politikai juos laiko. Tik labai galia, kad pačių politikų potencialas yra palyginti kuklus – parodyti, kad politinis oponentas yra dar „brudnesnis“ ir už jį patį. Jokio pozityvumo, jokios šviesesnės minties, jokio konstruktyvaus pasiūlymo kas bus kitaip po naujų rinkimų! Nematyti politinių platformų konkurencijos kaip sugrąžinti žmonėms tikėjimą ateitimi, pasitikėjimą valstybe, įtraukti juos į valdymą ir kasdieninių problemų sprendimą seniūnijų, nevyriausybinių organizacijų, kitais lygiais, leisti pasijusti krašto šeimininkais, ne pastumdėliais, sustabdyti bėgimą iš šalies… Bet kur tau!.. Atsimena vieną natą… Ir maigo… Nyku…“, –  facebook paskyroje rašo žinomas publicistas, politikos ir kultūros apžvalgininkas Vidmantas VALIUŠAITIS.

——————————————————————————————

 STT surengta viešųjų ryšių akcija – tęstinės kampanijos prieš partiją Tvarka ir teisingumas dalis

 R. P. „Manau, tas politinis žaidimas prieš vienintelę partiją, kuri dar gina nacionalinius interesus, tęsis. Ir jeigu paskelbus juridinius kaltinimus partijai, matyt, nieko nebuvo, ką būtų galima iškelti į dienos šviesą, reikėjo sugalvoti naujus. Štai, kaip aš galvoju apie šitą bylą!.. Buvo kažkas ar nebuvo? Noriu pasakyti dar kartą, kad nieko nebuvo. Jokios nusikalstamos veikos nebuvo!.. Jeigu prokuroras ir visa Generalinė prokuratūra nori kreiptis į Europos Parlamentą dėl imuniteto nuėmimo, duok Dieve jiems sveikatos. Čia yra ta pati žaidimo antra ar trečia, ar ketvirta dalis. Anksčiau ar vėliau žmonės, kurie tai daro, atsakys už tai. Tegu kreipiasi kur nori, nors ir į patį velnią!.. 

Šis ikiteisminis tyrimas yra  2003-aisiais pradėtos APKALTOS TĘSINYS. 2004-aisiais visi iki užkimimo kalbėjo, kad priimtas sprendimas visam gyvenimui ir panašiai, tačiau Strasbūro Žmogaus teisių teismas priėmė visai kitokį verdiktą. Deja, tam prireikė penkerių metų. Apkaltos nepanaikino tik Lietuvos politikai, nors Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas konstatavo, kad nuo 2004-ųjų metų turi būti atkurtos pilietinės ir politinės R.Pakso teisės. 

Įrodyti savo tiesą kartais būna taip pat sunku, kaip kovoti su vėjo malūnais, tačiau esu viskam pasiryžęs. Aš kovoju už teisybę. Bandau liudyti tiesą ir savo pavyzdžiu noriu parodyti kitiems žmonėms, kad jie nepasiduotų, kovotų. 

Lygiai taip pat, kai 2003-2004 metais man buvo iškelta net šešiolika kaltinimų, paskui beliko trys, o galiausiai nė vieno!.. Kur dabar tas išaukštintas choras teisininkų, per apkaltą šaukęs – esą čia mafijos pradžia, o pabaiga – tarptautinis terorizmas?…“ – prezidentinės apkaltos farso detales priminė R. P. 

STT dirbtinai sukeltame skandale vertėtų priminti, kad žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ savininkas, redaktorius Gedvydas Vainauskas 2003-2004 metais pats aktyviai dalyvavo antikonstituciniame perversme, „valstybininkams“ verčiant iš posto demokratiškai žmonių išrinktą Prezidentą Rolandą Paksą. O viso to PASEKMĖ – autokratinio rėžimo valstybė, kurioje dabar mes gyvename!.. Ko gero, iki visiško „nušvitimo“ G.Vainauskui dar labai toli, bet gal pagaliau bus atsitokėta, kai prolandsberginio-grybauskinio klano užvaldytoje Lietuvoje jau peržengtos visos ribos!..

„Manęs ir R.Pakso niekas nepavadins neperskiriamais draugais. Mes buvome ir vienose barikadų pusėse, ir kitose, buvome ir nesutaikomi priešai, ir ieškojome sueičių taškų, mūsų toks gyvenimas visą laiką buvo, bet mes niekada neperžengdavome ribos“, – LRT laidoje „Dėmesio centre“ vasario 29 d. teigė G.Vainauskas.

Tos dienos įvykius atidžiai stebėjęs bei viešinęs 15min.lt redaktorius Raimundas CELENCEVIČIUS, aiškiai nujausdamas neigiamą Gedvino Vainausko reakciją, suskubo sukurpti ir paskelbti atsakomąjį opusą „Žmogus, žurnalistiką pavertęs prekyba poveikiu“, kuriame piktdžiugiškai tyčiojais iš savo kolegos: „Pirmadienio vakarą, po nervingų pietų su „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderiu Rolandu Paksu bei kelių valandų STT būstinėje, iš kur išėjo jau oficialiai sulaukęs įtarimų prekyba poveikiu, G.Vainauskas dar užsuko į LRT, kur savo buvusiam pavaldiniui Edmundui Jakilaičiui davė interviu. Tokį švelnų, pūkuotą, ne kaip kokia Loreta Graužinienė. Kartais net atrodė, kad laidos vedėjas nesusilaikys ir paglostys G.Vainauską ar nosinę pasiūlys.

Savo interviu G.Vainauskas daug dėmesio skyrė portalui 15min, kurio žurnalistai vieninteliai užfiksavo „Lietuvos ryto“ vadovo susitikimą su taip pat iš apklausos STT atbėgusiu R.Paksu bei jo sulaikymą. Atsidūręs kailyje tų, kuriuos fotografuoti ir filmuoti daugelį metų siuntinėjo savo žurnalistus, G.Vainauskas liko labai nepatenkintas ir gėdino bei ūdijo 15min: vadino STT ir prezidentūros portalu ir rimtu veidu dėstė, kad tai jo valdoma žiniasklaida yra tikroji nepriklausoma ir objektyvi Lietuvos žiniasklaida, o ne visokie ten prezidentūros portalai…

Tokia prekyba žodžiais, teisiškai virtusi įtarimais prekyba poveikiu, greitai tapo visos didžiosios Lietuvos žiniasklaidos liga. Ji gynė tuos, kurie mokėjo, puolė tuos, kurie dar nemokėjo arba jau nebemokėjo ar buvo paprasčiausiai niekam nereikalingi atpirkimo ožiai. Tai jau buvo nebe žiniasklaida, tai jau buvo verslas ant įstatymo, o dažnai ir už įstatymo ribos.

Jeigu G.Vainauskas skaitytų šitą tekstą, nesusilaikytų ir šūkteltų – aaaa, šitas, Tomkaus klapčiukas, dar drįsta mane mokyti. Taip būtent todėl, kad pats nemažai metų praradau tokioje žiniasklaidoje, manau turįs teisę dabar tai parašyti, nes žinau, ką rašau, savo akimis mačiau, ką, kodėl ir už kiek tokie nuskriaustųjų gynėjai gina arba puola.

Prekyba žodžiais buvo būtent ta priežastis, kodėl, atsiradus interneto naujienų portalams, taip greitai nunyko didieji Lietuvos dienraščiai. Sparčiai vakarietiškėjantiems skaitytojams jau buvo iki gyvo kaulo įsiėdę gyventi pasaulyje, sukonstruotame pagal kažkieno pinigus, o vis daugiau verslininkų jau nebebijojo atsisakyti mokėti „ramybės“ arba „tylos“ mokesčius už reklamą, kurios jiems nereikia”, – pastebi R.Celencevičius. 

Į šią polemiką įsijungęs internetinio portalo faktai.lt redaktorius Artūras RAČAS kaip mat sureagavo:

„Jei nežinočiau, kad Raimundas Celencevičius didžiąją savo karjeros dalį praleido V.Tomkaus vadovaujamoje „Respublikos” leidinių grupėje, ir kad buvo „Vakaro žinių” vyriausiasis redaktorius, gal nebūtų taip vimdančiai šleikštu skaityti tai, kas aukščiau parašyta. Lietuvių liaudies posakis – „juokiasi puodas, kad katilas juodas” čia tiktų taip pat, kaip D.Grybauskaitės sovietmečio veiklą apibūdinti kaip „rezistenciją”. Didžiąją dalį savo žurnalistinės karjeros dirbęs skaidriausioje V.Tomkaus žiniasklaidos grupėje, R.Celencevičius sako, kad G.Vainauskas yra blogas. Raimundai, Raimundai, nejau pats tiki, jog pakeitęs savininką, pasikeitei pats? Kaltinimai G.Vainauskui iš tavo lūpų skamba taip pat, kaip A.Zuoko kaltinimai R.Šimašiui,“ – ironizuoja A.Račas savo naujausioje publikacijoje „Po kiek STT arba apie „prekybą poveikiu”.

Šaunuolis A.Račas, tiesiai šviesiai įvardinęs, jog iš tikrųjų „prekybą poveikiu“ vykdo ne sistemingai puolamas prezidentas Rolandas Paksas, o būtent specialiosios tarnybos, pasižyminčios lojalumu prezidentei D.Grybauskaitei, bei „nepriklausomos“ žiniasklaidos atsovai – celencevičiai, pancerovai, černiauskai, monikos…

Regis, kuo toliau, tuo įdomiau, kai sisteminės žiniasklaidos atstovai pradeda viešai vieni kitiems kibti į atlapus. Deja, prolandsberginiams šunims – celencevičiams, pancerovams, černiauskams absoliučiai nerūpi nei tiesa, nei teisingumas, bet vien tiktai politinių užsakymų vykdymas!..

Taigi, „žvaigždžių karai“ tęsiasi: „Dabar pagaliau atėjo laikas pareikšti oficialius įtarimus ir pačiam didžiausiam prekeiviui žodžiais – G.Vainauskui. Jis neteisus, kad yra pirmas šioje eilėje, jis jau paskutinis: visi kiti prekiautojai įtarimų jau buvo sulaukę, ir ne po kartą, tik dar nė vieno nepavyko nuteisti.

Nes visiems iki šiol pavykdavo išvengti atsakomybės garsiai rėkiant apie persekiojimą, susidorojimą, žodžio laisvės smaugimą, cenzūrą, pritariant atsisakyti bijantiems politikų balsams. Dabar tą pačią giesmę gieda ir G.Vainauskas ir jau šaukiasi gynėjų pagalbos. Rinkimai artėja, tad jų būtinai atsiras, ir ne tik gražuliai. Juk ne už gražias akis premjero Algirdo Butkevičiaus žmona po kiekvienų atostogų duoda it medum pateptą interviu ir dar pavirkauja apie niekadėjų puolamo vyro išgyvenimus”, – sarkastiškai šaiposi ir kritikuoją G.Vainauską 15 min.lt redaktorius R.Celencevičius savo publikacijoje „Žmogus, žurnalistiką pavertęs prekyba poveikiu“.

Taigi, vadinamojoje „Marijos Žemėje“ tai buvo jau ne kartą: nesant nusikaltimo sudėties, be jokio teismo, pirmiausia žmogus apjuodinamas, pareiškus jam įtarimus, kurie žaibiškai paskelbiami sisteminėje žiniasklaidoje. O kai po kelių metų viskas subliūkšta, „iš viršaus“ sankcionuotiems kaltintojams už žmogaus šmeižtą atsakyti netenka!..

Šiuo konkrečiu atveju absoliučiai akivaizdu, jog tikrieji nusikaltėliai yra būtent tie, kurie užsakė bei vykdė STT viešųjų ryšių politinio susidorojimo akciją Vilniaus centre vasario 29 d. Deja, Lietuvoje seniai nebėra kas teisia grubiai savo įgaliojimus viršijančius teisėsaugos pareigūnus, nėra kam surengti apkaltą prezidentei D.Grybauskaitė už jos „gerus“ darbus Lietuvai, agresyvią retoriką, „įteisintą“ teisinį nihilizmą, autokratinį valdžios rėžimą ir šiurkščiai laužomą Konstituciją!..

Prolandsberginis- grybauskinis klanas, uzurpavęs valdžią Lietuvoje, „sėkmingai“ tęsia eliminuoto iš rinkimų bene rimčiausio D.Grybauskaitės konkurento prezidento Rolando Pakso medžioklę su STT „varovais“. Kalbėti apie tokius dalykus, kaip demokratija, nekaltumo prezumpcija ar žmogaus teisės Lietuvoje, darosi netgi juokinga, kuomet vidury baltos dienos Vilniaus centre rengiami užsakomieji politinio susidorojimo spektakliai. Tačiau, lazdą perlenkus, galimas ir priešingas variantas, kai panašios akcijos-atrakcijos atsisuka prieš pačius užsakovus!..

Savo biografijos faktus kruopščiai slepiančių „Dėdulės“ V.Landsbergio ir Raudonoji Dalios tandemui, prolandsberginio – grybauskinio klano savivalei pasipriešinti demokratišku keliu šiuo metu, deja, nėra jokių šansų, kadangi Lietuvoje nėra jokios rimtesnės pilietinės-politinės struktūros, galinčios mesti iššūkį įsikerojusiai korupcinei melo SISTEMAI. Du lietuviai, trys partijos…

Vis tiktai įdomu, kodėl mūsų „šaunieji“ visuomenininkai, signatarai, nei B-3, nei „Mūsų gretos“ – apie STT siautėjimą persekiojant prezidentą Rolandą Paksą net neužsimena? O gal jiems atrodo, kad yra kur kas „svarbesnių“ dalykų?!..

Vargas prolandsberginio, jankių marionečių karo kurstytojų-rusofobų klano užvaldytai Lietuvai!.. Juk šiuo metu veikiančiai amoraliai, ciniškai, korupcinei melo SISTEMAI to tik ir tereikia, kad būtent taip ir būtų – „du lietuviai ir trys partijos“, o „šaunieji“ visuomenininkai iš B-3 ir „Mūsų gretų“ – juraičiai, vaišvilos, paulauskai tiktai „nuleidinėtų garą“ savo begalinėmis, nuobodžiomis piar spaudos konferencijomis Seime, parašų rinkimais „vaduotų“ pavergtą Tėvynę, ir tuo pat metu net „nepastebėtų“, absoliučiai ignoruotų STT surengtą, sisteminės žiniasklaidos plačiai išreklamuotą POLITINIO SUSIDOROJIMO AKCIJĄ su prolandsberginio-grybauskinio klano siautėjimui ypač neparankiu, todėl štai jau 12 metų politiškai persekiojamu, specialiųjų tarnybų puolamu europarlamentaru, „tvarkiečių“ lyderiu, prezidentu Rolandu Paksu!..

—————————————————————————————————-

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));