Apie G.Nausėdos „gerovės valstybę”

gerove

gerove

 

Marius Jonaitis
Kalbos apie „Gerovės valstybę“ šalia permirkusio ir iš šalčio drebančio vaiko.
Be abejo, pats kalbantysis saugiai stovi po skėčiu.
Kartais vaizdas daug daugiau pasako negu žodžiai.

 

 

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Valstybės dienos proga

Brangūs Lietuvos žmonės,

sveikinu Jus su nuostabia vidurvasario švente – Valstybės diena!

Šiemet Liepos 6-oji pirmiausia yra proga prisiminti ir padėkoti gerbiamam istorikui Edvardui Gudavičiui, kurio neseniai netekome.

Būtent amžinąjį atilsį Profesoriaus dėka turime puikią šventę, kasmet suburiančią patriotiškai nusiteikusius Lietuvos žmones. Ji leidžia mums mintimis grįžti į Lietuvos ištakas – tą lemtingą akimirką, kai įsibėgėjo mūsų bendros istorijos tėkmė.

Prieš 767 metus karalius Mindaugas įrašė save į istoriją kaip žmogų, davusį simbolinę pradžią Lietuvos valstybei ir atvėrusį jai duris į Europą. Jo pastangomis nedidelė šalis prie Nemuno ir Neries krantų kaip savarankiška veikėja įžengė į Vakarų civilizacinę erdvę – ir ten pasiliko iki šios dienos.

Mindaugo karūnavimas buvo reikšminga politinė ir diplomatinė pergalė. Pirmasis Lietuvos karalius sugebėjo išnaudoti unikalią istorinę galimybę – Europos žemėlapyje užfiksuoti naują politinį darinį ir ateities namus lietuvių tautai. Daugelio vėlesnių mūsų istorijos herojų darbai papildė Mindaugo ryškiai užbrėžtą liniją – tolyn į Vakarus, visada tik į Vakarus!

Gebėjimas tinkamu laiku pasirinkti vienintelį teisingą sprendimą Lietuvos istorijoje tapo svarbiu leitmotyvu. Panašiomis savybėmis vėliau pasižymėjo ir Vasario 16-osios, ir Kovo 11-osios aktų signatarai.

Mindaugo pradėta turtinga valstybingumo tradicija leido Lietuvai išaugti ir subręsti Europos valstybių šeimoje, o vėliau – priešintis tiems, kurie mėgino užgniaužti mūsų laisvę.

Nepaisydami visų istorinių sukrėtimų, išlaikėme stiprią tapatybę. Visada buvome, dabar esame ir visada būsime atviri tiems, kurie myli laisvę ir laikosi šalies įstatymų. Kartu su Europos Sąjungos ir NATO partneriais toliau dirbame, kurdami demokratijos, stabilumo ir gerovės erdvę permainingame pasaulyje.

Mūsų paveldėta pareiga – daryti viską, kad savo žemėje galėtume jaustis šeimininkais. Skleisti šviesą ten, kur kiti norėtų išlaikyti tamsą. Tvirtai remtis tomis šaknimis, kurias į Europos dirvą pirmasis įleido Mindaugas, Lietuvos karalius.

Mielieji,

istorija būtų mažai ko verta be tų, kurie ja dalijasi, ją naujai patiria ir įprasmina. Viduramžių žygiai būtų nieko verti be šiandienos pastangų. Didžiausios praeities pergalės nublanktų be galimybės šiandien – kiekvieną akimirką – skinti jų vaisius.

Štai kodėl aš džiaugiuosi matydamas tiek daug patriotiškai nusiteikusių Lietuvos žmonių, kurie myli savo valstybę ir kartu, drauge, švenčia jos gimtadienį. Sveikindamas Jus linkiu ir toliau puoselėti vienybę bei savitarpio supratimą, ne statyti barjerus, o tiesti kelius į vienas kitą.

Kartu siekime to, kas atrodo drąsu, sunkiai pasiekiama, tačiau tikrai įmanoma mums!

Ačiū Jums!

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: IEVA ELENBERGIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));