Anušauskas susierzino dėl atėjusiųjų į teismą palaikyti Paleckį

 

Anušauskas susierzino dėl atėjusiųjų į teismą palaikyti Paleckį

Antradienį į teismą palaikyti jau metus kainamą Paleckį atėjo apie šešiolika žmonių, konservatorius Anušauskas tiki, kad šie žmonės „aktyvūs Kremliaus politikos palikytojai”, ir tokių visoje Lietuvoje tik penkiasdešimt

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Partijos „Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai” (TS-LKD) narys Arvydas Anušauskas atėjusius į Kauno apygardos teismą palaikyti opozicijos politiką Algirdą Paleckio pavadino „aktyviais Kremliaus politikos ir įtakos palaikytojais”. Savo mintimis Anušauskas viešais pasidalino asmeninėje Facebook paskyroje.

Anot jo, per visą Lietuvą tokių „aktyvių Kremliaus palaikytojų” jis suskaičiuotų penkisdešimt.

„Turiu galvoje aktyviai ir iniciatyviai rašančius komentarus, straipsnelius,dalyvaujančius RU ambasados viešuose „darbeliuose”. Dar koks 10-15 tūkst. yra pasyvių stebėtojų (sovietinės nostalgijos kamuojami komunistinės nomenklatūros sūnūs ir posūniai), sprendžiant iš tų komentarų skaitytojų ir kremliškos propagandos retransliuotojų savo aplinkai skaičių (šitų į viešumą prieš televizijos kameras ir varu neištempsi)”, — rašo konservatorius.
Anušauskas tiki, kad vis šie žmonės „uždaryti nesiekiančiame burbule”. O apskritai tokiems „Kremliaus palaikytojams” politikas priskiria 0,5 proc. valstybės piliečių. Be to, jis tiki, kad „šis burbulas” niekaip nesipučia, net nepaisant milijonų, kuriuos „investuotuja RU dezinformacijos pramonės atstovai”.

Algirdo Paleckio palaikymo akcija Latvijoje, nuotrauka iš įvykio vietos
© SPUTNIK / SERGEY MELKONOV
Latvijoje ir Estijoje vyko Paleckio palaikymo akcijos
Antradienį Kauno apygardos teismas sprendžia klausimą dėl Paleckio suėmimo pratęsimo. Prokuratūra reikalauja pratęsti suėmimą maksimaliam trijų mėnesių terminui. Praeitą kartą pratęsdamas terminą, teismas skelbė, kad Paleckis laisvėje gali išvažiuoti iš šalies.

Anksčiau Paleckio advokatas Algis Petrulis interviu Sputnik Lietuva teigė, kad jo kliento suėmimą gali pratęsti maksimaliam laikui — trims mėnesiams. Advokatas pažymėjo, kad pagal Lietuvos įstatymus teismas privalo paleisti įtariamąjį, jei nepavyksta surinkti faktų, patvirtinančių kaltinamojo kaltę. Tačiau, Petrulio manymu, Paleckio atveju neverta tikėtis jo išlaisvinimo.

Pats Paleckis neigia visus jam primestus kaltinimus. Jis patvirtino, kad kalėjime jam pablogėjo sveikata.

Vakar Latvijoje ir Estijoje vyko piketai Paleckio palaikymui. Rygoje ir Taline visuomenininkai susirinko prie Lietuvos ambasadų pastatų ir reikalavo reaguoti į neteisėtą politiko suėmimą.

Paleckio byla
2018 metų gruodį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė apie „šnipų tinklo”, kuris vykdė „žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai”, sulaikymą. Buvo pranešta, kad tarp įtariamųjų yra Paleckis, kuris šiuo metu suimtas, ir šeši jo bendražygiai.

Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka
© SPUTNIK / РАМИЛЬ СИТДИКОВ
Internete pasirodė išvargusio Paleckio nuotrauka
Buvęs „Socialistinio liaudies fronto” lyderis kalinamas nuo praėjusio spalio dėl tariamo „šnipinėjimo Rusijos naudai”.

Viename iš savo laiškų opozicijos politikas teigė, kad Lietuvos valdžia jam keršija už jo domėjimąsi 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl jo bendravimo su rusais. Neseniai Paleckis rašė, kad vietos prokurorams bus sunku jį nuteisti už „išgalvotą” kaltinimą „šnipinėjimu”, nes jo byla jau susidomėjo Briuselis, Strasbūras ir Berlynas.

Anksčiau „Sputnik Lietuva” rašė, kad Europos Parlamento narė iš Latvijos Tatjana Ždanoka kreipėsi į Europos Parlamentą, ragindama kolegas kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas su prašymu nutraukti Paleckio politinį persekiojimą.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Lietuvos valdžia, pradėdama tokias politiškai motyvuotas baudžiamąsias bylas, visiškai pamina demokratines vertybes, kurias šlovino, prisijungdama prie ES ir NATO.

 

Read more: https://sputniknews.lt/politics/20191022/10509543/anusauskas-susierzino-del-atejusiuju-teisma-palaikyti-palecki.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));