ANTIDEMOKRATINĖ MINISTERIŲ PARINKIMO PROCEDŪRA IR VALSTIEČIŲ REFERENDUMAS

ANTIDEMOKRATINĖ MINISTERIŲ PARINKIMO PROCEDŪRA IR VALSTIEČIŲ REFERENDUMAS

Kęstutis K.Urba

Dar prieš  trisdešimt metų V.Lingio „Respublikoje“ išspausdinau tekstą apie demokratijos elementorių – įsipareigojimą programa rinkėjams ir atsiskaitinėjimą. Dabar matau, kad per mažai rašiau, nes dabartinė valdžia vėl vadovaujasi ministrų parinkime BOLŠEVIKŲ lozungu – „vsio rešajut kadry“.

Mūsų šaunioji LRT-TV, vietoje to, kad užklaustų būsimą ministerį  Monkevičių ir jo „patronus“ – S.Skvernelį bei D.Grybauskaitę: kokias matote aktualiausias švietimo ir mokslo problemas, kokius receptus siūlė kandidatai į ministerio kėdę, kokios jų veiksmų programėlės, du valstybės vadovus atvaizdavo kaip kažkokius … antžmogius, kurie atlieka ypatingus ritualus bei priiminėja atsakingiausius sprendimus, palikdami jų turinį: savas nesavas, pravers ar kaišios pagalius, patrauks ar bus nušvilptas, numatyti žiūrovams.

Kitaip tariant, valstybėje nėra anei elementarios politinės demokratinės kultūros, anei tvarkos. Bet kam jos reikia, jei dar Iljičius mokė – „valstybę valdys ir virėja“. Taigi, valdžia toliau verda, o Seimas nesugeba suvokti, kad Valstybės tarnautojų įstatyme, p Guoda Burokiene su kolegomis, senokai laikas padaryti keletą esminių pataisų: ir ministeriai renkami konkurso būdu, kuriame valdžiai ir visuomenei pateikia visų pretendentų planus pagal pakankamai konkrečius rodiklius. O kokie jie tie mūsų mokinių skaitymo ar matematikos įgūdžiai – lyginti su kitomis valstybėmis nelabai norisi. Tad studijuokite Konstituciją, mąstykite kas yra reali atstovaujama ar dalyvaujama  demokratija, ir kas yra jos parodija. Ir kodėl niekas nesidomėjo „Lietuvos mokslininkų sąjungos“ siūlyta ministro kandidatūra. Kad į gatvę išmesti iš universitetų du tūkstančiai mokslininkų yra jau tokia smulkmena, kad ir dėmesio kreipti nereikia – pašluos Londoną ar Oslo grindinį – ne tiek uždirbs!

Bet kam tos realios demokratijos reikia, jei ministeriui pakanka nevėluoti į vyriausybės posėdžius – biurokratinio įstatympataisdavystės konvejerio aptarnavimo vietą, sugebėti šmaikščiai atsakinėti per vyriausybės valandos klausimėlius ir oriai su nesuglamžytu kosciumu bei ryškiu kaklaryšiu teigiamai atrodyti prieš TV kameras.

Kas belieka rinkėjams? Ogi, skelbti referendumą dėl Seimo narių sumažinimo skubos tvarka iki 131-o, kad iš jo tuoj pat būtų išbraukti devyni didžiausi nesusipratėliai ar piktadariai, pradedant S.Jakeliūnu, kuris su V.Šapoka jau užmarinavo daugiau nei trečdalį milijardo eurų, kai reikia didinti vidaus vartojimą, kurti naujas darbo vietas, skatinti viešą sektorių bei prispausti kartelinius oligopolius. 

Pagalvokite, tik – Estija kasmet eksportuoja net 3 mlrd.kWh, per metus gauna apie 27 mlrd.eurų užsienio investicijų, o Lietuva importuoja net 11 mlrd.kWh, betgi turėdama daugiau nei dvigubai gyventojų, tų investicijų tegauna 20 mlrd.eurų. Taigi, Estijos bajorai kuria rezervinį fondą, o mūsiškiai plikbajoriai Jakeliūnas-Šapoka iš fanaberijos pavydėdami estams sugebėjo įšaldyti …. trečdalį milijardo eurų, kai reikia skatinti vidaus vartojimą, geriau finansuojant humanitarus, viešąjį sektorių spaudžiant monopolinius kartelius – ketvertą mūsų „ikanomikos juodų skylių” (kaimo latifundija – apie 6 tūkst. stambiųjų, greta 100 tūkst. Varguolių ūkių, perdirbėjų mafija, kuri itin ryški pieno supirkime, penki didieji prekybos tinklai bei keturi bankai), kurios sutraukia visus resursus bei kurti naujas  darbo vietas – stygius dar 50 tūkst.  Antivalstybinė veikla – ir tiek. Dar ir antikonstitucinė.

Kada tuščiagalviai populistai supras, kad Konstitucijoje įrašytas loginis susireikšminimo absurdas „atstovauja rinkėjus“, t.y. jų fizinį kiekį yra keistinas į „atstovauja daugumos rinkėjų interesą“. O tada, dėl manęs Seimo narių gali būti, kad ir visas 160, jei jie sugebės atnešti valstybei milijardines naudas. Dabar gi karbauskininkai pavaizdavo teisuolius -užkėlė mokesčių tarifą turčiams nuo 20 proc. iki 27 proc., tačiau uždėjo SODRA lubas ir turčiai atsidūrė … pliuse. Bet kadangi, SODROje dėl to atsirado skylė, tai jie pavaizdavo save kaip jos … gelbėtojais -permetė didžiulę sumą iš …. biudžeto. Mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigus. Štai taip – mikliai apšvarino visus. Tiesiog, pats Ostapas Benderis pavydėtų.  O LVŽS populistiškai gudrūs –jei žmonės neapkenčia Seimo, tai reikia parodyti, kad jie jį mažins. Bet ar nuo to rasis daugiau proto seimuose? Nemanau.

Viso gero – bėgu rinkti referendumo iniciatyvinę grupę!

Facebook komentarai
});}(jQuery));