Antanas Baskas siūlo nefinansuoti rusų agresijos Ukrainoje nevažinėjant automobiliais Lietuvoje

IMG 20220324 WA0006

IMG 20220324 WA0006

Nepriklausomai nuo politikų, kiekvienas galim mažiau finansuoti Rusijos agresiją

Antanas Baskas

2022 kovo 20 ar 21 d. JAV ambasadorius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje Michaelas Carpenteris citavo kovo 10 dieną Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo išsakytą mintį: „Mums sakė, kad Ukraina yra mūsų ir mes nuspręsime Ukrainos ateitį“. „Esu ir anksčiau sakęs – Ukraina nėra jo, Ukraina nėra Rusijos, Ukraina nepriklauso jokiai kitai šaliai, kaip ir Baltarusija“, – pabrėžė M. Carpenteris.

Klausimas, kas žadėjo Lavrovui Ukrainą ir kada? Gal 2014-tais, lesdami Rusijai atplėšti Ukrainos Rytus ir Krymą ? O gal 2022-rais, ką rodytų JAV Prezidento  žodžiai dėl Ukrainos, kuriuos kilus respublikonų audrai, Prezidentas sekančią dieną patikslino, kad bet kokį Rusijos įsiveržimą į Ukrainą laikytų invazija. Gal aiškėtų kas, kada, ką Ukrainos sąskaita Lavrovui žadėjo, prisimenat įvykius? 

2014 metais, kai Rusija, atplėšdama Ukrainos Rytus ir Krymą, nužudė keliolika tūkstančių žmonių ir milijoną  išvijo iš gimtųjų vietų, vakariečiai atsakė neveiksmingomis sankcijomis. Ir toliau aštuonis metus kasmet mokėjo agresoriui daugiau milijardų eurų už Rusijos metinį karinį biudžetą. Priedo pritarė vamzdžio Baltijos dugnu klojimui, atimant iš Ukrainos pajamas už per jos teritoriją tiekiamas Rusijos dujas  Europai. Iš kasmet Europos sumokamų virš 60 milijardų eurų Rusijai, liūto dalį sudaro transporto naudojamo kuro kaina. Todėl pakanka mažiau keliauti nebūtinais reikalais ir kuras atpigs ir agresorius gaus mažiau. 2020 metais bijant COVID, mažiau keliauta ir išgyventa bei septynias procentais sumažinta atmosferos tarša. 2021 metais tarša vėl rekordinė. Mažiau skraidydami tūkstančius ir mažiau varinėdami automobilius šimtus kilometrų, mažiau finansuosime agresorių ir mažiau bloginsime ateities gyvenimo sąlygas savo vaikams, o tuo labiau anūkams. Kaip vadinti tuos, kurie keliaudami pramogauti, daugiausia finansavo ir finansuoja Rusijos agresiją Ukrainoje ir sąlygojo tūkstančių ukrainiečių ir rusų mirtis ir milijonus karo pabėgėlių? Kaip vadinti tuos, kurie galėjo ir gali tiekti veiksmingus ginklus Ukrainai, bet jų jai dar ir dabar labai trūksta? Vietoje to, kad tiektų ginklus, atgrasančius nuo agresijos, apsiribojo pranešimais 2021 gruodyje, kad Rusija sutelkė prie Ukrainos sienų pakankamas pajėgas puolimui, 2022 sausyje, kad jau jos paruoštos puolimui, vasario pradžioje, kad  greiti puls, kad puls vasario 16 dieną. Puolė vasario 24. Vokietija iki agresijos pradžios iš vis atsisakė tiekti ginklus Ukrainai. Prasidėjus karui, Vokietija pažadėjo ginklų už 35 mln. eurų, kai Estija tam skiria 220 mln. Iki agresijos pradžios JAV neleido estams perduoti Ukrainai amerikietiškų prieštankinių ar priešlėktuvinių ginklų.

Kam buvo reikalingi pareiškimai, kad JAV nesiųs karių į Ukraina, kad atšaukia savo instruktorius? Rusijos agresija daug kam naudinga. Pirma, menkina Rusijos prestižą pasaulyje, antra, sudaro pretekstą smogti jai sankcijomis veiksmingesnėmis nei atominės bombos, didina ginklų paklausą. Vokietija jau pareiškė, kad didins karinį biudžetą dešimtimis milijardų, Lietuva – 0,25 milijardo eurų. Didžiausios ginklų prekeivės JAV, Kinija, Rusija. Nemenkos pardavėjos Jungtinė karalystė, Prancūzija, Vokietija.  Per metus parduodama ginklų  už 300 milijardų dolerių. Matosi, kam buvo naudinga  netiekti Ukrainai tokių ginklų, kad atbaidytų Rusiją nuo agresijos. Mariupolio mėnesį trunkančios blokados pralaužimui reikalingos raketos bent 200 km atstumui, bet Ukrainai jų neparduoda. Kad įveiktume agresorių be politikų išskaičiavimų, kovo pirmoje pusėje nusiunčiau Pasaulio lietuvių bendruomenėms ir ambasadoms bei atstovybėms tokį laišką:

Kiekvienas galime sustabdyti karą Ukrainoje, mažiau

finansuodami Rusijos agresiją, mažiau naudodami

energijos. Mažiau skraidydami, mažiau važinėdami

automobiliu, taupiau naudodami patalpų šildymą, karštą

vandenį, taupesnes apšvietimo lemputes. Tuomet atpigs

degalai. Kasmet europiečiai prabangiai gyvendami, sumoka

Rusijai daugiau milijardų eurų nei Rusijos karinis

biudžetas.

 Saikingiau gyvendami, mažinsime ir atmosferos teršimą,

taip nebloginsime savo vaikų ir anūkų gyvenimo sąlygas

Žemėje. Išvengsime priverstinio šimtų milijonų žmonių

kraustymosi iš gimtųjų vietų.

Saikingiau gyventi padės ir pratimas GYDYMAS BALSU,

įrašytas  Antanas Baskas-you tube

Judėjimas su lipduku AŠ MAŽIAU FINANSUOJU KARĄ PRIEŠ

UKRAINĄ, sustabdytų Rusijos agresiją.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));