Antanas Baskas : Lietuva neturi Prezidento

nauseda_lidnas_prie_PK

nauseda_lidnas_prie_PK

Lietuva neturi Prezidento

Antanas Baskas

 

nauseda lidnas prie PK

Perskaitęs 2020 03 23 d. G. Nausėdos kalbą, supratau, kad Lietuva dar neturi Prezidento. Lietuvos Respublikos Prezidentas turėjo pasirūpinti, ar Lietuva pasiruošusi, kai vasario mėnesį paaiškėjo koronaviruso grėsmė. Nausėda laukė, kol dėl karantinų pasaulyje sutrikus logistikai (atšaukus lėktuvų reisus) vėluos Lietuvos aprūpinimas reikiamomis priemonėmis. Nepolitikuojantis Prezidentas nurodytų, kada buvo užsakytos priemonės ir kas buvo daroma įveikti sutrikusią pasaulio logistiką, o ne kaltinti kompetencijos stoka. O kuriai valstybei netrūko kompetencijos? Skaičiai rodo, kad daugeliui valstybių kompetencijos trūko daugiau nei Lietuvai. Pavyzdžiui.

  1. Trumpo administracija nusprendė nenaudoti vokiečių mokslininkų sukurto koronaviruso nustatymo testo, kurį patvirtino Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), ir pasiryžo sukurti savo. Tiesa, jų variantas pasirodė besąs nepatikimas. Dėl tokio sprendimo tyrimai JAV gerokai užsitęsė, buvo sugaišta daug brangaus laiko, ir virusas galėjo plisti nekontroliuojamas. Pietų Korėjoje per dieną ištiriama daugiau žmonių, negu buvo ištirta visose JAV nuo COVID-19 protrūkio pradžios. ( kovo 21 d. pranešimas).

„Daug šeimų anksčiau laiko neteks mylimų žmonių“, – daugiau nei prieš savaitę kreipdamasis į gyventojus sakė B. Johnsonas ir patikino, kad vyriausybė turi „aiškų planą“. Bėda ta, jog esminė plano strategija, praminta „bandos imunitetu“, regis, suerzino daugiau žmonių, nei nuramino. Auga baimė, kad iš tikrųjų B. Johnsonas neturi jokio plano. „Jungtinės Karalystės vyriausybė staiga suvokė, jog šalis prarado COID-19 kontrolę, bet reikia nors apsimesti, kad kažkas daroma“, – tokią išvadą pateikė laikraštis „Sunday Times“. (JK vyriausybė pradžioje pasirinko gydymą „bandos imunitetu“, tai reiškia, kad tegul serga. Dauguma persirgs nepastebėją, kad serga. Dalis pajaus, kad serga ir išgis ligoninėse. O mažoji dalis numirs ir visų pirma, kurių rūkymu paveikti plaučiai). JK įvedė karantiną kovo 23 d., savaite vėliau kaip Lietuva. Lietuva, įvedė karantiną, kai užsikrėtimų buvo apie dešimt milijonui gyventojų. JK įvedė karantiną, kai pasiekė virš šimto užsikrėtimų milijonui gyventojų. Ponas Nausėda sako, kad dabar dar ne laikas kapoti galvas už nekompetenciją. Tikriausiai jis turi galvoje Verygos galvą, bet ne Trumpo ar Johnsono.
 Deja, Lietuva neturi ne tik prezidento (turi politikuojantį konservatorių liberalų naudai G. Nausėdą), bet neturi ir opozicinių partijų. Joms tarnauja santalkos, pasivadinusios medikų sąjūdžiais, jų simpatikai, tituluoti profesorių vardais. Visi jie politikuoja. Laukė, kol sutriks pasaulio logistika ir Lietuva nesulauks laiku reikiamų priemonių, nors dėl jų pešasi ir kitos valstybės, konfiskuoja vežamas per jų teritoriją. Klaida, kad Vyriausybė nenumatė, kad bus nutraukti daugelio lėktuvų skrydžiai ir sutriks pasaulio logistika. Bet ne klaida, kad testavimą vykdė tik įtariamiems užsikrėtimu asmenims. Jiems reagentų pakako visiems. Jei būtų klausę politikierių profesorių, medikų, būtų pritrūkę tiems, kuriuos įtarė apsikrėtus. Tikrinimų apimtį lemia ne tik reagentų atsargos.

Veryga kaip ir Karbauskis nėra gudrūs politikai. Tai pasimatė jau kadencijos pradžioje, todėl siūliau ministrą Verygą keisti dar 2017 metais gudresniu politiku. Dabar ne gudrumą rodo ir tai, kad nepaaiškina visuomenei, kodėl pasiriktas vienas ar kitas veikimo būdas, kas jį sąlygoja. Todėl politikieriai priskirs sau nuopelnus už tai, kad siūlo daryti tai, ką vyriausybė jau numačiusi ir pradėjusi daryti, kad apsaugotų žmonių sveikatą. Tam yra užsakytos priemonės daug anksčiau nei politikieriai dabar siūlo jas naudoti.

Facebook komentarai
});}(jQuery));