Antaną Kandrotą į kalėjimą nepagrįstai įgrūdo teisės „elitas” – teisėjai J.Namavičius, E.Rimšelis ir L.Šiukšta

namavicius

namavicius

Kaip žinia, Antanas Kandrotas kalėjime praleido 13 mėnesių, ir kaip dabar nustatė Lietuvos Aukščiausiasis teismas, apeliacinis teismas nepagrįstai jį nuteisė ir pasiuntė į kalėjimą.

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Justo Namavičiaus (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Ernesto Rimšelio ir Lino Šiukšto, dar 2022 m. vasario 8 d. nuosprendžiu pasiuntė A.Kandrotą į kalėjimą 1,9 metams.

J.Namavičius į šias pareigas paskirtas D.Grybauskaitės dekretu

https://www.tf.vu.lt/news/dr-justas-namavicius-tapo-lietuvos-apeliacinio-teismo-teiseju/

Kitas teisėjas Ernestas Rimšelis – Gitano Nausėdos statytinis, Seimo visai neseniai paskirtas apeliacinio teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku :

https://www.apeliacinis.lt/naujienos/teisejas-ernestas-rimselis-pradejo-eiti-apeliacinio-teismo-baudziamuju-bylu-skyriaus-pirmininko-pareigas/1346

Na, o kas tas Linas Šiukšta, tai apie jį ne kartą rašė ir Neringa Venckienė :

Neringa Venckienė : ‘Ar buvo galima tikėtis kitokios apeliacinio teismo nutarties?

 

 

Teismas nusprendė, kad A.Kandrotas „padėjo” kitam kaltinamajam P.Boreikai sukčiauti ir pasisavinti svetimą turtą – tai yra teikė jo įmonei fiktyvias sąskaitas faktūras, ir P.Boreika vėliau jau įmonės pinigus išgrynindavo bankomatuose ir atiduodavo A.Kandrotui.

A.Kandrotas neigė bet kokiu panašius dalykus – jis nepažinojo nei Boreikos, nei teikė jam kažkokius dokumentus, nei gaudavo iš jo pinigų. A.Kandrotas LL pasakojo, kad Boreika buvo sutaręs duoti prokurorams 16 tūkst. eurų kyšį, tačiau sukrapštė tik 8 tūkst. eurų, o likusios dalies neperdavė prokurorams, todėl šie ir išsiuntė bylą į teismą, o vėliau neva prokuratūros prašymu Boreika davė parodymus, kad pinigais neva dalinosi su Kandrotu

Minėta kolegija nekreipė nė mažiausio dėmesio, kad baudžiamąją bylą A.Kandrotui ir P.Boreikai „suklijavo” prokuroras, kuris pats A.Kandroto buvo apkaltintas nusikaltimu.

Tai yra Boreikos advokatas apeliaciniame teisme nurodė : ” Nagrinėjant šią bylą turėjo būti įvertinta ir dar viena faktinė aplinkybė, t. y. kad dėl neteisėtų veiksmų organizuojant ikiteisminį tyrimą šioje byloje Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Vilniaus valdyba pradėjo ikiteisminį tyrimą (Nr. (duomenys neskelbtini)), kuriame pareikšti įtarimai ikiteisminį tyrimą šioje byloje organizavusiam (duomenys neskelbtini) prokurorui D. PuzinuiP. Boreika buvo apklaustas STT atliekamame ikiteisminiame tyrime ir jam yra žinoma, kad STT pareigūnai disponuoja garso įrašu, kuriame kalbama apie tai, jog P. Boreikai reikia daryti spaudimą šiame ikiteisminiame tyrime. Šios aplinkybės rodo, kad nuo pat pradžių ikiteisminis tyrimas šioje byloje P. Boreikos atžvilgiu buvo atliekamas netinkamai ir nebešališkai, kai tuo tarpu pirmosios instancijos teismo nuosprendis jam iš esmės yra grindžiamas būtent ikiteisminio tyrimo metu gautos specialisto išvados teiginiais.

 

 

https://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx?id=e22f5ae2-15eb-4c5e-9c5e-56f0e32fb242

Facebook komentarai
});}(jQuery));