Alytaus policija didžiuojasi grandiozine operacija – pasodino į kalėjimą bandelių kepėjus

bandeles-63573188

bandeles-63573188

Alytaus policija didžiuojasi operacija – pasodino į kalėjimą bandelių kepėjus

 

 bandeles 63573188

 

Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

  Jotvingių  g. 8 

62116 Alytus

Lietuva Tel. +370 70065 600, mob. +370682 32 708,

el. p. alytausvpk.bud@policija.lt

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonas – +370 700 60000

 

2019-02-26

 

Konditerijos gaminių kepyklėlėse, išsibarsčiusiose po visą Lietuvą, kepė bandeles, spurgas ir „juodus“ pinigus

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK) Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų akiratyje atsidūrė konditerijos gaminiais prekiaujanti įmonė bei keli su ja susiję asmenys. Ikiteisminio tyrimo metu atlikta beveik 50 kratų Lentvaryje, Elektrėnuose, Raseiniuose, Vilniuje, Alytuje, Kauno mieste ir rajone, Prienų rajone, Marijampolėje ir Vilkaviškyje. 

Kaip lietus iš giedro dangaus, vasario 25 d., vienos Prienų rajone Veiveriuose esančios konditerijos gaminių įmonės vadovams ir darbuotojams, buvo policijos pareigūnų apsilankymas ir atliktos kratos. Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai į pagalbą  pasitelkė kolegas iš Alytaus apskr. VPK, Marijampolės apskr. VPK, Šiaulių apskr. VPK, Kauno apskr. VPK, Vilniaus apskr. VPK, Valstybinės mokesčių inspekcijos (Kauno ir Vilniaus), informacinių technologijų specialistus iš Alytaus ir Kauno, Vaiko teisių tarnybos specialistus. Kratų metu paimta daugiau kaip 20 tūkst. eurų grynaisiais, „juodosios“ buhalterijos užrašai, kompiuterinės laikmenos ir technika.

Sulaikyti trys asmenys: įmonės vadovai (vyras gimęs 1959 m. ir moteris gimusi 1964 m.) ir buhalterė (gimusi 1962 m.).

Įtarimai pareikšti 6 asmenims: trims iš jų paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, kiti trys sulaikyti 48 valandoms.

Pirminiais paskaičiavimais, per 8 mėnesius, apie 76 tūkst. eurų išmokėti darbuotojams kaip neapskaitytas darbo užmokestis, kitaip tariant atlyginimą šios įmonės darbuotojai gavo „vokeliuose“. Taip pat paaiškėjo, kad „juodi“ pinigai atsirasdavo, nes kasos aparatu buvo užfiksuojamos ne visos įvykusios operacijos, kalbant liaudiškai parduodamų prekių nemušdavo į kasą. 

Ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų pateikimo apie pajamas, pelną ar turtą bei turto pasisavinimo atlieka Alytaus apskr. VPK  Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai. 

Jiems vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

 

PRIDEDAMA. 2 nuotraukos.

 

 

Alytaus apskr. VPK informacija

 

Parengė

Kristina Janulevičienė 

Facebook komentarai
});}(jQuery));