Algimantas Lebionka. Merkel ceitnotas


Algimantas Lebionka. Merkel ceitnotas

 

Merkel sukėlė Europoje pabėgėlių chaosą ir jai nebelieka laiko naujiems ėjimams. Edmundas Štoiberis, buvęs CSU vadovas, pasakė, kad ji „turi laiko iki kovo“. Turkija, tuo tarpu, užsiima migrantų kontrabanda, o Čekijos prezidentas Milošas Zemanas dar kartą perspėjo, kad musulmonų integruoti yra neįmanoma.

 

33542322,36644363,dmFlashTeaserRes,32906200765D11C3

Po pabėgėlių masinės prievartos prieš moteris įvykio Kiolne kanclerės Angelos Merkel padėtis pasikeitė. Dauguma vokiečių jau nebenori pabėgėlių ir nesutinka su kanclerės politika, ką rodo socialinės apklausos. Jos reitingas šiandien – vos 32%. Policijai jau nepavyksta nuslėpti visų pabėgėlių nusikaltimų, o koalicijos partneriai stoja su Merkel į atvirą kovą.

1344352862

Bavarijos premjeras ir Vokietijos valdančios koalicijos Krikščionių-socialinės sąjungos vadovas Horstas Zeehoferis pateikė Vokietijos kanclerei Angelai Merkel ultimatumą: jeigu per dviejų savaičių laikotarpį nebus įvesta tvarka Vokietijos pasienyje, jis kreipsis į Konstitucinį teismą. Tos pačios partijos atstovas, Žemutinės Bavarijos Landshut apylinkės Landrato (vietos administracija) vadovas Peter Dreier, protestuodamas prieš kanclerės vykdomą pabėgėlių politiką, į Angelos Merkel kanceliariją Berlyne atvežė autobusu 31 pabėgėlį. Žurnalistams jis pažymėjo, kad jo apylinkėje nebėra butų pabėgėliams ir jis nebegali jų priimti. Todėl ir atvežė juos į Berlyną, nes Federalinė politika kalta dėl susiklosčiusios situacijos.

33546084,36649252,dmFlashTeaserRes,GYI_498957934

 

Sausio 19 dieną Berliner Zeitung pranešė, kad Angelos Merkel partijos CSU buvęs vadovas Edmundas Štoiberis pasakė: „Merkel turi laiko maksimum iki kovo mėnesio“. „Angela Merkel turi pakeisti savo poziciją dabar, nes priešingu atveju tai turės Vokietijai ir Europai pražūtingų pasekmių. Aš tikiuosi, kad ji tai padarys“, – pasakė Štoiberis. Kovo mėnesį Vokietijoje vyks parlamento rinkimai ir jeigu padėtis nepasikeis, politikas prognozuoja didelius nesutarimus koalicijoje ir partijos viduje. Jis pasakė, kad „būtina atstatyti Vokietijos ir Europos teisę. Jeigu tu atvažiuoji iš Austrijos, tu važiuoji iš saugios trečiosios šalies“. Jo nuomone, jeigu yra būtinybė, Vokietija turi pilnai uždaryti savo sienas.

Šlezvigo-Holsteino premjeras Torstenas Albig pareikalavo iš kanclerės didesnių pastangų sureguliujant pabėgėlių krizę. Jis pasakė: „Prancūzija priima mažiau pabėgėlių, negu Šlezvigas-Holsteinas“.

Vokietijai niekaip nepavyksta deportuoti iš Vokietijos Maroko, Alžyro ir Tuniso gyventojus, t. y. gyventojus tų šalių, kuriose nevyksta jokie konfliktai. Tokių 2015 metų pabaigoje buvo užregistruota 5500, o deportuoti pavyko tiktai 53. Vokietija grasina nutraukti parama toms šalims, kurios atsisakys priimti deportuojamus asmenis.

media_139653555584678000

Milošas Zemanas: „integracija įmanoma su kultūromis, kurios panašios“.

Čekijos prezidentas Milošas Zeman davė interviu čekų televizijai  TV Blesk , kurame pareiškė, kad islamas yra nesuderinamas su vakarų vertybėmis. Jis perspėjo apie naujus įvykius analogiškus tam, kuris įvyko naujametinę naktį Vokietijoje Kiolne. Prezidento nuomone, pagrindinės musulmonų vertybės per daug skiriasi nuo tų, kurios yra susiklosčiusios Vakaruose. „O integracija įmanoma su kultūromis, kurios panašios“.

Jis pasisakė už tai, kad būtų nedelsiant likviduota Islamo valstybė ir pakvietė fiziškai likviduoti jos lyderius: „Kodėl nevadinti daiktus savo vardais. Grupuotės lyderiai turi būti užmušti, nes būtent jie organizuoja visas šias teroristines atakas“, – pasakė Čekijos respublikos vadovas. Zemano nuomone, tarptautinei koalicijai reikia sujungti pastangas prieš Islamo valstybę su veikiančiu Sirijos prezidentu Bašaru Asadu.

Graikijos prezidentas Prokopis Pavlopoulos apkaltino Turkiją, kad ši palaiko emigrantų kontrabandistus. Prieš vizitą į Vokietiją jis pasakė: „Pas mane stiprūs įarimai, kad turkų kontrabandistus palaiko Turkijos valdžia“.

Turkija, su kuria ES susitarė bendradarbiauti sprendžiant migracinę krizę, nedaro nieko, kad sumažinti pabėgėlių kiekį, atvykstančių į Europą. Iki dabar Turkija neįvykdė jokių savo įsipareigojimų Europos Sąjungai. Graikijos prezidentas Turkijos kontrabandistų veiklą skaito „tam tikros rūšies prekyba vergais“.

Turkijoje šiuo metu yra 2,2 milijono pabėgėlių iš Sirijos. ES buvo susitarusi, kad Turkija ims kontroliuoti migrantų srautą į Europą. Už tai Turkijai buvo pažadėtas bevizis režimas su ES, pagreitintas Turkijos stojimo į ES procesas. Tuo tarpu Turkija nevykdo savo įsipareigojimų ir kiekvieną dieną iš jos į ES patenka po 1000 migrantų. Italija atsisakė mokėti savo indėlį į bendrą 3 milijardų sumą, nes Turkija nesilaiko savo įsipareigojimų.

Merkel su savo Vokietijos įstatymus ir Šengeno zonos bei Dublino susitarimus pažeidžiančia „atvirų durų“ politika padarė nepataisomą žalą ES ekonomikai, jos piliečių saugumui, o pati arabų vežėja ir ES naikintoja atsidūrė ceitnote. Rinkimai artėja ir artėja tiesos valanda ES griovėjai Angelai Merkel.

Šauksmas

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));