Algimantas Kirkutis : Netiesa, kad paskiepytieji serga lengviau

A_Kirkutis-1

A_Kirkutis-1

Pastaruoju metu žiniasklaidoje dažnai pasirodo ABEJOTINI TEIGINIAI, kad paskiepytieji viena ar keliomis vakcinomis žmonės, sukelta išplitusio viruso liga serga lengviau ir rečiau miršta nuo jos.
Mieli FB bičiuliai, leiskite šiuo svarbiu klausimu pasidalinti su Jumis keliomis mintimis iš mano, kaip gydytojo, turimų teorinių žinių ir praktinių pastebėjimų.
Skiepas yra susilpnintas – modifikuotas ligos sukėlėjas (antigenas), kuris vakcinos pavidalu sušvirkščiamas į kraują. Jis paskatina organizmą pradėti gaminti priešnuodžius (antikūnus). Tokiu būdu yra sukeliamas specifinis, tik tam antigenui būdingą atsparumą turintis, kuris dar yra kitaip vadinamas specifiniu imunitetu. Antikūnai organizme pasidaugina ir ima kovoti su iš aplinkos į organizmą patenkančiais antigenais (ligos sukėlėjais – patologiniais virusais). Tai reiškia, kad pasigaminusių antikūnų pagalba, paskiepyti žmonės turėtų būti pilnai apsaugoti nuo į jų organizmą patenkančių patogeninių antigenų – virusų. Epidemijos metu, kada aplinkoje yra paplitę patogeniniai virusai, tokie žmonės turėtų išlikti sveikais ir nesusirgti šio viruso sukelta infekcine liga.
Neturint antikūnų arba jų barjerui neatlaikius, organizme išplinta infekcija, virusai ima daugintis. Jų ardantis poveikis į fiziologines grandis sukelia ligos simptomus.
NESUPRANTU, kaip specifinės (skirtos tik tam tikroms viruso mutacijos stabdyti) vakcinos gali nulemti vienos, kelių ar net visų COVID – 19 v. rūšių sukeltos ligos sunkumą. Juk patenkantis į organizmą virusas-užkratas yra tik virusų dauginimąsi paskatinantis ir ligą paleidžiantis mechanizmas. Ligos eigą paprastai apsprendžia visai kiti konkretaus organizmo faktoriai (amžius, lėtinės ligos, turimas bendras atsparumas arba nespecifinis imunitetas ir kt.). Vakcina gali tik apsaugoti nuo susirgimo, bet tiesiogiai nenulemia ligos eigos.
Būčiau dėkingas, jeigu kas nors žiniasklaidoje suprantamai ir paprastai paaiškintų, kaip specifiniai skiepai iš esmės būdami ligos sukėlėjais, įtakoja į infekcinės ligos sunkumą ir mirtingumą nuo jos.
Facebook komentarai
});}(jQuery));