„Alfa Media“ pripažinta pažeidusi Etikos kodeksą


„Alfa Media“ pripažinta pažeidusi Etikos kodeksą

Visuomenės informavimo etikos komisija, išnagrinėjusi UAB „Gintarinė vaistinė“ skundą, pripažino, kad UAB „Alfa Media“, siekdama reklamos užsakymų jos valdomam portalui alfa.lt, pažeidė du Visuomenės informavimo etikos kodekso straipsnius.

„Tikime, kad šis žurnalistų savireguliacijos institucijos sprendimas prisidės prie tvarių bei skaidrių verslo ir žiniasklaidos santykių formavimo“, sako „Gintarinės vaistinės“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.

Etikos komisijos vertinimu, UAB „Alfa Media“ akivaizdžiai piktnaudžiavo turimu visuomenės informavimo priemonės statusu ir galimybėmis. Tuo buvo pažeistas 11 kodekso straipsnis, nustatantis, jog norėdami gauti informacijos, žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi informacijos šaltiniui daryti spaudimo ar siūlyti už ją atlyginti, taip pat piktnaudžiauti savo visuomeniniu statusu ir profesinėmis galimybėmis.

Be to, komisijos vertinimu, UAB „Alfa Media“ neleistinai bandė apriboti „Gintarinės vaistinės“ teisę pasirinkti reklamos paslaugų teikėją, ir tuo buvo pažeisti Kodekso 1 straipsnio reikalavimai.

Visuomenės informavimo etikos komisija įpareigojo UAB „Alfa Media“ šį sprendimą paskelbti portale alfa.lt.

Facebook komentarai
});}(jQuery));