Aktorius Rolandas Kazlas metė šeimą dėl dvigubai jaunesnės gražuolės

kazlai

kazlai

51 metų aktoriaus Rolando Kazlo gyvenime – nelinksmos permainos: žinomas vyras skiriasi su žmona Sigita Kazliene. Pora kartu pragyveno 18 metų.

Apie subyrėjusią santuoką byloja lakoniškas įrašas Vilniaus miesto apylinkės teismo tvarkaraštyje – rugsėjo pabaigoje buvo išnagrinėtas Rolando ir Sigitos Kazlų prašymas nutraukti santuoką bendru sutarimu.

 

Aktorius su žmona susituokė 2002 m. Beveik du dešimtmečius gyvavusi santuoka sutuoktiniams padovanojo dukrą ir sūnų.

Santuoka iširo, kai R.Kazlas užmezgė romaną su dvigubai už save jaunesne aktore, su kuria kartu vaidino. Visas dramos teatras neseniai ūžė dėl Kazlo romano su jaunute aktore.

R. Kazlas itin išgarsėjo 2000–2001 m., kai televizijoje didelio populiarumo sulaukė jo kurta laida „Nekenčiu reklamos“. Nepaisydamas didelio pasisekimo, vėliau aktorius atsisakė projektų televizijoje ir atsidėjo vaidybai teatre.

 

Vienas paskutinių R.Kazlo vaidmenų – pagal Hjalmaro Söderbergo romaną DAKTARAS GLASAS pastatyta 2 dalių drama suaugusiems

Inscenizacijos autorius ir režisierius – Rolandas KAZLAS

Dailininkė – Neringa KERŠULYTĖ

jone

Vaidina: Mantas BARVIČIUS, Jonė DAMBRAUSKAITĖ (nuotr. viršuje), Rolandas KAZLAS, Almira GRYBAUSKAITĖ, Deivis SARAPINAS, Sigita MIKALAUSKAITĖ, Erika GAIDAUSKAITĖ, Olga POCEVIČIŪTĖ, Vilius KIRKILIONIS, Imantas PRECAS, Karolis Algimantas BUTVIDAS, Dainius TARUTIS

„Gydytojas turi du priešus – mirusius ir sveikuosius“ – liaudies patarlė (P. Sloterdijk „Ciniškojo proto kritika“)

Švedų rašytojo Hjalmaro Söderbergo psichologinis romanas „Daktaras Glasas“ (1905 m.) – į daugelį kalbų išverstas, Švedijoje ekranizuotas, teigiamai pasaulio literatūros kritikų įvertintas, autorių tarptautiniu mastu išgarsinęs kūrinys. Šiame romane kvestionuojamos įvairios visuomenės tabu temos: abortas, eutanazija, religijos nuoširdumas, santuokinis seksas, žmogžudystė. Po išleidimo H. Söderbergo kūrinys gan greitai susilaukė skandalingos šlovės, sukėlė aštrių diskusijų Švedijos visuomenėje.

 

Romano protagonistas Tykas Gabrielis Glasas. Kasdien kantriai vykdantis savo profesinę pareigą ir, regis, savo gyvenimu niekuo neišsiskiriantis jaunas daktaras. Tačiau jo tylus išorinis gyvenimas tėra tik kaukė, po kuria slepiasi žmogiškos aistros ir dramos: pasišlykštėjimas žmonių vidiniu tamsumu, svajonės apie moters artumą, galiausiai – konfliktas tarp pareigos ir žmogiškų jausmų.

 

Romanas parašytas daktaro dienoraščių forma. Juose skleidžiasi ne tik Glaso kasdienybė, buities įspūdžiai ir būties apmąstymai, bet ir kritiškas žvilgsnis į jį supančią aplinką: ligonius, draugus, visuomenę. Glaso „taikiniu“ dienoraščiuose tampa įvairūs visuomenės prietarai, sustabarėjusios tradicijos, žmonių veidmainiškumas. Tai jis racionaliai apmąsto ir ironiškai demaskuoja savo „eilutėse“. [„…Visi jie prisidėjo prie to, kas išėjo, visų ten buvo dalis. Netrūko ir gydytojo – ir tas gydytojas buvau aš“].

 

„Lėlės“ teatro žiūrovams Rolando Kazlo darbai, kaip ir jo bei dailininkės Neringos Keršulytės tandemas – puikiai pažįstami. Savo pirmąjį spektaklį „Lėlės” teatre – „Geležis ir sidabras“ (pagal V. Šimkaus eiles) – aktorius ir režisierius pastatė 2009 m. Nuo to laiko šio teatro repertuare prasidėjo savita R. Kazlo dramos spektaklių linija: 2013 m. buvo pastatytas spektaklis „Ne pagal šio pasaulio madą” (pagal K. Donelaičio gyvenimą ir kūrybą),o 2015 m. „Atrask mane“ (S. O’Kelly apysakos „Audėjo kapas“) motyvais.

Pirmoji R.Kazlo santuoka taip pat buvo nesėkminga – pirma žmona pasirinko nusikaltėlį

 

klevec

Kaip rašė spauda, Rolando tėvai labai išgyveno dėl nesėkmingų dvejus metus trukusių sūnaus vedybų su Vilniaus pedagoginį universitetą baigusia ir manekene dirbusia Nerija Klevečkaite (nuotr. viršuje).

„Jis ją mylėjo”, – apgailestaudami konstatuoja Rolando Kazlo tėvai. Jie savo marčios nesmerkią, tik kartais negalį suprasti vieno dalyko: jei nemylėjo Rolando, kodėl už jo tekėjo?

„Rolandas skyrybas išgyveno labai skausmingai”, – teigia jo tėvai. „Nerija man patiko. Maniau, bus man kaip dukra. Tyli, rami mergina, – kalba Kazlienė. – Bet va, matot, kas iš to tylumo išėjo. Kai svečiavausi pernai kovo mėnesį, pastebėjau, kad Rolandas su Nerija kažkokie pikti. Tuomet dar nežinojau, kad buvusi Nerijos meilė grįžo iš kalėjimo”.

Anot Rolando mamos, Nerija su dabartiniu draugu ir savo sūnaus tėvu susituokti ruošėsi dar prieš šiam patenkant į kalėjimą.

Rolandui Nerija to nebuvo sakiusi. Anot Kazlienės, iš pažįstamų ji sužinojusi, jog Nerija dar tada, kai nekalbėjo apie skyrybas, lankydavo mylimąjį kalėjime.

„Rolandas išvažiuodavo gastrolių į užsienį, o ji galėdavo daryti ką nori”.

Apie Rolando skyrybas tėvai sužinoję ne iš jo paties, bet iš sūnaus Vido. Žinodamas, jog tėvai labai išgyvens, aktorius jiems vis nesiryžo pranešti nelinksmos žinios. „Visgi, matot, lazda turi du galus. Gyvenimas ir jai neleidžia būti laimingai, – nesėkmingai susiklosčiusį savo buvusios marčios Nerijos gyvenimą su Silvestru Aidiečiu, prieš mėnesį suimtu už narkotikų platinimą, komentuoja Antanas Kazlas. – Jos draugą ir vėl žada pasodinti. O mes Nerijos teisti negalime. Tik jos sūnui linkiu, kad užaugęs nesielgtų su žmonėmis taip, kaip elgėsi jo mama”.

Kazlienė įsitikinusi, jog jos buvusi marti vaikų nenorėjusi. Rolandas ją veždavęs pas gydytojus, bet Nerijos atsakymai, išėjus iš kabineto, būdavo tie patys – uždegimas.

„Yra juk daugybė būdų moteriai nepastoti. Ir kam gadinti gyvenimą, jei nesiruoši visą amžių pragyventi su tuo žmogumi?” – ir Antanas Kazlas netiki, kad buvusi marti, šiuo metu auginanti kelių mėnesių kūdikį nuo mylimo žmogaus, negalėjo susilaukti vaiko su jo sūnumi.

Aktorius su Vilniaus pedagoginį universitetą baigusia ir manekene dirbusia Nerija susituokę pragyveno dvejus metus. Dar tiek pat pora kartu gyveno ir prieš vedybas. Šiandien, anot tėvų, skausmas dėl skyrybų jau išblėsęs ir jų sūnaus Rolando širdyje jau gyvenanti kita moteris, išvaizda labai panaši į Neriją. Ir studijuoja tame pačiame Vilniaus pedagoginiame universitete.

„Reikia juk vyrui moters, – sako aktoriaus mama. – Ir mes anūkų laukiame”. „Bet nei Rolandas, nei Vidas anūkų kol kas nežada”, – apgailestaudami šypsosi Kazlai. Mokyklos metais Rolandui reikėję tik knygų ir kamuolio. Mergaičių – nelabai. „Tik Vilniun išvykęs jis pradėjo artimiau bendrauti su merginomis”, – teigia aktoriaus mama. Religingas Aktoriaus tėvai niekaip negali suprasti sūnaus, kai šis, eidamas išpažinties, atsiklaupęs prie klausyklos prabūna gerą pusvalandį. „Aš klausiu, apie ką jis su tuo kunigu kalbasi taip ilgai, ar tiek daug nuodėmių pridaręs, o Rolandas tik nusišypso ir atsako: „Čia, tėte, mūsų su kunigu reikalas”, – pasakoja Antanas Kazlas. Aktoriaus tėvai sako nesantys pernelyg religingi, tad nesuvokia, ko jų Rolandą taip traukia bažnyčia. „Net nuvykęs į užsienį Rolandas pirmiausia apsilanko bažnyčioje”, – šypsosi Kazlai.

Facebook komentarai
});}(jQuery));