Agnė Širinskienė įstatymo projektus supūdo stalčiuose


Parlamentaras J. Džiugelis kreipėsi į Seimo Pirmininką dėl TTK pirmininkės aplaidaus darbo

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Justas Džiugelis kreipėsi į parlamento pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydamas įvertinti prastą Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) darbą ir imtis veiksmų situacijai pakeisti.

J. Džiugelis teigia, kad viename pagrindinių Seimo komitetų, vadovaujamame Agnės Širinskienės, nuolat vilkinamas teisės aktų projektų svarstymas, dėl ko svarbūs visuomenei įstatymų projektai nugula dulkėti stalčiuose.

Vienas iš tokių teisės aktų – dar 2018 m. J. Džiugelio inicijuotas Seimo statuto pakeitimo projektas, kurio siūloma, balsuojant dėl Seimo nario mandato panaikinimo apkaltos proceso metu, parlamentarams valią pareikšti atviru balsavimu, taip suteikiant piliečiams galimybę stebėti jų išrinktų atstovų veiksmus.

Po pateikimo pritarus šiam įstatymo pakeitimo projektui, pagrindiniu komitetu buvo paskirtas TTK. 2018 m. balandžio 10 d. ir birželio 19 d. komitete turėję vykti svarstymai abu kartus buvo atidėti. Tuomet raštiškai A. Širinskienė teisinosi didžiuliu darbo krūviu, intensyviu TTK ir Seimo posėdžių grafiku bei pasižadėjo projektą komitete svarstyti tų metų rudens sesijoje. Deja, tai nepadaryta iki šiol.

„Praėjo daugiau nei metai, tačiau dėl galimai sąmoningo vilkinimo, skaidrią Seimo veiklą turintis užtikrinti įstatymo projektas taip ir negrįžo į Seimo posėdžių salę. Tokių vilkinamų projektų, kuriuos inicijavo tiek Seimo nariai, tiek ir Vyriausybė – ne vienas. Tai rodo, kad TTK pirmininkė A. Širinskienė nesugeba deramai vykdyti savo tiesioginių pareigų ir tinkamai organizuoti komiteto darbo“, – susidariusią situaciją komentavo J. Džiugelis.

Kreipimesi į Seimo Pirmininką parlamentaras V. Pranckiečio prašo apsvarstyti A. Širinskienės tinkamumą toliau eiti TTK pirmininkės pareigas ir užtikrinti, kad teisės aktų projektai, kurių pagrindiniu komitetu paskirtas TTK, būtų apsvarstyti ne vėliau, kaip per pusę metų.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ASTA MARKEVIČIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
Facebook komentarai
});}(jQuery));