Adv. dr. Andžej Čajkovski dėl to, kad suabėjojo LAT teisėjo protu, kompetencija ir sąžine, gavo…papeikimą

andzej-caikovski

andzej-caikovski

Adv. dr. Andžej Čajkovski dėl to, kad suabėjojo LAT teisėjo protu, kompetencija ir sąžine, gavo…papeikimą

andzej caikovski

Andzej-Caikovski.jpg

Advokatas Andžej Čaikovski Facebook tinklalapyje paviešino užgaulaus turinio žinutes, tokias kaip: Ne (teisėjo pavardė) lygio teisėjui girdėti apie teisės principą “audiatur et altera pars” – todėl jokių galimybių žodžiu ar raštu atsikirsti į (teisėjo pavardė) saviveiklą nuteistasis ir jo gynėjas neturėjo.”

 

Taigi, advokatas pasakė bėdą, kuri vyrauja Lietuvos teismuose – teisėjai nesilaiko pamatinio teisinio principo, kad būtų išklausomos visos pusės.

Kaip sureagavo į šią pagrįstą kritiką advokatų taryba? Skyrė papeikimą, jį paskelbiant viešai.

Advokatas neturi teisės kritikuoti teisėjų, net jeigu jie visiškai neišmano savo darbo.

 

Advokatas Facebook tinklalapyje kitą advokatą viešai išvadino debilu. Advokato vieši pasisakymai buvo susiję su Lietuvos valstybinėmis institucijomis, politinėmis partijomis, konkrečiais politikais, teisėjais, išvadinant juos padugnėmis, debilais ir pan.

 

Garbės teismas konstatavo, kad advokato Andžej Čaikovski rašytiniai pasisakymai nebuvo vien tik teisiniai ar profesionalūs argumentai, siekiant objektyviai kritikuoti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų veiksmus. Advokato naudotas sarkazmas bei ironija teisėjų atžvilgiu buvo nekorektiški bei peržengė dalykinės kritikos ribas, kas, pagrįstai Pareiškėjams sudarė įspūdį, jog Advokatas siekė juos įžeisti ir/ar sumenkinti teisėjų profesinį autoritetą.

 

Garbės teismas taip pat konstatavo, kad Advokatas Andžej Čaikovski paviešino savo kliento (Pareiškėjo) telefono numerį, duomenis apie jam reiškiamus įtarimus dėl nusikalstamos veikos, duomenis apie bendravimą su ikiteisminį tyrimą atliekančia pareigūne bei klientu, o tai yra advokato pareigos neatskleisti kliento paslapties pažeidimas.

 

Advokatų garbės teismas pažymi, kad advokatas privalo besąlygiškai laikytis Advokatūros įstatymo ir Lietuvos advokatų etikos kodekso nuostatų, advokato veiklos principų bei kitų nuostatų, reglamentuojančių advokato profesinę veiklą, kad nei klientas, nei priešinga pusė, nei teismai, nei kitos teisėsaugos institucijos ar visuomenė nesuabejotų advokato veiksmų teisėtumu ar teisinės pagalbos kokybe.

 

Advokatas Andžej Čaikovski pažeidė Advokatūros įstatymo 5 straipsnio 4 punkto, 39 straipsnio 1 dalies 1 ir 2 punktų, bei Etikos kodekso 1.2., 1.3., 5.1, 5.2. ir 10.2. punktų reikalavimus.

 

Advokatų Garbės teismas įvertinęs padarytų profesinės etikos pažeidimų pobūdį, jų padarymo aplinkybes ir padarinius, skyrė advokatui Andžej Čaikovski nuobaudą – viešai paskelbiamą papeikimą.

http://www.advokatura.lt/lt/advokatams-padejejams/naujienos-advokatams/viesas-papeikimas-advokatui-9f8q.html

 

Share this:

Facebook komentarai
});}(jQuery));