Admirolas „Anūkas” nori eskadros pulti Rusiją – kvieskite psichiatrus

minos1

minos1

Admirolas „Anūkas” nori eskadros pulti Rusiją – kvieskite psichiatrus
Aurimas Drižius
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis siūlo idėją suburti tarptautinę koaliciją, kuri, atblokavusi Ukrainos uostus, leistų išgabenti grūdus.
„Esminė sąlyga, kad būtų uostai atidaromi, yra gynybos garantijos. Turi būti suteikta gynybos garantija, kad tie uostai bus apginti ir rusai nepasinaudos uostų atidarymu uostams užpulti ar užimti. Gynybos garantijos gali būti suteikiamos laivyno. Ukraina neturi savo laivyno, nors sugeba sėkmingai kovoti su Rusijos laivynu. Tad to vaidmens turi imtis tos valstybės, kurios turi laivų. Arba Ukrainai turime suteikti tokią ginkluotę, kad jie Odesą ir Nikolajevą galėtų apginti patys“, – teigė G. Landsbergis.
Kaip žinia, NATO atsisakė bet kokiomis formomis veltis į karą Ukrainoje, nes bijo branduolinio ir pasaulinio karo. Todėl „anūkas”, supratęs, kad nei NATO, nei JAV čia nepadės, siūlosi pats vadovauti „eskadrai”, kuri pultų Rusijos Juodosios jūros laivyną, jį nuskandintų, ir taip „atblokuotų” Ukrainos uostus.
Vienintelė problema – nors „esadros” admirolas ‘anūkas” jau yra, tačiau nėra „eskadros”. Niekas nenori veltis į karą su rusais. Išskyrus, žinoma, garsųjį anūką. Visa laimė, kad „anūkas” neturi eskadros. Na, nebent galėtų mesti į mūšį garsiuosius „kurėnus” (nuotr. viršuje).
Žinoma, anūkas galėtų mesti į mūšį su rusų Juodosios jūros laivynu ir Lietuvos jūrų „armadą”, kurią sudaro :
Priešmininių laivų divizionas;
Patrulinių laivų divizionas;
Pagalbinių laivų ir katerių divizionas;
Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba;
Logistikos tarnyba;
Povandeninių veiksmų komanda;
Mokymo centras;
Kai pamatau „admirolą” anūką, iš karto noriu skambinti psichaitrams – ar tai ne jūsų klientas, pabėgęs iš ligoninės?

O šati ir visa Lietuvos anūko „nenugalimoji armada”:

Naudojami laivai:

Pavadinimas Nuotrauka Kilmės šalis Klasė Paskirtis Pastatytas LKJP naudojamas nuo Pastabos
Priešmininių laivų divizionas (suformuotas 1999 m. gegužės mėn.)
N42 „Jotvingis“ Norvegijos vėliava Norvegija Vidar klasės minų traleris Minų traleris 1977 2006 Naudojamas kaip vadovavimo ir aprūpinimo laivas.[2]
M53 „Skalvis“ M53 (Picture 238).jpg Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė Hunt klasė Priešmininis laivas 1982 2011 Buvęs Jungtinės Karalystės KJP laivas M32 Cottesmore .
M54 „Kuršis“ Kursis 5723.JPG Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė Hunt klasė Priešmininis laivas 1982 2011 Buvęs Jungtinės Karalystės KJP laivas M35 Dulverton.
M55 HMS Quorn is pictured as she departs from Portsmouth. MOD 45139064.jpg Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė Hunt klasė Priešmininis laivas / SAR 1988 Planuose 2023 Buvęs Jungtinės Karalystės KJP laivas M41 Quorn. Parduotas Lietuvai 2020m. Vyksta modernizavimas, pritaikant laiva SAR(Paieškos ir gelbėjimo) operacijoms.
Patrulinių laivų divizionas (suformuotas 1999 m. gegužės mėn.)
P11 „Žemaitis“ LT P11.jpg Danijos vėliava Danija Flyvefisken klasės patrulinis laivas Daugiafunkcinis karinis laivas 1985 2008
P12 „Dzūkas“ P12 Dzūkas.jpeg Danijos vėliava Danija Flyvefisken klasės patrulinis laivas Daugiafunkcinis karinis laivas 1988 2009
P14 „Aukštaitis“ LNF ship P14 Aukstaitis.jpg Danijos vėliava Danija Flyvefisken klasės patrulinis laivas Daugiafunkcinis karinis laivas 1994 2010 Danijos Karališkajame karo laivyne – P559 „Lommen“.
P15 „Sėlis“ Patrol vessel P15.jpg Danijos vėliava Danija Flyvefisken klasės patrulinis laivas Daugiafunkcinis karinis laivas 1988 2017[3] Danijos Karališkajame karo laivyne – P552 „Havkatten“ (liet. Vilkžuvė).
Pagalbinių laivų ir katerių divizionas (suformuotas 2009 m. vasario mėn.)
PGL „Šakiai“ LNF SAR Sakiai 1.jpg TSRS vėliava TSRS Paieškos ir gelbėjimo operacijų laivas 1986 2009
H21 „Vilnelė“ H21 cutter.jpg TSRS vėliava TSRS Uosto kateris 1983 1992 1992 m. gautas iš Lietuvos hidrometeorologijos centro. Naudojamas kaip aprūpinimo laivas.
H22 „Atlas“ H22 tugboat.jpg Švedijos vėliava Švedija Uosto vilkikas
Milda Bartašiūnaitė:

ATBLOKUOKIM ODESĄ!
Pasaulis badaus, jei negaus prieigos prie Odesos krantų – štai toks lozungas dabar kotiruojamas per visus kanalus.
Kalta Rusija, nes blokuoja jūros kelią.
Ar tikrai?
Parodykit man tą savižudį kapitoną, kuris dėl krovinio rįšis plaukti per tankiai užminuotą Ukrainos pakrantės ruožą. Ne, ne MORDORAS užminavo sau prieigą desantuotis iš vandens. Tai padarė Ukraina, kuri tikrai nenori D-Day Normandijos cover’io.
Europa siekia išminuoti Odesos prieigas ir atverti rusų desantui prieigą iš jūros? Čia, tipo, gerai? Čia toks dabar planas? Sužlugdyti pakrantės ginybą vardan krovinio su saulėgrąžom, rapsais bei kukurūzais?
Išminuoti gali tik specialūs karinės parengties laivai. Kaip žinia, tokie laivai dabar negali praplaukti Bosforo sąsiauriu, nes tą draudžia Turkija.
Su Turkija jau susitarta?
Aišku, kad ne.
Dabar jūs man atsakykit, ar lozungas „ATBLOKUOKIM ODESĄ” yra sveiko proto sprendinys ar dar vienas kaŠkąDarių bangų kėlimas viešojoje erdvėje?

Facebook komentarai
});}(jQuery));