A. Veryga nepasiduoda – ligoniai ir toliau nebus gydomi

aurelijus-veryga-85038669

aurelijus-veryga-85038669

Centro partija – Tautininkai padavė į teismą A.Verygą dėl įgaliojimų viršijimo

Šiandien Seimo narys, Centro partijos-Tautininkų  (CPT) pirmininkas, Naglis Puteikis ir vicepirmininkas Kristupas Krivickas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) įteikė pareiškimą, kuriame A.Veryga kaltinamas įgaliojimų viršijimu apribojant ligoninių ir poliklinikų darbą tuo sukeliant grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei. Pareiškime teismo prašoma įpareigoti ministrą nedelsiant 100 procentų atkurti ligoninių ir poliklinikų veiklą, kad į jas galėtų patekti ir pagalbos sulaukti visi sergantys pacientai, kad žmonės nebūtų toliau gydomi telefonu, kad pas gydytojus patektų ne po mėnesio ar dviejų, o per trumpiausią įmanomą laikotarpį.

„Šiandien gindami ir atstovaudami visų Lietuvos žmonių: pacientų ir sergančiųjų interesus kreipėmės į teismą prašydami pripažinti Verygos nutarimus neteisėtais ir juos panaikinti, taip pat prašome teismo įpareigoti ministrą nedelsiant 100 atkurti visas valstybinės medicinos paslaugas ir nekurti naujų apribojimų. Akivaizdu, kad sveikatos apsaugos ministras perlenkė lazdą šitaip stipriai apribodamas ligoninių ir poliklinikų veiklą. Tokio sprendimo pasekmes skausmingai pajuto šimtai tūkstančių Lietuvos žmonių, kurie ir šiandien sunkiai gali patekti pas gydytojus ir yra priversti ieškoti pagalbos privačiose ligoninėse ir klinikose nors sąžiningai moka mokesčius tame tarpe ir privalomą sveikatos draudimą, o paslaugų valstybinėse ligoninėse ir poliklinikose negauna. Kaip Seimo narys gavau dešimtis žmonių skundų, kad jie negali patekti pas medikus. Parašiau raštus ligoninėms. Jie buvo priimti, bet taip neturi būti – neturi būti taip, kad žmonų ligoninė ar poliklinika priima tik tada kai gauna Seimo nario paklausimą. Būtinas medicinos paslaugas laiku turi gauti visi Lietuvos žmonės. “ – pristatydamas kreipimąsi į teismą kalbėjo N.Puteikis.

Išvakarėse sukurtą peticiją, už tai, kad A.Veryga būtų paduotas į teismą dėl įgaliojimų viršijimo per vieną parą pasirašė daugiau nei 10 000 Lietuvos žmonių.

„Visa Lietuva buvo liudininkai to absurdo iki kurio buvo nueita: dėl ligoninių veiklos ribojimo – prie |Ukmergės ligoninės durų mirė greitosios pagalbos ekipažo atvežta pacientė, nes ligoninė jos nepriėmė, durys buvo uždarytos. Į mane kreipėsi dešimtys Ukmergės gyventojų, kurie skundžiasi, kad nesulaukia medicinos pagalbos, negali prisiskambinti į registratūrą, vizito pas gydytojus tenka laukti ir du mėnesius. Ir tokia situacija yra visoje Lietuvoje. Žmonės patiria nerimą dėl savo sveikatos, atsinaujina lėtinės ligos, jie kenčia skausmus, tačiau dėl Verygos įsakymų ligoninių ir poliklinikų veikla lieka apribota ir dėl to žmonės kenčia. Maža to, mes prašome teismo įvertinti ir tokių Verygos įsakymų sukeltas pasekme – yra pagrindo manyti, kad dėl laiku nesuteiktos pagalbos Lietuvoje per karantino laikotarpį ir šiuo metu miršta neįprastai daug žmonių, šimtais daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais, ir ne nuo Covid – 19, o nuo ligų, kurių niekas šiuo metu negydo arba gydymas ir konsultacijos yra labai apsunkinti. Veryga turi prisiimti atsakomybę ir už šias pasekmes“ – kalbėjo peticijos autorius K.Krivickas

Konferencijoje kalbėjusi Lietuvos medikų sąjūdžio  vadovo pavaduotoja Živilė Gudlevičienė sakė, kad ministro A.Verygos įsakymai apribojo galimybes medikams teikti reikalingas paslaugas ir konsultacijas pacientams. Todėl žmonės ir nesulaukia tų paslaugų, susidaro milžiniškos užrašymų eilės, nes buvo uždrausta specialistams dirbti vienu metu keliose ligoninėse. Dėl to ženkliai nukentėjo tiek pajamų negaunantys medikai, tiek paslaugų negaunantys pacientai.

„Žmonės šiuo metu yra priversti vizito pas gydytoją laukti labai ilgai, nes tiesiog neužtenka specialistų. Po to kai ministro įsakymu medikams buvo uždrausta atvažiuoti dirbti iš Vilniaus ar iš kitų miestų į kokio rajono ligoninę, ten paprasčiausiai nebėra ar neužtenka specialistų ir žmonės nebesulaukia reikiamos pagalbos“ – kalbėjo medikų sąjūdžio atstovė Ž.Gudlevičienė.

„Teismo prašome įvertinti ir tai ar totalinis reikalavimas kone visur visada dėvėti kaukes nėra perteklinis. Štai Latvijoje kaukių dėvėjimas nėra taikomas taip plačiai kaip Lietuvoje, tačiau situacija dėl Covid – 19 ten yra geriau kontroliuojama. Dabar matome priverstinį spektaklį, kuriame visi dalyvaujame – ateiname į kavinę be kaukės, įeiname jau su kauke, atsisėdame su kauke, gauname vandens ir toliau jau sėdime be kaukės – bet juk tai spektaklis, kurio aktoriais Veryga verčia būti visus Lietuvos gyventojus. Tas pats spektaklis laukia visų ir mokyklose, įeinant į mokyklą reikės būti su kauke, pamokų metu klasėse vaikai bus be kaukių, o per pertraukas jau turės kaukes ir vėl užsidėti, bet juk tai savęs ir kitų apgaudinėjimas.  Taip, sutinkame, kad kaukes reikia dėvėti gydymo įstaigose, ar viešajame transporte, žmonių visuotinio susibūrimo vietose kai negalima užtikrinti atstumo laikymosi, tačiau Veryga su savo įsakymais gerokai perlenkė lazdą ir mes prašome teismo tą konstatuoti“ – sakė Centro partijos – Tautininkų vicepirmininkas K.Krivickas

Facebook komentarai
});}(jQuery));