A. Valinskas delfi TV, kalbėdamas apie lenkus ir V. Tomaševskį, pasakė: „Tokius reikėtų šaudyt, šiaip jau, po vieną į metus, pradėt nuo jo…“.

valisnaks

valisnaks

Dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų rinkimus daugiamandatėje apygardoje prašoma pripažinti negaliojančiais

 

 

Dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų parlamentinė partija Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) prašymą pripažinti rinkimus daugiamandatėje apygardoje negaliojančiais.

Apie tai pranešta Lietuvos Seime vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo VRK narys Valdemar Urban ir LLRA-KŠS lyderis Valdemar Tomaševski.

Kiek anksčiau informavome, kad likus dar trims savaitėms iki spalio 11-ąją dieną vykusių Seimo rinkimų, LLRA-KŠS pateikė VRK ir kelioms kitoms institucijoms skundą dėl Lietuvos žurnalisto Andriaus Tapino plataus masto vykdomos kampanijos, kurios metu jis ragino imtis veiksmų, nukreiptų prieš LLRA-KŠS Seimo rinkimų metu. Be kita ko, paskelbdamas reklaminį klipą, mesdamas į gyventojų pašto dėžutes specialiai tam 300 tūkst. tiražu išleistą laikraštį ir socialiniuose tinkluose sukūręs specialią šmeižikišką paskyrą bei kitais veiksmais ir organizuotu būdu siekė, kad rinkėjai nebalsuotų už lenkų partiją ir ji nepatektų į Seimą.

Deja, VRK iki šiol nepradėjo nagrinėti šio skundo, kuriame nurodyta visa eilė pažeidimų, padarytų šios kontraversiškos kampanijos, nukreiptos prieš LLRA-KŠS, metu. Vieni svarbiausių pažeidimų – nežymima politinė reklama, nenurodytas finansavimo šaltinis, kas, kaip pabrėžta per spaudos konferenciją, yra rimčiausias rinkimų kampanijos taisyklių pažeidimas. Pabrėžta, kad kampanijai vykdyti buvo panaudotos žiniasklaidos priemonės, kurios nebuvo užregistruotos kaip rinkimų kampanijos dalyvis.

„Pažeidimų yra be galo daug ir labai rimtų“, – pabrėžė Valdemar Tomaševski. „Visų pirma raginame VRK vadovybę skubiai sušaukti posėdį. Panašaus pobūdžio skundus partijos atstovai pateikė iki rinkimų likus 3 savaitėms. Tuomet dar buvo galima užkirsti kelią šiems šiurkštiems pažeidimams. Deja, tai nebuvo padaryta“.

VRK narys Valdemar Urban spaudos konferencijoje pabrėžė, kad bet kokia informacija, kuria siekiama agituoti už tam tikrą politinės kampanijos subjektą arba prieš jį, yra kvalifikuojama kaip politinė reklama. Politinė reklama, kuri yra nepažymėta pagal įstatymo reikalavimus ir kuri skleidžiama politinės kampanijos laikotarpiu, laikoma paslėpta politine reklama. Taip pat nurodė, kad privaloma nurodyti kiekvienos politinės kampanijos reklamos, ar ji būtų už ar prieš, finansavimo šaltinius.

„Šiuo atveju (Tapino kampanijos metu – red. past.) to padaryta nebuvo. Ko gero, išvis pirmą kartą susiduriame su tokia situacija, kai ne rinkimų kampanijos dalyvis skiria finansavimą, dar ir nemažą, nukreipia tam tikras savo pajėgas, siekdamas agituoti už tam tikras politines jėgas ir agituoti prieš tam tikrus politinės kampanijos subjektus“, – pabrėžė V. Urban. „Šiuo atveju jis nėra deklaravęs VRK nei politinės kampanijos sąskaitos, nei sumų, nei savo siekio. Tai yra tikrai šiurkštus pažeidimas, ypatingai vertinant reklamos paskleidimo platų mastą“.

„Be abejo, nurodyti veiksmai turėjo įtakos rinkimams“, – pabrėžė VRK narys. Jis pranešė, kad ateinantį sekmadienį vyks VRK posėdis, kuriame turi būti nagrinėjamas LLRA-KŠS pateiktas skundas.

„VRK turėtų įsigilinti ir atsakyti i tuos klausimus kaip įmanoma greičiau, kadangi rezonansas yra didelis, o įtaka rinkimams neabejotina“, – pažymėjo V. Urban.

Partija pateikė VRK atitinkamus skundus, tačiau jau praėjo 14 darbo dienų ir jokie sprendimai dar nebuvo priimti.

„Tai atrodo keistai, bet taip yra“, – įvertino V. Tomaševski.

Konferencijos metu atkreiptas dėmesys į tai, kad VRK per tą laiką nagrinėjo kitus, mažiau svarbius klausimus, kad kažkas pavėžėjo rinkėją ar surengė išvyką, tuo tarpu dėl šiurkščių ir didelio masto pažeidimų jokie sprendimai nebuvo priimti.

„Šiandien mums sunku pasakyti, kodėl tai buvo daroma arba nedaroma tai, kas yra privaloma daryti pagal įstatymus, bet yra informacija, kad tam tikros institucijos buvo veikiamos, kad nieko nedarytų. Tai yra labai negerai, kad tie, kurie piktybiškai pažeidinėja įstatymus, dar daro įtaką, kad atitinkamos institucijos nedarytų jokių išvadų nei priimtų sprendimus“ – nurodė V. Tomaševski.
Jau ankščiau informavome, kad LLRA-KŠS atstovai taip pat pateikė skundus Generalinei prokuratūrai ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai ir neseniai gavo atsakymus, tačiau šie yra nepatenkinantys. Generalinė prokuratūra pateikė atsakymą, kuriame nurodė, kad, be kita ko, baudžiamoji byla keliama nebus, nes nebuvo viršyta limito suma, o baudžiamoji atsakomybė, kaip nurodyta, gresia viršijus limitą.

„Atsakyme nurodyta, kad šis veikėjas lyg ir pateikė dokumentus, kad jam tai kainavo 15 tūkst. eurų, o baudžiamoji atsakomybė gresia nuo 20 tūkst. eurų. Manome, kad prokuratūra turėjo įvertinti realias išlaidas – ne tas, kurios buvo pateiktos suinteresuoto asmens, o pagal rinkos kainą. Mes šiuos sprendimus skųsime, kadangi manome, kad turi būti tiriama kruopščiai ir objektyviai“, – nurodė V. Tomaševski.

VRK ir kitų valstybės institucijų neveiklumas yra palanki terpė nebaudžiamumo jausmui augti bei sudaro sąlygas tiek pažeidimų masto, tiek sunkumo lygio didėjimui. Tokie atitinkamų institucijų nekontroliuojami procesai šokiruoja ir kelia nerimą visuomenei.

Valdemar Tomaševski apgailestavo, kad vienoje iš didžiausių žiniasklaidos priemonių delfi TV laidoje „Pokalbis su Daiva Žeimyte-Biliene“ laidos svečias Arūnas Valinskas kvietė fiziškai susidoroti su Lietuvos lenkais, kurie palaiko LLRA-KŠS. Ir nurodė, kad visa kampanija, visi šie asmenys, kurie gauna didelių pinigų iš žiniasklaidos, ne tik juodina, bet ir leidžia sau raginti žudyti – visa tai yra neįsivaizduojama ES valstybėje narėje.

A. Valinskas delfi TV, kalbėdamas apie lenkus ir V. Tomaševskį, pasakė: „Tokius reikėtų šaudyt, šiaip jau, po vieną į metus, pradėt nuo jo…“.

 

https://www.delfi.lt/video/laidos/darbo-pokalbis/pokalbis-su-daiva-zeimyte-biliene-sveciuose-arunas-valinskas.d?id=85486187

Be to, laidos vedėja, „Lietuvos ryto“ žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė net nebandė sustabdyti Valinsko kraugeriškų norų. Iki šiol nė vienas valdžios atstovas nesureagavo ne tik į žinomo šou verslo veikėjo raginimą šaudyti į Lietuvos lenkų tautinės mažumos atstovus, bet ir Tapinų, Džiugelių ir kitų veikėjų antilenkiškus išpuolius. Pagirtina išimtis buvo premjero Sauliaus Skvernelio reakcija į šiuos neteisėtus veiksmus.

„Dėl šių skandalingų A. Valinsko pasisakymų kreipsimės į atitinkamas institucijas, nes buvo įvykdyti ir labai rimti baudžiamosios teisės pažeidimai. Europos Sąjungos valstybėje tai netoleruotina“, – apibendrino europarlamentaras.

Primename, kad spalio 14-ąją LLRA-KŠS atstovė VRK Danuta Vinckevič partijos vardu pateikė prašymą pripažinti rinkimus daugiamandatėje apygardoje negaliojančiais dėl šiurkščių rinkimų įstatymų pažeidimo.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: IVONA KAZAKEVIČ, LIETUVOS LENKŲ RINKIMŲ AKCIJA – KRIKŠČIONIŠKŲ ŠEIMŲ SĄJUNGA
Facebook komentarai
});}(jQuery));