A.Rusteika. Už mūsų ir jūsų sveikatą!

A.Rusteika. Už mūsų ir jūsų sveikatą!
KAUNO FORUMAS

Per karantiną sustabdė beveik visą sveikatos apsaugą, vadinamąsias planines paslaugas, paliko tik virusinius reikalus, būtiną ir skubią pagalbą, skiepus ir onkologiją. Poliklinikos užsiėmė praktiškai vien nuotolinėmis konsultacijomis, t.y. papliurpimais telefonu ar skaipu, į ligonines nevirusinius guldyta tik kraštutiniu atveju, kai mirtimi vadavosi.

Ir ką – brangūs Lietuvos žmonės atsakingai, pilietiškai susiprato ir ėmė mažiau sirgti. Skubios ir būtinosios pagalbos, kurios ir taip niekas nestabdė, vis tiek suteikta 40 procentų mažiau negu pernai per tą patį laiką! Infarktų sumažėjo 30 procentų, insultų – ketvirtadaliu!

Kad vyr.gydytojai nevirkautų, įstaigoms skyrė 1/12 mėnesinio finansavimo iš ligonių kasos, nepriklausomai nuo suteiktų paslaugų. Žodžiu, dirbti beveik viską uždraudė, pinigų davė kaip visada, algas padidino – atostogauk kabinete, skaityk delfius-feisbukus ir džiaukis!

Dabar priėjo laikas atnaujinti tas planines paslaugas, t.y. paleisti sustabdytą mediciną. A.Veryga balandžio 29 d. nurodė kaip tą daryti. Pradžioj rekomenduota atnaujinti bent 50 procentų paslaugų.

Mėnuo toliau tebegaudant virusą pralėkė greitai. Ir štai, net tas pusę paslaugų atnaujinti parengė planus tik 53 procentai ambulatorijų ir poliklinikų ir 56 procentai ligoninių! Ir tai tik planai – rašmenys ant popieriaus ar kompe, net viceministrė nežino, ar tos paslaugos iš viso aktyvuotos, tuo labiau – kiek jų realybėje suteikta.

111111

Šitaip buvo smagu praktiškai nieko neveikti, verkšlenti ir gauti tiek pat. Ir lietuviai ėmė mažiau sirgti, nuo visokių širdies smūgių ar apopleksijų griuvinėti. Dar taip pusmetėlį nieko negydysim – ir tapsim sveikiausia tauta.

Dabar ministerijai didžiausias rūpestis yra kaip toliau dalinti pinigus įstaigoms. 1/12 nuo metinio poreikio beveik nebeteikiant paslaugų – netinka. O finansavimas už paslaugas, kaip iki šiol, irgi negerai, nes paslaugų tiek, kad niekaip ant vandens neišsilaikys.

Sako, ieškos balanso ir sugalvos ką nors. Va šituo tai tikrai tikiu – jie visada ką nors sugalvoja. Greičiausiai pasisems ir padalins iš kokių nors gautų pagalbos fondų, nes nei verslui, nei žmonėms vis tiek nesugeba padalinti. Už mūsų ir jūsų sveikatą.

https://kaunoforumas.com/2020/05/27/a-rusteika-uz-musu-ir-jusu-sveikata/?fbclid=IwAR3xqT8E9mJ7DEqldP0WEPES7HKDjLZFLV_3QRugx5GXbv0GxlH80a7zB8s

Facebook komentarai
});}(jQuery));