A. PALECKIS : ,, MANE PERSEKIOJA DĖL POLITINIŲ MOTYVŲ“

Paleckiukas

Paleckiukas

  1. PALECKIS-,, MANE PERSEKIOJA DĖL POLITINIŲ MOTYVŲ“ 

Paleckiukas

Lietuvą sukrėtė taip vadinamas ,,šnipų” skandalas. Gruodžio 18-19 d. paaiškėjo, jog suimta visa eilė asmenų, tame  tarpe ir ilgametis Socialiostini Liaud fromto lyderis Algirdas Paleckis, istorikas Valerijus Ivanovas, Socialistinio Liaudies fronto narys Leonas Minkevičius bei dar kai kurie aktyvūs piliečiai. A. Paleckis sulaikytas dar lapkričio pradžioje. Kratos  be areštų  įvykdytos pas grupę asmenų, tame tarpe pas SLF valdybos narį Pavelą Ževžikovą,  visuomenininką Artūrą Šidlauską ir kai kuriuos kitus piliečius. Prokuratūros atstovai prisidengė tylos siena, kai žurnalistai ir žmogaus teisių gynėjai kreipėsi dėl informacijos apie A. Paleckio ir kitų su juo galimai siejamų asmenų atžvilgių vykdomus veiksmus. Dažniausias atsakymas : ,,Nekomentuojame“ arba dar geresnis -,,Nežinome“. Tačiau Algirdą Paleckį kalėjime jau aplankė advokatas Erikas Pavlovičius.

Jo teigimu, A. Paleckis gana ramus, jis tvirtai pasisakė-,,Mane persekioja dėl politinių motyvų. Labai gaila, kad Lietuvoje įmanomi tokie dalykai, žmones galima atvirai persekioti dėl politinių motyvų-iškelti baudžiamasiąs bylas, kratyti, suiminėti. Jokių nusikaltimų nevykdžiau, nesu kaltas. Tai įtakingų veikėjų, korumpuotų politikų užsakyta byla”.

A.Paleckiui pateikti įtarimai pagal LR BK 119 straipsnį ( Špionažas). Aišku tai tiesiog ciniškas bandymas klijuoti  šiam opozicijos atstovui šnipo etiketę. Jis tikrai negalėjo patekti į  karines bazes, neturėjo priėjimo prie slaptų informacijos šaltinių. Iš kitos pusės galima pasakyti-net jei kokie kariškiai  ir turi kokių karinių sandėlių brėžinius, ar tai  didelės paslaptys? Tačiau Paleckis aplamai neturėjo galimybių  įeiti į kokius tariamai slaptus objektus.

 Sunkiai prognozuojama byla

Advokatas E. Pavlovičius kol kas neprognozuoja bylos perspektyvų. Tai logiška, nes mūsų krašte yra buvę visko-ir kai politinės bylos byra kaip kortų namelis, ir kai tam tikra  ,,juodoji ranka“ sugeba privesti prie apkaltinamųjų nuosprendžių politinėse bylose. Asmeniškai žinau advokatą E. Pavlovičių, kuris ginė mane politinėje byloje. Ir po kelerių metų buvau išteisintas. Tai tikras profesionalas, kaip ir jo kolega V. Sirvydis.  Dėl to ir pasitikiu tokiais nuosekliais ir tvirtais juristais, kurie neburia ,,iš kavos tirščių“, nemeluoja, bet palaipsniui aiškinasi įvairias aplinkybes ir dažnai pasiekia gerų rezultatų.

Nuo 2014 metų padėtis Lietuvoje tikrai labai primena profašistinio Smetonos režimo valdymo laikus. Atviri politiniai persekiojimai, politiniai teismo procesai, masinis šmeižtas pažangių žurnalistų ir opozicijos veikėjų atžvilgiu tapo norma. Tačiau tai, kas prasidėjo 2018 m. rudenį, rodo pokyčius represinių struktūrų veikloje. Slapti areštai ir po to pradedama masinio šmeižto kampanija tai dar vienas posūkis ilgame politinių represijų kelyje.

 

P. Ževžikovas:  ,,Ar dalyvauti visuomeninėje veikloje- tai nusikaltimas?“

Su represijomis taip pat susidūręs  Socialistinio Liaudies fronto  valdybos narys Pavelas Ževžikovas  stebisi, kad Lietuvoje vyksta tokie procesai:  ,, Gruodžio 18 –ają anksti ryte išvykau į darbą, ir greitai po to į namus įsiveržė policijos operatyvinė grupė. Jie ilgai kratė namus, išnešė kompiuterius, ir daug kitų daiktų. Beje, išnešė net medalį, kurį gavau už aktyvų dalyvavimą Tarptautiniame jaunimo festivalyje 2017 m. rudenį. Apie 11 valandą   operatyvinė grupė atvyko į mano darbovietę, ir čia vykdė kratą, išnešė darbinį kompiuterį.   Esu taikus žmogus, niekada nesusijęs su  jokiu banditizmu. Šiek tiek dalyvauju visuomeninėje veikloje, bet ar tai nusikaltimas“.

Kodėl pasitikiu A. Paleckiu?

Su Algirdu Paleckiui pirmą kartą susitikau 2010 m. rudenį Vilniuje. Vienas iš gerai pažįstamų žmonių tuo metu buvo SLF būstinėje Kaštonų gatvėje (vėliau atimta valdžios struktūrų 2014 m. rugpjūčio mėnesį), ir pakvietė užeiti. Būstinėje buvau kokį pusvalandį, teko trumpai pabendrauti ir  su Paleckiu.

 Po to su Algirdu susitikome 2012 m. spalį Kaune , įvairių visuomeninių jėgų sueigoje pas Antaną Zaliecką.  Tai buvo lemtingas susitikimas, sėdėjome greta, bendravome, sutarėme dėl galimų  bendros veiklos gairių. Po to buvo eilė metų bendros veiklos, bendravimo. Įdomūs ir turiningi metai. Negaliu sakyti kad mes visąlaik idealiai sutarėme, tačiau jei būdavo neaiškumų, susitikę dviese viską aptardavom ir visad rasdavom bendrą vardiklį. Dėl to ir gerbiu Algirdą, tai garbingas ir atviras žmogus.

Tikrai galiu sakyti, jog A. Paleckis tas žmogus,  su kuriuo kartu jau suvalgyta pūdas druskos. Jis išsilavinęs, draugiška žmogus, Lietuvos patriotas, nusiteikęs tvirtai ginti savo poziciją: 1- Lietuva turi būti socialinė valstybė, kurioje gerai gyvena ne grupelės ,,pateptųjų“, o dauguma šalies žmonių. 2- Lietuva turi būti neutrali šalis, taikos zona.  Ir tuomet mūsų krašte bus darna ir stabilumas

Giedrius Grabauskas

 

,,LAISVĘ A. PALECKIUI !”  AIDI PER ĮVAIRIUS PASAULIO KRAŠTUS

 

 

Laisvepaleckiui

Sausio 14 . Lietuvoje ir dar penkiose šalyse įvyko tarptautinė akcija ,,Už taiką ir žodžio laisvę”, jos metu buvo protestuojama pries politines represijas Lietuvoje, pasisakoma už tai, kad mūsų šalyje būtų atkurta žodžio laisvė, reikalauta, kad iš kalėjimo būtų paleistas  Algirdas Paleckis ir kiti politiniai kaliniai .

Vilniuje nuo  13.30 aktyvūs piliečiai rinkosi prie LR Seimo. Įvyko Socialistinio Liaudies fronto (SLF) organizuota akcija. Jos dalyvių pozicija rodė plakatų tekstai :  ,,Laisvę Algirdui Paleckiui !“, ,,Mes prieš karo kurstymą“, ,,Mes prieš fašizmo atgimimą Lietuvoje“. Pasisakė SLF pirmininkas G.Grabauskas, Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D.Šulcas, SLF aktyvistas, teisėsaugos veteranas H.Juodiška ir kiti aktyvūs piliečiai. Jie teigė, jog Lietuvoje vyksta masinės politinės represijos, pateikė konkrečius faktus, ir pateikė išvadas –tik tada mūsų krašte įsigalės darna, kai bus atkurta žodžio laisvė ir atstatytas socialinis teisingumas.

Prisimintos naujojo fašizmo aukas, nuo 2014 m. pradžios per keletą metų nužudyti SLF nariai bei rėmėjai-Igoris Krinickis, Skaista Rakauskienė, Žilvinas Šumskis, Julius Vedeckis, Pranciškus Šliužas, Oksana Bekerienė. Po akcijos LR Seimo ir Generalinės prokuratūros  atstovams įteiktos peticijos.

Akcijos ta tema  sausio 14 d.  vyko ir Latvijoje, Estijoje, Moldovoje, Meksikoje, Baltarusijoje. Latvijos sostinėje Rygoje akciją prie Lietuvos ambasados  organizavo vietos kairiųjų lyderiai T. Ždanok, M. Mitrofanovas ir žinomi žmogaus teisių gynėjai J. Korenas bei A. Berezovskaja. Sausio 15 d. akcijos ta tema vyko Rusijoje ir Gruzijoje. Jau  aišku, kad akcijos prieš politines represijas Lietuvoje vyks ir dar kai kuriose   šalyse.

Giedrius Grabauskas

Facebook komentarai
});}(jQuery));