A.Drižiaus ieškinys. Gal pagaliau bus sutramdyti korumpuoti pareigūnai?

Drizius1

Drizius1

A.Drižiaus ieškinys. Gal pagaliau bus sutramdyti korumpuoti pareigūnai?

Drizius1

Rugpjūčio 3 d. Vilniaus apylinkės  teisme prasidėjo civilinės bylos svarstymas. ,,Laisvo laikraščio” redaktorius Aurimas Drižius pateikė ieškinį dėl daugelį metų trunkančio jo persekiojimo. Jau virš dešimt metų trunka pastovus nuožmus persekiojimas, A. Drižiaus atžvilgiu buvo iškelta daug baudžiamųjų ir civilinių bylų, jis patyrė moralinę bei materialinę žalą. Su šiais veiksmais yra susiję 18 teisėjų ir dar kai kurie valstybės pareigūnai.  Ypač didelę žalą padarė politiko A. Sadecko veiksmai, šis įtakingas veikėjas ėmėsi sistemingų persekiojimo veiksmų, nes buvo nepatenkintas kai kurios jį liečiančios informacijos pasirodymu. Didelę žalą padarė ir   su tuo susiję kai kurių teisėjų veiksmai, su persekiojimu susiję ir kai kurie prokurorai. 

Priesposedi

Stebėti parengiamojo teismo posėdžio atvyko nemaža  aktyvių piliečių grupė,  tame tame tarpe Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D.Šulcas, žurnalistas  ir visuomenininkas A. Sutkus, visuomenininkai V. Juozapaitytė, E. Satkevičius, H. Juodiška ir kiti jų kolegos. 

Posėdžio pradžioje buvo svarstomas svarbus klausimas dėl A. Drižiaus teisinio atstovavimo. Advokatas A. Novikovas šio posėdžio išvakarėse atsisakė būti teisiniu atstovu dėl konkrečių asmeninių motyvų. A. Drižius pareiškė jog artimu metu jis sudarys sutartį su kitu advokatu, jis dalyvaus sekančiame posėdyje. Po to buvo svarstomi A. Drižiaus prašymai, keletą svarbių prašymu buvo patenkinti. Tame tarpe teisėja sutiko į atsakovus įtraukti LR Generalinės prokuratūros atstovus. Tad sekančiame posėdyje greta šiame posėdyje dalyvavusios LR Teisingumo ministerijos atstovės turės dalyvauti ir Generalinės prokuratūros atstovai. Posėdžio eigoje A. Drižius pabrėžė, jog jis pasisako už konkrečią personalinę valstybės pareigūnų atsakomybę. Jam padaryta žala turi būti išieškota iš konkrečių asmenų.

 ,,Jau užteks slėptis po valstybės šydu, kiek galima manipuliuoti valstybės vardu? Pareigūnai turi konkrečias pavardes“-teigė ,,Laisvo laikraščio“ redaktorius. Jis pabrėžė jog tokie teisėjai kaip  R. Patackienė, V.Švedienė, S.Punys  ir kai kurie kiti teisėjai daug metų tiesiog priimdavo ciniškus, su LR Konstitucija bei kitais įstatymais prasilenkiančius sprendimus. 

Sekantis teismo posėdis vyks rugsėjo 26 d. 9 val. Vilniaus apylinkės teisme ( adresu Laisves pr. 79). Teisėja žadėjo pagal galimybes ieškoti didesnės salės, nes šiame posėdyje daugumai A. Drižiaus atvykusių palaikyti aktyvių piliečių teko stovėti. 

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));