40 dienų kalėjime badavęs Lietuvos draugas Saakašvilis nenumetė nė kilogramo

misa
40 dienų kalėjime badavęs ir dėl to į ligoninę pristatytas Lietuvos didysis draugas Saakašvilis praktiškai negalėjo pakilti iš lovos. Gaila žmogaus. Viena oda ir kaulai liko…

Itin didelį dėmesį Saakašvilio, kuris liepė Gruzijos kariuomenei patrankomis sulyginti su žeme Osetijos miestą, reiškė valdiška LRT:

Sakartvelo eksprezidentas Saakašvilis iš kalėjimo evakuotas sraigtasparniu

BNS2021.11.08 16:51

Buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis, įkalintas praeitą mėnesį, kai sugrįžo į savo šalį, pirmadienį buvo evakuotas iš kalėjimo sraigtasparniu ir veikiausiai yra perkeliamas į karinę ligoninę Goryje, pablogėjus jo sveikatos būklei dėl bado streiko, pranešė opozicijos televizija „Mtavari Arkhi“.

Anksčiau M. Saakašvilio motina Gijuli Alasanija žurnalistams sakė, kad jos sūnaus kalėjime nebėra ir kad jis buvo išskraidintas sraigtasparniu.

M. Saakašvilio asmeninis gydytojas Nikolozas Kipšidzė anksčiau sakė, kad gydytojų konsiliumas priėjo išvados, jog eksprezidentą būtina skubiai perkelti į civilinę kliniką.

Pasak N. Kipšidzės, konsiliumo, įkurto stebėti M. Saakašvilio sveikatos būklę, nariai su kalinamu buvusiu lyderiu asmeniškai nesusitiko, nes jis atsisakė tai padaryti.

Vis dėlto gydytojai, išanalizavę M. Saakašviliui atliktų tyrimų duomenis, vienbalsiai nutarė, kad jį reikia hospitalizuoti, sakė eksprezidento gydytojas.

N. Kipšidzė neatmetė galimybės, kad bado streiką tęsiantis M. Saakašvilis gali būti hospitalizuotas jau pirmadienį vakare, jeigu Teisingumo ministerija atsižvelgs į pateiktą rekomendaciją.

Teisingumo ministerija šios informacijos kol kas nekomentavo. Anksčiau ji atmetė galimybę perkelti M. Saakašvilį į civilę kliniką – anot ministerijos, buvęs prezidentas gali būti perkeltas tik į kalėjimo ligoninę.

Provakarietiškas reformų šalininkas M. Saakašvilis, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, buvo suimtas spalio 1 dieną, kai sugrįžo į šalį iš Ukrainos. Protestuodamas prieš, jo teigimu, politiškai motyvuotą įkalinimą, M. Saakašvilis paskelbė bado streiką.

Garsiausio šalies opozicijos lyderio įkalinimas dar labiau pakurstė užsitęsusią politinę krizę, apėmusią Sakartvelą praėjusiais metais, kai opozicija pasmerkė sukčiavimą parlamento rinkimuose, kuriuos nedidele persvara laimėjo valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“.

Facebook komentarai
});}(jQuery));