4 kelio ženklus ministerija perka už 142 tūkst. eurų

gyvunai-kelyje-61928521
4 kelio ženklus ministerija perka už 142 tūkst. eurų
Redakcija pagaliau gavo atsakymą iš Automobilių kelių direkcijos (AKD) prie Susisiekimo ministerijos dėl konkurso statyti kelio ženklus, įspėjančius apie laukinius gyvūnus.
Šviesoforų skandale minima UAB „Maniga“ (ji pernai laimėjo konkursą prižiūrėti šviesoforus Vilniuje už 2,01 mln. eurų) neseniai laimėjo dar vieną automobilių kelių direkcijos (AKD) prie Susisiekimo ministerijos konkursą – už 117,9 tūkst. eurų įrengti „įspėjimo apie laukinius gyvūnus įrangą“.
Šio AKD konkurso pavadinimas – „VAIRUOTOJŲ ĮSPĖJIMO APIE LAUKINIUS GYVŪNUS KELYJE ĮRANGOS PROJEKTAVIMAS IR ĮRENGIMAS“. Jo tikslas – pagal pateiktą techninę specifikaciją suprojektuoti ir įrengti stambių gyvūnų fiksavimo priemones valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 195 Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys ruože nuo 37,824 km iki 38,253 km.
Buvo nurodyta, kad bendra pirkimo vertė Vertė be PVM: 117955.00 EUR (su PVM – 142 tūkst. eurų).
Redakcija užklausė AKD, kiek kelio ženklų „Maniga” turės pastatyti už 142 tūkst. eurų.
Šiandien gavome atsakymą, kad bus pastatyti net keturi kelio ženklai, įspėjanty apie laukinius gyvūnus.
Evaldas Tamariūnas, AKD specialistas, redakcija informavo, kad :
Sveiki, siunčiame LAKD atsakymą:
Pagal viešai skelbiamą techninę specifikaciją (https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/app/rfq/publicpurchase_docs.asp?PID=451033 ; priedas Nr. 1, 3-io skyriaus 3.2 punktas):
„ Turi būti panaudoti ne mažiau kaip 4 kintamos informacijos kelio ženklai (toliau –KIŽ), po 2 kelio ruožo pradžioje ir pabaigoje, transporto priemonių judėjimo kryptimi. Vienas iš dviejų KIŽ turi atvaizduoti greičio ribojimo ženklus, kitas toje pačioje vietoje – įspėjimo ženklą dėl laukinių gyvūnų.“
Pagarbiai
Evaldas Tamariūnas
Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus
komunikacijos vadybininkas
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos
J. Basanavičiaus g. 36, LT‑03109 Vilnius
www.lakd.lt
Kitaip sakant, vienas kelio ženklas ministerijai kainuos po 35,5 tūkst. eurų.
Vienas LL kalbintas kelininkas pasakojo, kad dar ne taip seniai, neįvedus euro, vieną tokį kelio ženklą kainavo pastatyti 350 litų (maždaug 100 eurų)
Dabar toks kelio ženklas kainuoja jau 35,5 tūkst. eurų.
Žinoma, kad vagiant tokiais kiekiais, kelią išasfaltuoti įmanoma tik prie premjero Skvernelio privataus namo – kitur pinigų tiesiog nelieka.