skip to Main Content
pancerovas-su-bokalu-334x220

Verta priminti žurnalisto – „tyrėjo“ Dovydo Pancerovo patirtį:

 pancerovas su bokalu

15min.lt darbuotojas D.Pancerovas dirba pagal specialiųjų tarnybų užsakymą, išsiaiškino prokurorai 

 

2016-01-06 17:03 faktai.lt

 

Facebook nuotr.

Naujienų portalo 15min.lt darbuotojas Dovydas Pancerovas dirba pagal Lietuvos specialiųjų tarnybų užsakymus ir savo publikacijoms naudoja jų parengtą tendencingą, tikrovės neatitinkančią ir visuomenę kiršinančią informaciją. D.Pancerovo teigimu, jis tai daro be papildomo atlygio, nes saugo savo reputaciją.

Tai atskleidė Vilniaus apygardos prokuratūros tyrimas, kurio metu D.Pancerovas paliudijo, kad medžiagą savo “tyrimams” apie kai kurių Lietuvos interneto svetainių neva propagandinę ir antivalstybinę veiklą jis gaudavo iš neįvardijamų valstybės institucijų.

Tyrimas buvo atliekamas pagal signataro Zigmo Vaišvilos pareiškimą, kuriame jis prašė išsiaiškinti, ar D.Pancerovo 2015 metų rugpjūčio 3 dieną paskelbta publikacija ““Lietuvos radikalai naudoja rusiškos ir sovietinės propagandos technologijas“, kurioje teigiama, jog kai kurios Lietuvos interneto svetainės vykdo antivalstybinę veiklą, atitinka tikrovę.

Paliudijo, kad informaciją nutekino specialiosios tarnybos

Prokurorams apklausiant D.Pancerovą šis atskleidė, jog viešai paskelbtą šmeižikišką ir tikrovės neatitinkančią informaciją jis gavęs iš neįvardijamos valstybės institucijos.

Apklausos protokole nurodoma, kad D.Pancerovo apklausos metu paliudijo, jog prieš jam parašant aukščiau minėtą straipsnį apie neva vykdomą antivalstybinę veiklą, “su juo 2015 m. liepos mėn. gale susisiekė vienoje iš valstybės institucijų dirbantys asmenys, kurie pranešė, kad atliko tyrimą, kaip jis tuo metu suprato, susijusį su propaganda, ir pasiūlė pasidalinti minėto tyrimo medžiaga” ir kad “tų konkrečių asmenų nenori įvardinti dėl žurnalistinės etikos ir tarpusavio susitarimo.”

“Tyrėju” save vadinantis 15min.lt darbuotojas D.Pancerovas prokurorams taip pat atskleidė, kaip buvo vykdomas apsikeitimas informacija.

“Kitą dieną nuvyko į minėtą valstybės instituciją, kurios taip pat nenori įvardinti. Su juo bendravę asmenys iš pradžių žodžiu pristatė minėtą tyrimą ir parodė skaidres, o vėliau jam tiesiog pasiūlė viską įsirašyti į USB jungtį”, – nurodoma apklausos protokole.

Pinigų už šmeižikišką informaciją teigia negavęs

Tyrėjams D.Pancerovas paaiškino, kodėl perduota informacija jam atrodė patikima: “asmeniškai iš informacijos šaltinio gauta medžiaga nesukėlė jokių abejonių dėl patikimumo ir aktualumo, nes minėtą informaciją jis pats patikrino, ir be to ši informacija buvo perduota Lietuvos Respublikos valstybinės institucijos darbuotojų, kurių tiesioginė pareiga yra stebėti informacinę erdvę ir ieškoti propagandos apraiškų”.

Prokurorams 15min.lt darbuotojas taip pat teigė, kad “jis asmeniškai už minėto straipsnio publikavimą papildomo atlygio negavo” ir kad jis “gautą informaciją visada patikrina, nes supranta, kad temos, kuriomis jis rašo, yra jautrios ir tai susiję su įvairiais asmenimis, nes priešingu atveju bus liūdnos pasekmės ir tai gali sugriauti jo reputaciją, karjerą, gali prasidėti teismai ir nemalonumai jo darbovietei”.

Dirbo kaip agentas, vykdantis provokacinę užduotį

Nepaisant tokių D.Pancerovo pareiškimų, prokurorai ikiteisminio tyrimo metu nustatė, jog jo 2015 metų rugpjūčio 3 dienos publikacijoje paskelbti specialiųjų tarnybų “nutekinti” duomenys neatitinka tikrovės ir ikiteisminį tyrimą dėl antivalstybinės veiklos nutraukė.

Signataras Z.Vaišvila tokią D.Pancerovo veiklą apibūdino kaip “apgailėtiną”, o jo veiksmus – kaip “agento purviną provokacinę užduotį”

“Paaiškėjo, kad D. Pancerevas yra ne straipsnio autorius, o kažkurios Lietuvos valstybės spec. struktūros valios vykdytojas. Nesvarbu, ar šis žurnalistu besivadinantis asmuo yra šios valstybinės institucijos agentas ar kitaip jos įtakojamas (pvz. šantažu) asmuo. Tai – jo sąžinės ir moralės klausimas, nes šio liudytojo pasiteisinimas ne tik apgailėtinas. Tokį neprofesionalų agentą ir kitaip įtakojamą asmenį, supanikavusį apklausoje ir atskleidusį mūsų valstybės spec. struktūrų purviną bei neteisėtą veiklą, manau, įvertins pati institucija, pavedusi jam šioje žiniasklaidoje atlikti šią purviną provokacinę užduotį.”, – sakė Z.Vaišvila.

Šmeižto organizatoriai – valstybės institucija?

Jis taip pat pabrėžė, kad tyrimas atskleidė, jog “karo propagandą ir jos kurstymą bei Lietuvos visuomenės supriešinimą, nesisteminių interneto svetainių ir konkrečių fizinių asmenų bei Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signatarų šmeižtą sąmoningai vykdo Lietuvos valstybės struktūros.”

Todėl Z.Vaišvila ketina kreiptis į prokuratūrą Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Dovydo Pancerevo melagingo pranešimo apie visuomenei gręsiantį pavojų ir dėl šmeižto bei dėl Lietuvos valstybės institucijos, pateikusios melagingą informaciją D. Pancerevui, pareigūnų baudžiamosios atsakomybės, piktnaudžiajant tarnybine padėtimi ir vykdant antikonstitucinę ir antivalstybinę veiklą – karo propagandą ir jos kurstymą bei Lietuvos visuomenės supriešinimą.

 

 

 

Artūras Račas : „Susipažinkite: užkalninis dundukas-atmata Dovydas Pancerovas“

kovo 26, 2013

 

Kai, berods, šeštadienį man paskambino jaunuolis ir prisitatė Dovydu Pancerovu, nieko blogo nepagalvojau.

 

Netgi priešingai – gana maloniai pakalbėjome. Jis domėjosi apie Format A3 Lietuvoje organizuojamus susitikimus su Rusijos Žinomais žmonėmis. Tarp tokių – žinom,as krepšinio komentatorius V.Gomelskis, režisierius A.Adabašjanas, poeto R.Roždestvenskio dukra, žurnalistė ir fotografė Jekaterina, susitikimus su kuriais aš moderavau ir man patiko.

 

Bet susitikimą su paskutiniu svečiu – „Izvestijų“ direktoriumi V.Mamontovu – praleidau, nes jau jis neįtaikė į mano planus.

 

Kai perskaičiau, tai ką Dovydas Pancerovas parašė „Lietuvos ryte“ apie susitikimą su V.Mamontovu taip pat dar nieko blogo negalvojau. Supratau, kad mano pavardė straipsnio pradžioje paminėta kaip teaser’is, bet kadangi tai netoli nuo tikrovės, problemų man nekelia. Visa kita straipsnyje buvo lyg ir teisinga ir mano citatos neiškraipytos. Žodžiu, nors ir šiek tiek su užkalniškai-ramanauskiškai-konservatoriškos paranojos atspalviu, bet beveik visai normalus pradedančiojo žurnalisto rašinėlis.

 

Tačiau jau kitą dieną mano nuomonė šiek tiek pasikeitė. Nes D.Pancerovas paskelbė kitą rašinėlį, kuriame priešingai nei pirmajame, paranoja buvo nebe atspalvis, o pagrindinė spalva. Tai, žinoma, nieko nuostabaus – tą paranoją iki šiol kuo puikiausiai skleidė ir tebeskleidžia R.Sadauskas-Kvietkevičius bei atmatos bei politiniai propagandistai A.Bačiulis, A.Užkalnis ir A.Ramanauskas.

 

Keista buvo perskaityti žurnalistu save vadinančio D.Pancerovo rašinėlyje štai tokią frazę: „Žinomi žurnalistai veda propagandinius renginius ir vadina tai diskusijomis su kitaip manančiais.“

 

Kadangi tų žurnalistų, vedančių Format A3 renginius iš viso buvo du, o žinomų tarp tų dviejų tik vienas, tai gana nesunku suprasti, kad D.Pancerovas, kuris kaip ir visi užkalniniai dundukai yra per bailus kalbėti avirai, turėjo galvoje mane. Parašyti jam tai buvo nedrąsu, todėl ir suvyniojo į vatą.

 

Nereagavau, nes buvau tikras, kad kaip tikras užkalninis dundukas, apsimes dunduku.

 

Bet po to jau teko sureaguoti, nes savo viešame FB profilyje žurnalistu save vadinantis D.Pancerovas, komentuodamas atmatos A.Užkalnio srutinėjimus, parašė jau atviriau: „Andrius, niekada nesigilinau į jūsų konfliktus. Todėl buvau nemaloniai nustebintas, kai sužinojau, kad didžiausiai naujienų agentūrai vadovavo žmogus, kuris moderuodavo propagandines diskusijas.“

 

Pasidarė smalsu, iš kur gi D.Pancerovas tai sužinojo. Tris kartus klausiau ir visus tris kartus atsakymo nebuvo, Pirmą kartą apsimetė, kad nesupranta, antrą – kalbėjo apie gėdą, o trečiąjį – apie garbę. Lyg užkalninis dundukas, kuriam normalu (atsiprašau visų skaitančių) viešai FB parašyti „pizė urodui“ žinotų, kas ta gėda ir garbė yra…

 

Tai normalu tik atmatai. Ir – aš viešai konstatuoju – kad Dovydas Pancerovas yra atmata.

 

Ir man labai liūdna, kad toks atmata, nesuprantantis, kas yra žunalistika, faktai, argumentai ir tiesa, dirba mano buvusioje darbovietėje, tai yra, didžiausiame Lietuvos dienraštyje „Lietuvos rytas“.

 

Nuoširdžiai viliuosi, kad tie, kas pasamdė D.Pancerovą, kuo grečiau supras, kad tai buvo klaida ir kad to atmatos vieta yra „Respublikoje“, Vakaro žiniose“, „Užkalnio 5“ arba atmatos Ramanausko srutų duobėje.

 

Nes žmogus, kuris meluoja ir pagautas meluojant, negali to pripažinti, pasitaisyti jau nebegali.

 

Jis yra atmata ir aš noriu, kad jūs visi tai žinotumėte kai kitą kartą skaitysite tai, ką parašys Dovydas Pancerovas.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));