Aurimas Drižius

Rinkimų kampanijos įkarštyje tenka prisiminti realius prezidentes darbus, o ne jos rinkiminius pažadus – juk būtent 2009 m. D.Grybauskaitė privertė savo klapčiuką A.Kubilių sumažinti pensijas ir atlyginimus 20 proc. Dabar D.Grybauskaitė reikalauja gražinti alyginimus ir pensijas  iki prieškrizinio lygio, nors būtent jos asmeniški sprendimai įvedė šalį į finansinę bedugnę.

Matyt, prezidentė galvoja, kad rinkėjai pamiršo, kad būtent jos asmeninis sprendimas nesiskolinti iš Tarptautinio valiutos fondo už 2,5 proc. palūkanų krizės įkarštyje ir nulėmė didžiulę skylę biudžete. Vietoj pigios paskolos ponia pasiuntė savo pastumdėlį A.Kubilių skolintis pinigų į JAV už 10 proc.  Viskas buvo padaryta dėl to, kad ponia galėtų  “išsaugoti” veidą – neva skolinimasis iš TVF reikš, kad ji nesugena tvarkytis su finansais, ir tai bus didelis pažeminimas. Latviai pasiskolino iš TVF ir tą skolą jau gražino, o Lietuvos Vyriausybė iki šiol turi srėbti Grybauskaitės privirtą košę.


string(775) "Smarty error: [in evaluated template line 1]: syntax error: unrecognized tag: mso-style-name:"Įprastoji lentelė"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; (Smarty_Compiler.class.php, line 446)" string(117) "Smarty error: [in evaluated template line 1]: syntax error: unrecognized tag '' (Smarty_Compiler.class.php, line 590)"

Beje, prieš pensijų padidinimą Grybauskaitė aiškino, kad skolintis iš TVF negalima, nes šie kreditoriai reikalauja, kad būtų sumažintos biudžetininkų ir pensininkų pajamas. Todėl iš TVF skolintis atsisakė, tačiau paskui reikėjo ir pensijas sumažinti 20 proc., dar skolintis milijardus iš JAV bankų už 10 proc. palūkanų.

Užtai dabar D.Grybauskaitė reikalauja, kad Seimas nedelsiant padidintų atlyginimus ir pensijas, nors pati ir padidino valstybės skolą iki 50 mlrd. Litų.

Tokį pranešimą gruodžio 5 d. išplatino delfi.lt : “Prezidentė Dalia Grybauskaitė aštriai kritikuoja valdančiųjų sprendimus dėl atlyginimų, kai po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo valstybės sektoriuje labiausiai auga daugiausiai uždirbančiųjų algos.

„Matome ne visai galbūt gražias tendencijas biudžete, kai buvo pakelti atlyginimai ir taip gerai uždirbantiems, ir manau, kad tai ne pats geriausias pavyzdys. Ypač politikams patiems sau kelti atlyginimus, nekeliant mūsų žmonėms, kurie sunkiau gyvena“, - žurnalistams penktadienį sakė D. Grybauskaitė.

Tokią valdančiosios koalicijos su socialdemokratais priešakyje politiką šalies vadovė pavadino „socialiai nejautria“.

„Politikai neturėtų taip elgtis. Pradėti visada reikia nuo tų, kam labiausiai reikia, kas sunkiausiai gyvena. O ne nuo tų, kurie ir taip gerai uždirba. Šitą pasiūlymą ir šitą kritiką jau išsakiau ir pavasarį Finansų ministerijai. Kad neužteko kūrybingumo išspręsti KT sprendimą kitaip. Buvo pasirinktas pasyviausias ir brangiausias variantas. Ir socialiai nejautriausias, t.y. pradedant nuo geriau uždirbančių“, - sakė D. Grybauskaitė.