Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkui J.Sabatauskui 2013 m. liepos 1 d.
 
Pranešimas dėl nusikalstamos generalinio prokuroro D.Valio ir Vilniaus miesto apylinkės vyr. prokuroro Bernotavičiaus veiklos
 
2013-04-15 Vilniaus apygardos teismas panaikino Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Alvydo Sadecko melagingų parodymų baudžiamosiose bylose, kuriose buvau nuteistas aš, savaitraščio „Laisvas laikraštis" redaktorius Aurimas Drižius.
 
Nepaisant minėto nutarimo, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra, neatlikusi absoliučiai jokių procesinių veiksmų, 2013-05-16 vėl priėmė nutarimą nutraukti pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl jtariamų melagingų A.Sadecko parodymų, taip pasityčiodama iš minėtos Vilniaus apygardos teismo nutarties. Negana to, generalinis prokuroras D.Valys asmeniškai atsisakė atnaujinti tas baudžiamąsias bylas, kuriose aš buvau nuteistas pagal melagingus A.Sadecko parodymus.
Tokie gen. Prokuroro ir Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros vyr. prokuroro Bernotavičiaus veiksmai yra tyčiojamasis iš visos teisinės sistemos, ir teismų sprendimų nevykdymas - kam tokiu atveju man apskritai reikėjo kreiptis j Vilniaus apygardos teismą, jeigu prokurorai vis tiek nevykdys šio teismo sprendimų? Turint omenyje A.Sadecko įtaką visai teisėsaugos sistemai, galima numatyti, kad prokuratūra paslėps bet kokios šio asmens nusikaltimus.
Prašau atkreipti dėmesj j minėtų prokuratūros vadovų veiksmus ir imtis priemonių, kad prokuratūros vadovai pagaliau imtų vykdyti teismų sprendimus.


Priedai -
1. Vilniaus apygardos teismo 2013-04-15 nutartis.
2. Prokurorė Kisinienės nutarimas nutraukti ikiteisminj tyrimą.
Pagarbiai
Savaitraščio „Laisvas laikraštis" redaktorius Aurimas Drižius Konstitucijos per. 23b, Vilnius