Kristina Apanavičiūtė
 
Per BTV rodytą laidą „Užkalnio 5” paaiškėjo skandalingas faktas – Seimo narė Vitalija Vonžutaitė lygiai tiek pat laiko nesirodo Seime ir viešumoje, kiek ir kita Seimo narė Neringa Venckienė, tačiau dėl pirmosios – kuri, be to, yra kaltinamoji rezonansinėje saugumo byloje dėl tariamos juodosios Darbo partijos buhalterijos (kurią, V.Uspaskich ir dar vieno nepriklausomo šaltinio duomenimis, galimai klastojo pačios VSD agentės, apsimetę buhalterėmis – buvo dar trečia buhalterė, bet jos neteisia, tačiau persekioja su kitomis bylomis už kitką – nes vis tiek reikia nuteisti už bet ką – tokia VSD logika ir praktika) – nekilo joks ažiotažas: nors ji lygiai tokia pati Seimo narė, ir lygiai taip pat „slepiasi nuo teisingumo“.
Dėl Seimo narės V.Vonžutaitės turėjo kilti didesnis skandalas, nes tariamoji juodosios buhalterijos (iš tiesų – VSD provokacinė byla prieš teisėtai susikūrusią Darbo partiją) jau eina prie pabaigos.
Tariamoji juodosios buhalterijos byla yra dar labiau politizuota negu sukurptosios N.Venckienei – nes šioje byloje akivaizdžiai kišasi ne tik prezidentūra, bet ir Lietuvos Aukščiausiojo teismo pirmininkas G.Kryževičius, ne kartą užsiėmęs šia „praktika“: prisiminkime jo pernykštį „išstojimą“ prieš Klaipėdos apygardos teismo kovo 28 dienos posėdį dėl Garliavos mergaitės likimo, kai jis išvakarėse teismui davė nurodymus per TV: „Jau ir taip per daug užsižaista su Venckiene“.
Taigi, kai visa sisteminė žiniasklaida – ir netgi vadinamoji „nesisteminė“ (Raudonasis ruporas arba RR) visą mėnesį rėkia „kur Venckienė“, taigi kodėl niekas neklykia „kur Vonžutaitė“? Nes gėda pripažinti, jog net dvi Seimo narės tuo pačiu metu paliko šią ašarų pakalnę – Lietuvą, kurioje klesti užsakomosios bylos, nukreipiamos VSD rankomis, su prezidentūros palaiminimu, ir prokuratūros priedanga prieš „netinkamus“ politinius kandidatus ir dalyvius.
Kodėl teisiamas V.Gapšys, o neteisiama L.Graužinienė ir K.Daukšys?

Kaip paaiškėjo „greitakalbės konkurse“ teisėjams skaitant bylos pagrindinius dokumentus, teisiamųjų suole kažkodėl iki šiol nematyti Loretos Graužinienės ir Kęstučio Daukšio – o jie yra lygiai kaip ir V.Gapšys pasirašę po neva netikromis metinėmis finansinėmis partijos ataskaitomis. Normalus, jokios prezidentūros nespaudžiamas teismas jau seniai būtų priėmęs atskirąją nutartį su nurodymu prokuratūrai patraukti baudžiamojon atsakomybėn visus įtariamuosius nusikalstama veika.
Kodėl teisiamas Viktoras Uspaskich?
Nors beveik atvirai žinoma, jog VSD įtarė Viktorą Uspaskich esant neva „Rusijos agentu“, ir todėl pradėję šitą teatrą prieš DP – ne tik kad galimai bylos pradžioje laužėsi į būstinę, bet galimai ir infiltravo savo žmones ne tik į buhalteriją, bet ir į partiją (kalbama, jog tie minėti neteisiami – tai ne kas kita, kaip VSD žmonės – todėl ir neteisiami, nes tiesiog vykdė nurodymus „pagal užduotį“), nebeturėjo kur trauktis.
„Betiriant“ nerasta įrodymų apie tarnavimą Rusijai, daugėjo įrodymų, jog V.Uspaskich gali būti Vakarų infiltrantas į Rytus. Reiškia, ir grėsmė „Lietuviškajai raudonajai demokratijai“ – taigi, raudonosios praeities prezidentei. Todėl ir imtasi susidorojimo būtent artėjant naujiesiems prezidento rinkimams. Todėl ir trypčiota visose kitose tiek Seimo, tiek ir prezidento kadencijose.
Kad V.Uspaskich – vakarietiškos pakraipos, rodo tai, jog jo duktė – JAV pilietė (jis yra JAV pilietės tėvas ir dėl to bet kada gali vykti į tą šalį), taip pat jo sūnus mokėsi JAV, tačiau jau grįžo į Rusiją. Jo duktė perėmė tėvo verslą Rusijoje. 
Pats Viktor Uspaskich yra tremtinys, pastatęs ne vieną bažnyčią ir skulptūrą tremtinių atminties vietose.
Kaip „N.Venckienės skandalas“ padėjo pabėgti Vitalijai Vonžutaitei?
Manau, ne vienas Lietuvos pilieties atsiduso lengviau, kai vakar iš Seimo nario Naglio Puteikio išgirdo, jog dingusi ir V.Vonžutaitė – o juk šiai moteriai grėsė realus laisvės atėmimas, nes DP tariamoji byla eina prie pabaigos. Buvo kalbama, jog teismas viską „nurašys“ V.Vonžutaitei.
(Dar vienas Seimo narys – Juras Požėla, pasak N.Puteikio – slapta išvykęs be Seimo leidimo į Baltarusiją – bet dėl to jokio ažiotažo nekilo.)
Todėl kai žiniasklaida ir šališki politikai – tokie, kaip Aušrinė Marija Povilionienė – aiškina, jog N.Venckienė pasielgė bailiai, jog čia nesuprantamas elgesys – bingo: Lietuva turi tą pačią dieną dingusias nuo politinio persekiojimo dvi Seimo nares – Neringą Venckienę ir Vitaliją Vonžutaitę.
Taigi, o kodėl Seimas neieško V.Vonžutaitės? Kodėl nesvarsto jos algų?
Beje, be darbuotojo sutikimo negalima atskaityti nei vieno cento – pagal kokią teisę Seimas grasina atimti algą N.Venckienei? Tuo labiau, jog ji turėjo išvykti dėl to paties Seimo galimai neteisėtos veikos - pasidavęs generalinio prokuroro D.Valio šantažui, Seimas atsisakė savo kaip Tautos suvereno teisių ir nebereikalavo vaizdo medžiagos, kurios pagrindu (jos nematę) naikino Seimo narės neliečiamybę.
Tiesa, o kad „turgaus lygio“ tas balsavimas, rodo Rasos Juknevičienės facebook paskyros būsena, kurios negaliu nepacituoti: Nes Seimo narė nuomones rankiojasi turguje. 
„Mėgstu eiti į turgų.Panevėžy šiandien dar kartą įsitikinau, kad ten pajunti aktualijų pulsą. Kalbino vienas po kito dėl Venckienės – visi buvo pasipiktinę dėl nuolatinio kalbėjimo apie ją. „Darykite ką nors!” “Kiek galima apie tą patį!””Jau kaip atsibodo, negi gali vienas žmogus visus šokdinti?“Va taip. Sakiau, kad kai žmonės rinko, reikėjo galvoti, kai balsavo. (Norėtųsi R.Juknevičienės paklausti – o čia N.Venckienė kelia isteriją, ar sisteminė žiniasklaida, politikai ir teisėsauga?)
Keista tik, kad R.Juknevičienė nieko neturi ką pasakyti apie V.Vonžutaitę – kuri taip pat dingo, ir už kurią taip pat žmonės balsavo.
Gerai atsakė R.Juknevičienei vienas jos „gerbėjas“ – „Šiandien ir aš buvau Kauno Žaliakalnio turguje...Ten apie jus, Rasa, visokių pletkų prisirinkau, ir ką?“.Po šio komentaro R.Juknevičienės iš karto buvo užblokuotas ir nebegali reikšti savo kaip rinkėjo nuomonės. Belieka laukti audiencijos Panevėžio turguje.
Tiesa, kai dėl Seimo narių neliečiamybių balsuoja praeityje buvę tretieji komjaunimo sekretoriai, kažkada svarstę komjaunimo narius už tai, kad vaikšto į Bažnyčią, tai ir aišku, kodėl turguje tenka ieškoti teisybės...Gal į Bažnyčią neįleidžia...
Beje, ir kodėl Seimas nerėkia dėl E.Vareikio nuodėmių – juk jam gresia tikra baudžiamoji byla, ne kokia ten pagal Dariaus Valio fantazijas galimai sukurta (kandžiojosi, spardė, bet vaizdo medžiagos neduosiu) – čia seimūną kaltina žmona.
Tiesa, pamiršau – juk didžioji nuodėmingoji – tik Neringa Venckienė: kuri niekada viešai negėrė, darbe nuo laiptų neskraidė, bylų neklastojo, bet tapo Lietuvos „nusikaltėle numeris vienas“, žinių laidose lyginama su už nužudymą ieškomu Zamolskiu. Visa laimė, jog dingo ir V.Vonžutaitė, ir „atsirado“ E.Vareikis – bus ką „nusikaltėliais“ vadinti. O gal E.Vareikio Seimas neatiduos prokurorams? Juk kas čia tokio – galimai siautėti namie, galimai užvožti žmonai? Čia gi ne tas pats, kas sumušti pasaulio sambo vicečempioną, kai jis neleistinu koviniu judesiu išsuka ranką, ar prižiūrėti našlaitę – štai N.Venckienės nusikaltimai verti Gulago. O E.Vareikis turbūt bus išteisintas  – juk ne visus Seimas atiduodavo teisėsaugai?
Gaila, kad Raselė turguje nepasiklausinėja, ką žmonės mano apie E.Vareikio „žygdarbį“. O gal ateinantį sekmadienį jau sužinosime Panevėžio turgaus naujienas? Ir gerai būtų, kad Raselė pasiklausinėtų, ką žmonės mano apie tai, kad dingo V.Vonžutaitė –nes Seimas tyli, tarsi vandens į burną prisisėmęs. 
Gal jos abi su Venckiene kur nors tapo šachidėmis, ir laikas VSD su prokurorais M.Dūda ir J.Lauciumi imtis darbo? Reikia būtinai domėtis, nes galima vėl bus naujų bylų užvesti – kaip čia tos moterys dabar dings iš spaudos akiračio, darbo žurnalistams reikia duoti, ir prokuratūrai reitingus kelti. Kokių dar pora bylų už akių sukurpti – juk turi už bet ką būti teisiamos – tokia jau spectarnybų praktika ir teorija.
Bet lieka klausimas neatsakytu – kur V.Vonžutaitė? Kur? Taigi, brangieji – pirmyn ieškoti.