Vašingtone arbitražo teisme D.Korsakaitė paliudijo, kad D.Grybauskaitė naudoja teisėsaugą šantažui ir spaudimui

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.17 (3 Votes)

Buvęs 'Vilniaus šilumos tinklų" nuomininkas - Prancūzijos kompanija "Veolia" yra pateikusi 100 mln. eurų ieškinį prieš Lietuvą.

Šis ieškinys šiuo metu yra nagrinėjamas Vašingtono arbitražo teisme.

„Veolia“ prieš Lietuvą turi netikėtą kozirį – buvusi Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) pirmininkė Diana Korsakaitė pernai gruodį paliudijo, kad Lietuvos prezidentūra siekė nesąžiningai manipuliuoti šildymo tarifais ir spaudė "Vilniaus energiją“.

Diana Korsakaitė nepabijojo papasakoti tiesos apie Grybauskaitės veiklos metodus

 

D.Korsakaitė Kainų komisijos pirmininke dirbo 2010–2015 m., jos kandidatūrą tvirtinti Seimui 2010 m. pateikė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tačiau, pasak šaltinių, gana greitai valstybės vadovė nusivylė D.Korsakaite ir kritiškai vertino jos veiklą.  2016 m. gruodžio 16 d. D.Korsakaitė pateikė parodymus Vašingtono tarptautiniame investicinių ginčų arbitraže (ICSID), kuriame užregistruotas „Veolia“ ieškinys prieš Lietuvą, siekiant prisiteisti 100 milijonų eurų.

D.Korsakaitė teigia, kad „Lietuvos Respublikos prezidentė (Prezidentės administracija), D.Korsakaitei dirbant Komisijos pirmininke, siekė nesąžiningai manipuliuoti ieškovui („Veolia“ – „Vilniaus energija“) nustatytais šildymo tarifais“.

„Prezidentės administracija kartu su ministro pirmininko tarnyba darė politinį spaudimą Komisijai, siekiant nacionalizuoti UAB „Vilniaus energija“ sutaupytas lėšas“, – teigiama parodymuose.

D.Korsakaitė savo liudijime taip pat teigia bijojusi, kad prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) prieš ją gali pradėti politiškai motyvuotą tyrimą. Šie parodymai idealiai atitinka „Veolia“ ieškinį. „Veolia“ kaltina Lietuvą kenkimu bendrovei, šmeižtu, turto nusavinimu.

„Veolia“ dukterinės bendrovės „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ viešoje erdvėje nuolatos kaltinamos lupikavimu, į „Vilniaus energiją“ per padidinamąjį stiklą žiūri teisėsauga, pradėjusi nemažai tyrimų. Bendrovė nuolat konfliktuoja su valstybės institucijomis. „Buvęs rubikoninis ikoras tapo grobuonimi, užvaldžiusiu savivaldybių komunalinį ūkį nuo atliekų surinkimo iki vandens ir šilumos tiekimo“, – taip skambiai apie „Vilniaus energijos“, „Litesko“ ir kitų susijusių bendrovių veiklą 2014 metais yra pareiškusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

D.Korsakaitė meta šešėlį ir teisėsaugai

Arbitražo bylos ištraukose aiškėja ir daugiau detalių – D.Korsakaitė liudijo, kad „Veolia“ grupės įmonėms Lietuvos teisėsaugos institucijos pateikė kaltinimus, nors VKEKK ekspertai paskelbė ataskaitą, kuri nepatvirtino teiktų kaltinimų. D.Korsakaitė kritiškai vertina ir 2016 m. VKEKK teiktas išvadas bei nurodė savo nuomonę grindžiančius argumentus. Be to, Kainų komisija kaltina „Vilniaus energiją“ permokėjus už biokurą, kai bendrovė jį pirko ne biržoje, o iš „Icor“ valdomos bendrovės „Pirmoji galimybė“ (buvusi „Bionovus“). 2016 m. VKEKK pranešė nustačiusi, kad nuo 2012 iki 2014 metų šildymą sostinei tiekianti bendrovė „Vilniaus energija“ į šilumos kainas nepagrįstai įtraukė 24,3 mln. eurų. Iki Vilniaus šilumos ūkio nuomos pabaigos 2017 m. balandį vartotojams buvo grąžinti 6 mln. eurų, bet dar 18 mln. eurų pakibo ore. Vilniaus apygardos teismas šiuo metu nagrinėja bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam „Vilniaus energijos“ valdybos nariui, koncerno „Icor“ vadovui Andriui Janukoniui, buvusiam „Vilniaus energijos“ valdybos pirmininkui Jeanui Sacreste'ui ir bendrovės prezidentui bei „Icor“ akcininkui Linui Samuoliui, primena BNS.

Jie įtariami, kad neteisėtai manipuliuojant dujų kainomis vartotojams buvo padaryta daugiau nei 2,9 mln. eurų žalos. ergijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas. V.Jankauskas tikina, kad jo liudijimas pritemptas prie konteksto Vašingtono arbitražo byloje pateikiami ir dar vieno buvusio VKEKK pirmininko – prof. Vidmanto Jankausko – liudijimai. Jis pernai gruodį arbitražui teigė, kad buvo valdžios persekiojamas už parodymus apie „Vilniaus energijos“ veiklos reguliavimą. Mat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl jo „neva melagingų parodymų“.

 

 

Peržiūros: 1918

Komentarai   

+44 # Zenonas Priekuliškis 2017-09-11 19:11
Dėkojame už prezidentės nusikalstamų veiksmų demaskavimą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # MYKOLAS 2017-09-11 21:54
Greitai Grybauskaitė ir Snoro banko užgrobimo byloje turės aiškintis :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # jeronimas 2017-09-11 23:01
Visada sakiau,anksciau ar veliau magnolijos nusikaltimai pries Lietuva islys i dienos sviesa.Ir kiekviena diena vis daugiau va tokiu nieksybiu suzinome.Jeigu Lietuva turetu seima ir sis atliktu savo misija garbingai,magnolijos,dedules ,fermeriai ir panasios butybes butu demaskuotos,o garbinga teisininku komanda, su nenuperkamais teisejais,butu ivertine tokiu asabu antivalstybine veikla.Gal but isaisketu ir tikrieji genocido programos pries Lietuvos zmones,organizatoriai,uzsakovai ir vykdytojai.Bet kadangi seimas ir teismai sendien patape klapciukais,-tiketis kazkokio teisingumu net neverta.Vien snoro uzvertimas ,nieksybe keliu milijardu,neskaitant sutrypto teisingumo tarptautiniu mastu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # STT, FNTT 2017-09-11 23:43
sekantis zingsnis...bus patikrintos karsokaites islaidos ir pajamos, prabangaus namo statyba ir pan..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # JULIUS 2017-09-11 23:45
Va, Brangieji, pamenate kaip Paksui apkaltą surengė už Borisą :) Tai pagaliau paaiškėjo Prezidentės neteisėta įtaka valstybės valdyme :( Laikas surengti ir jei apkaltą ir tai ne spekuliacija. Jei prezidentūra nepaneigs mestų kaltinimų ir Korsakaitės nepaduos i teismą vadinasi kažkas rimtai negerai ir lai atsibunda žmonės ir ruošia apkaltą, nes jau gana jai laižyti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Lina 2017-09-11 23:46
Esminis zodis - ISDRISO. Nes fasistiniame lietuviskam rezime, tai absoliuti isimtis. Uz sakoma tiesa, ja jau pastate prie gedos stulpo. Bet tai tik ziedeliai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # jei 2017-09-12 09:19
oskelti tarptautiniu mastu silumininku aferas Lietuvoje,tai pdaliaii reiktu atsistatydinti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti