Tikrinti leidimo bado akcijai policininkai atvažiavo ginkluoti automatais

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.21 (7 Votes)

Tikrinti leidimo bado akcijai policininkai atvažiavo ginkluoti automatais

 Akivaizdu, kad tai buvo bado akcijos dalyvių gąsdinimas, nes Policijos įstatymas aiškiai numato, kad negalima naudoti ginklų žmonių masinio susibūrimo vietose:

28 straipsnis. Specialiosios policijos priemonės – šaunamojo ginklo panaudojimas

1. Kai kita prievarta yra neveiksminga ar negalima ir yra šio įstatymo 27 straipsnio 1 dalyje nustatyti pagrindai, policijos pareigūnas turi teisę panaudoti šaunamąjį ginklą.

 

2. Pareigūnas, manydamas, kad gali tekti panaudoti šaunamąjį ginklą, turi teisę išimti šaunamąjį ginklą iš dėklo ir parengti jį panaudoti. Pareigūnas turi teisę iššauti iš šaunamojo ginklo, kai būtina duoti pavojaus signalą, išsikviesti pagalbą.

 

3. Draudžiama naudoti šaunamąjį ginklą žmonių susibūrimo vietose, jeigu nuo to gali nukentėti pašaliniai asmenys, prieš moteris, kai akivaizdu, kad jos nėščios, taip pat prieš asmenis, kai akivaizdu, kad jie neįgalūs, prieš nepilnamečius, jeigu jų amžius žinomas pareigūnui arba išvaizda atitinka amžių, išskyrus atvejus, kai jie priešinasi pavojingu žmogaus gyvybei ar sveikatai būdu arba kai užpuola šių asmenų grupė ir (ar) šis užpuolimas kelia grėsmę pareigūno ar kito asmens gyvybei ar sveikatai.

 

 

 

 

VH3BW

 

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL ORGANIZUOJAMOS BADO AKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTŪROS

 

 2017 m. liepos 28 d. Nr.  30-1854

Vilnius

 

 

 

1. S u d e r i n u  Scholestikos Katavičienės ir Donato Šulco nuo 2017 m. rugpjūčio 21 d. prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros organizuojamos neterminuotos bado akcijos, skirtos pasiekti teisėtvarkos ir teisėsaugos pareigūnų ir teisėjų personalinės atsakomybės įteisinimą (kuriame dalyvaus iki 100 žmonių), laiką, vietą ir formą.

2. Į p a r e i g o j u  organizatorius:

2.1. užtikrinti, kad akcijos dalyviai nepažeistų viešosios tvarkos ir laikytųsi Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo, kitų teisės aktų reikalavimų bei vykdytų teisėtus policijos pareigūnų reikalavimus;

2.2. palaikyti švarą ir tvarką visos akcijos metu, o jai pasibaigus per vieną valandą sutvarkyti teritoriją, surinkti ir išvežti šiukšles bei atlyginti tretiesiems asmenims visus galimus materialinius ir nematerialinius nuostolius (žalas), kurie gali būti padaryti akcijos metu ar dėl nelaimingų atsitikimų;

2.3. akciją organizuoti netrikdant transporto eismo;

2.4. užtikrinti, kad akcija vyktų ne arčiau kaip 75 metrai nuo Lietuvos Respublikos Prezidentūros pastato;

2.5. užtikrinti, kad akcijos metu nebūtų kurstoma nesantaika, tautinė, rasinė ar kitokio pobūdžio diskriminacija, nebūtų keliama grėsmė valstybės ar visuomenės saugumui, žmonių sveikatai ar gyvybei bei atliekami kiti teisės aktams ar viešajai tvarkai prieštaraujantys veiksmai.

Šis įsakymas (leidimas) per vieną mėnesį nuo jo įteikimo ar pranešimo suinteresuotai šaliai apie viešojo administravimo subjekto veiksmus (atsisakymą atlikti veiksmus) dienos gali būti skundžiamas Vilniaus miesto savivaldybės visuomeninei administracinių ginčų komisijai (Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius) arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui  (Žygimantų g. 2,  LT-01102 Vilnius) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

 

Administracijos direktorė                                                                                       Alma Vaitkunskienė

______________

 

 

 

Peržiūros: 4471

Komentarai   

+44 # Zenonas Priekuliškis 2017-08-24 18:09
Pademonstravo, kad gyvename policinėje valstybėje. Jeigu būtų kitaip, būtų pasidomėję pačioje savivaldybėje. Šiaip jeigu būtų civilinė-teisinė valstybė, būtų parašę ne "Įsakymas", o "Leidimas".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+33 # J.Radovičius 2017-08-24 20:04
Reiktų žinoti, kuris policijos viršininkas taip baugina badautojus automatais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # Klanas 2017-08-24 21:19
Policininkai pagalvojo, kad RUSAI PUOLA - juk tiek pripasakota visiems, kad yra grėsmė Lietuvai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # tokiu 2017-08-24 20:51
esu mates sovietmeciu_Melnikaite stovejo panasiai ir su granata,o su automatu miskuose saude per bunkeriu angas
taigi -jie buvo atsiusti provokuoti....nepasitenkinima Magnolijos ir Dedules valdzia-pasiilgo streiku,mitingu ,manifestaciju-gum,ines kulkos stovi-tikros rudiokja sandeliuose,o Putinas vis klausia Dalios...kada?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # jeronimas 2017-08-24 21:20
O tai cia gal kas nors saude ar kokias bombas sprogdino prie magnolijos dvaro? Nors ,kai saude prie bariuko bandiugu gaujos ,tai atvaziave policijos darbuotojai tikrai buvo be automatu.O siuo atveju ,matyt,buvo terorizmo gresme,del kurios buvo vykdoma automatu demonstracija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # Atas 2017-08-24 22:20
Tai dar reikia džiaugtis, kad nepradėjo šaudyti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # lorenzo 2017-08-24 22:26
ateis diena kai jie vėl naudos tuos ginklus prieš liaudį
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Tai 2017-08-25 09:13
Prostitutės magnolijos pasiusti terorizuoti taikius badautojus. Nepatinka tai šliundrai tiesa, kad taip vadinama teisėsauga yra mafijinė. O ir pati prezidentūra-didžiausias korupcijos židinys.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # demoralizuoti 2017-08-25 10:53
ir diskkredituoti visu lygiu valdzios organai naudoja vidaus organus normaliu zmoniu terorizavimui
Terorizmu valdo Lietuva
Ar toks nurodymas ar patys bijo zmoniu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-9 # Būkit teisingi 2017-08-25 12:02
nešioti ginklą ir panaudoti, tai du skirtingi epizodai ir dvi skirtingos tvarkos, tai kodėl nešiojimą priskyrėte prie panaudojimo?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # zm 2017-08-25 13:42
Galėjo ir šarvuočius atvaryti su malūnsparniais. Taip sau.
Pastebima, kad uoliai sekamos bet kokios pilietinio veiklumo apraiškos, ir stengiamasi įbauginti, kad kiti nebenorėtų. Štai jums ir demokratija realybėje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti