Garliavos byla žlugo - pagrindinis kaltinimo liudininkas Sigitas Martinavičius paneigė kaltinimus (pildoma)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.38 (4 Votes)

Garliavos byla žlugo - pagrindinis kaltinimo liudininkas Sigitas Martinavičius papasakojo, kaip policija klastojo bylą (2)

 

Čia 2012.05.17 Lietuvos gėda. Rusiškai kalbantys mentai parsivertė pil. Dūdėną ir daužė karabino "Baikal"vamzdžiu jam į lytinius organus. Jis buvo pristatytas į policiją ir kai tik jam tapo labai blogai, nuvežė į ligoninę ir priėmime parašė , kad atvežtas iš namų apsvaigęs nuo narkotikų. Žmogus gydėsi keletą mėnesių dėl limfmazgių sužeidimų, o mentai nutempė jį į Kaišiadorių bylą, kur pederastinė mentija pralošė bylą. Matot teisėjas buvęs afganistanietis neišsigando , o vertino įrodymus. Nežinantiems-kas yra mentas. Tai policininkas praradęs žmogiškumą.

 

 

Šiaulių apygardos teisme praeitą trečiadienį  buvo apklausiamas S.Martinavičius. Jo parodymai ikteisminiame tyrime "cementavo"paskirus kliedesius kaltinamajame akte.Jeigu remtis jo parodymų raide gaunasi,kad jis žinojo visus asmenis kurie yra kaltinamųjų suole, žinojo jų anketinius duomenis su pilnais vardais ir net dvigubais vardais. Žinojo kokias užduotis ir kam konkrečiai duodavo Venckienė su Skučiene,kokia seka ir kaip informacija grįždavo pas `N.V.Žinojo kaipkas tas užduotis vykdydavo.

Tai buvo ašis - liudininkas nes kitų parodymų, kuriais rėmėsi prokurorė kaltinamajame akte, byloje nėra. Prokurorė Poškienė net sutiko nedalyvauti posėdyje ryšium su atostogomis (diena prieš). Dalyvavo Šiaulių apyg . prok. Vitkus iki tol pasižymėjęs vienu klausimu nukentėjusiesiems ; "o kaip jūs tada jautėtės?".

Apklausą pradėjo pirm. R.Jurgaitis. Pirma buvo bendriniai klausimai apie Klonio gt.įvykius. Į tai liud. pasakė , kad žmonės rinkosi taip išreikšdami savo valią ir teisę žinoti. Tada buvo visa eilė "užvedančių" klausimų : ar kas organizavo tą stovyklą, ar  kas iš kaltinamųjų ten vykdė kokias specialias funkcijas,ar buvo ir pas ką kasa,ar buvo naudojamos spec.ryšio priemonės(prokuroras) tokios kaip telefonas ,racijos,ar buvo organizuojamas sekimas ir kas ką sekė kodėl ir t.t.

Atsakymai buvo tokie : žmonės rinkosi patys, darbus pasiskirdavo sau patys (virtuvėlė,švara,drausmė) pinigai buvo saskaitoje ir į ją siuntė iš  užsienio, kortelę turėjo žmogus jau numiręs, o kitką jis (S.M.) dengdavo.Telefonai nėra kokia spec. priem.,o tokias pat racijas jo vaikai turi.

Salėje kilo šurmulys.Visiems aišku,kad liudininkas paneigia savo ankst. parodymus. Tada viena teisėja kalausia : tai jūs tvirtinate savo parodymus? O Sigis jai : taip, tvirtinu tai, ką ten sakiau tada,o čia kažkokią interpretaciją skaitote.(nes jam citavo)

Nuotr. - atrodo, kad Sigitas Martinavičius apgavo ne tik "Drąsos kelią", bet ir bylą sufabrikavusius prokurorus

 

Tada dauguma advokatų pateikė lengvus klausimus galimai retorinius, nes atsakymai tik kartojosi ir teismo kolegiją pradėjo "supti".Ta pati teisėja dar bandė klausti griežtu pakeltu balsu apie tai, kad jis davė kitokius parodymus į ką S.M. sureagavo audringai, pareikalavo jo nespausti duoti atsakymus, kokių gal būt teismas nori (Jo nuomone)

Kaltinamasis G.Banaitis kreipėsi į teismą pranešdamas,kad ruošiasi apklausti liudininką pakartotinai pateikiant citatas iš jo parodymų,nes kalt.G.B.nuomone susidarėtokia situacija ,kad visiems aišku tik kolegijos narei-ne.Be to kaltinimas pateiktas grupei ir todėl klausdamas dėl kitų kalt.G.B.nori išsiaiškinti ar ta grupė buvo ar ne nes liudininkas nuo kaltintojo.Teismas sutiko pratylėdamas.

Perklausiant pagal visus jo parodymų teiginius buvo gauti atsakymai,kad nei apie vieną kaltinamajį nieko jis tyrėjai neteigė apklausa vyko 4-5 kartus po 5 val.Gecevičienė rodydavo nuotraukas pvz.Banaičio ir kitų , tyrėja pasakydavo jų duomenis.Tyrėja interpretavo  pokalbį su juo ir viską surašė savo žodžiais,o jis pasirašė tik permetęs prot.akimis.

Dar daugiau - Gecevičienė siūlė jam tapti nukentėjusiuoju šioje byloje ir pateikti kaltinimus Lobovui.Jis atsisakė.Itikinėdama jį Gecevičienė rodė bylos medžiagą ,parodymus ,šūsnis nuotraukų.Apklausos metu kelis kartus įeidavo M.Milinienė ir šnabždėdavosi su tyrėja.(tuo metu apkl.vykdavo Kauno raj .pol.patalp.Čiurliunio gt.3 aukšte.Užliipi,aikštelė ir durys į kab., atidarytas stoglangis ir peleninė.Ten sėdėdavo Milinienė ir viską klausydavo )

 Sigis Banas

Šiaip tai pokalbis po apklausos tarp Ginio Bano  ir Martinavičiaus yra platformoje "Sigitas Martinavičius technopolis"

 

Peržiūros: 3157

Komentarai   

+53 # Solveiga 2017-07-02 20:10
Oho, neitiketina, nuostabu, aciu!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+56 # kodel 2017-07-02 20:23
siose bylose kyso milinienes snukis? Kuom jinai suinteresuota?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+44 # tamplijieras 2017-07-03 00:05
manau,kad Sigis pats sau labai pakenkė,kai sumaišė konfliktus partijos viduje ir tai kas vyko iš tikrųjų Klonio gt.Prie to prisidėjo žiniasklaida inspiruojama policijos.Taip jie norėjo atriboti žmogų nuo to judėjimo ir užsitikrinti jo, liudijimą teisme.Jam tik būtų pakakę sakyti -" neatsimenu ,skaitykite mano parodymus".Bet jis vyriškai atlaikė tokią akistatą su tikrove ir dar metė iššūkį.Nesitikėjau aš ,bet geriau vėliau negu niekad...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+47 # jeronimas 2017-07-03 00:41
Manau ,kad visos bylos susietos su Garliavos ivykiais,pagamintos ne be Milinienes.Viesai si boba prisipazino ,kad pagrindines bylos visus kelesdesimt tomu tyrymo medziagos perziurejusi,o kai kuriuos jai svarbius dokumentus atsisvietusi.idomu,nuo kada gatvines turgaus bobos turi teise prokuraturose skaityti bylas,kurios nepasieke teismo? Nuo pat Garliavos ivykiu pradzios ,skaiciau visa pateikiama info apie mergaites uzgrobima,.O del milinienes sunaus pradzia dave pati motina.ieskodama kaltu,pati paleido i viesuma paskalas apie savo sunu.Neatmetu galimybes,kad tas trecias galejo buti sunus, bet ,manyciau,tik todel,kad motina eidama per niekuo neprasikaltusiu zmoniu galvas,dergdama juos ,bande nuvalyti savo pacios spjaudalus nuo zioptu.Kokia teise,ir kieno leidimu si poniute dalyvavo beveik visu sendien kaltinamu zmoniu tardymuose?? Nejau ne vienas teismas neisdris paklausti prokuroro , kodel si ponia galejo tyrymo metu pateikti tardomiems klausimus,kitaip veikti bylos tyryme???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-55 # Surskis 2017-07-03 07:25
Nebutu violetinis daunas, istatymu visai nezino. Tai nuo siol zinok-nukentejusiu pripazintas asmuo turi teise dalyvauti liudytoju apklausoje, uzduoti jiems klausimus, susipazinti su byla, prasyti jos kopiju, prasyti atlikti tam tikrus tyrimo veiksmus ir tt. Svieskites, balvonai, nes su savo visisku neisprusimu atrodot, kaip psichiatriniu pacientai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+34 # na va 2017-07-03 10:32
daunas tai tu,kitu daunu cia nera,tik tu vienintelis idjotas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # surskiui 2017-07-03 17:19
Ikiteisminiame tyrime liudininkai viens kitam klausimų neuždavinėja, švieskis Surski pats,pas Mauzerį...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # antimusmire 2017-07-04 10:06
surskis mauzerio telefoną pametė, neturi pas ką pasiklausti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Ema 2017-07-03 11:42
O ką reiškia paskutinis sakinys Šiaip tai pokalbis po apklausos tarp Ginio Bano ir Martinavičiaus yra platformoje "Sigitas Martinavičius technopolis"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti