Teisėsaugos “ožio” byla (“Garliavos gaujos”) gali prašapti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (4 Votes)

Teisėsaugos “ožio” byla (“Garliavos gaujos”) gali prašapti

Kristina Sulikienė

Viso ankstesnės “gaujų” bylos būdavo tiriamos taip: teisėsauga suranda porą – ketvertą žmonių nužudžiusius asmenis, pažada juos atleisti nuo atsakomybės (UŽ NUŽUDYMUS) mainais, kad apkalbės Daktarą, Agurką, dar kažką.

Teisėsaugos “pakabinti” ožiai sutinka. Tada į teismą vedami su “palyda”, neretai ir kaukėmis, priliudija ko net nesapnavę, ir galutinėje finišo stotelėje koks Daktaras ar Agurkas lieka vienas – visi kiti išimami iš bylos.

Nes pavyzdžiui, Daktaro byloje taip ir atsitiko – kasacinėje instancijoje teismas išteisino ir nuo bet kokių ieškinių atpalaidavo “ožį”, pritaikę senatį, Henrikui Daktarui netaikė, nors jam suėjusios 2 senatys.

Garliavos byla prasidėjo nuo laiškiuko, vėliau laiškiuko autorius bandė tapti tik liudytoju, bet jam nieko neišėjo.

Tačiau kaip ir Daktaro byloje, ožį atpažinsi iš tolo – jį veda ir saugo teisėsauga, kuri, kito ožio (viską organizavo, prisipažino viską organizavęs, tačiau jokia byla nekeliama) nuomone, bus atleistas nuo atsakomybės, nes neva “padėjo išaiškinti nusikaltimą”.

Tačiau ožiams kažkas nesiseka: teisėjai nuodugniai tyrinėja bylą, nepertraukinėja bylos dalyvių, leidžia pasisakyti netgi nelabai pagal protokolą – nes teisėjams įdomu, kas iš tikrųjų yra nutikę. Prokurorė į save susisuka vis labiau su kiekvienu posėdžiu.

Vienas iš ožių slepia veidą, tačiau net po kauke matosi pilnos baimės akys: nes jeigu tikėtume teisėsaugos veikimo schemomis, už šeštavimą šioje byloje kažkas pažadėta kažkokioje kitoje. Kokioje – niekas nežino. Na o jeigu šitoje išteisins ir nepavyks “ožio” karjera, tada kitokia karjera labai nenusiseks – nes ožiams kalėjime yra ne kas.

Kartą jau “ožys” sėdėjo 30 parų ir po to pasidarė šitoks uolus liudytojas, nes dar kartą sėdėti nebenori.

 

Dr. Rūta Gajauskaitė, kriminologė

 Sutrumpino ir pakoregavo Rimvydas Žiliukas

GARLIAVOS PEDOFILIJOS BYLOS FAKTAI

1. Faktas, kad L. Stankūnaitė ir V. Naruševičienė prašėsi apsaugos nuo D.Kedžio grąsinimo! Bet jos negavo. Dėl to prarastos dvi gyvybės – tai prokuroro kaltė, bet jis už tai nebuvo nubaustas.

2. Faktas, kad teisėja N. Venckienė prašėsi apsaugos nuo A. Ūso grasinimo nukirsdinti ją! Paramos ir vėl nesulaukta, todėl žuvo dar vienas žmogus. O jei būtų atlikta psichiatrinė-psichologinė ekspertizė, kaip prašė N. Venckienė, ir A. Ūsas būtų buvęs areštuotas, jis būtų likęs gyvas! Tačiau ekspertizė neatlikta, įtariamasis neareštuotas. Maža to, netgi melo detektoriaus duomenys nebuvo panaudoti tyrimo krypčiai suformuoti! Dar blogiau – ne tik byloje buvusios telefono išklotinės nepanaudotos bendrininkų ryšiams nustatyti, bet ir kitoje – pedofilo Gotlibo byloje – sunaikinti analogiški įrodymai (telefonų išklotinės ir uţrašų knygelė)!!! Taigi, įtariamųjų ratas akivaizdžiai susiaurintas. Ir vėl pareigybinis nusikaltimas, tačiau niekas iš tyrėjų nebuvo pagal jį patrauktas atsakomybėn. Priešingai – generalinis prokuroras gavo teisėjo mantiją su imunitetu. Argi tai ne apdovanojimas uţ nuopelnus klanui?

3. Faktas, kad 4 licenzijuotų ekspertizių išvados patvirtina, jog pagrindinė liudininkė ir nukentėjusi D. Kedytė nefantazuoja ir jos parodymai galėjo ir turėjo būti patikrinti kitais įrodymais (vietos apžiūra, liudininkų parodymias, atpažinimu, akistata, įvairiapuse apklausa ir t.t.)! Tačiau tyrėjai ignoravo specialistų išvadas ir pasikliovė neturinčios licenzijos nežinomos specialistės atvirkštine pažyma, kurią net nemačiusi aukos ji parašė! Ir dabar ši paţyma byloje dominuoja?! Tai vėlgi pareigybinis nusikaltimas, už kurį niekas nepatrauktas atsakomybėn.

4. Faktas, kad antroji auka – O. Naruševičiūtė, 2 metais vyresnė ir pati susipratusi kreiptis į mokyklos specialistą, išvis eliminuota iš bylos, nors yra medicininės išvados apie liekamąsias pasekmes jos sveikatai, sietinas su sistemingu analiniu prievartavimu?!! Maža to, ji netgi išvežta iš Lietuvos ir dabar, nors turi tėvą ir du gyvus senelius, gyvena, kiek žinoma, Vokietijos vaikų namuose. Ir nei viena iš vaikų teisių gynėjų vadovių (Šalaševičiūtė ar Žiobienė) nepatraukta atsakomybėn už tokį akivaizdų vaiko nuskriaudimą, nesuteikiant jai nei medicininės pagalbos, nei tinkamos socialinės aplinkos (jau vien dėl kalbos barjero)?!

5. Faktas, kad D. Kedytė buvo neteisėtai, be globėjos N. Venckienės žinios paimta iš darželio pareigūnų, išvežta iš Kauno į Vilnių, į Vaikų raidos centrą (VRC) ir ten jame laikoma. Jame be pranešimo globėjai mažylė „gydyta“ taip, kad po to užmiršo net supynes, jau nekalbant apie kitus žaidimus. Vaiko pagrobimas – nusikaltimas. Bet niekas, nei vaikų teisių gynimo pareigūnai, nei VRC vadovai, nei įstatymo priežiūrą vykdyti privalantys pareigūnai nebuvo patrauktas atsakomybėn.

6. Faktas, kad L. Stankūnaitė pati savanoriškai atsisakė dukters ir teisme patvirtinta „Taikos sutartimi“ atidavė vaiką auginti tėvui. Galite įsivaizduoti, kokių gyvenimo uodegų“ išaiškinimo teisme ji bijojo, jei sutiko pasirašyti sutartį? Tokiu būdu D. Kedytė iš 8 savo gyvenimo metų net 6 gyvena pas Kedţius, o su motina tebuvo tik 2 metus.

7. Faktas, kad būtent per tuos 2 mažylės gyvenimo su motina metus, vaikas įgijo neadekvačios jos amžiui patirties, o L. Stankūnaitė – nepagrįstai praturtėjo. Argi neakivaizdu, kad ir dėl materialinių paskatų, o ne vien tik dėl pedofilijos bylos sužlugdymo, biologinė motina užmiršo savo pasirašytą „Taikos sutartį“?

8. Faktas, kad priimdami sprendimus teisėjai Varsackas ir Kondratjevas nesivadovavo nei pedofilijos bylos dešimties tomų medžiaga, nei vaiko teises ginančiais tarptautiniais bei Lietuvos įstatymais, ir net nepaklausę pačios D. Kedytės, pas ką ir su kuo ji nori gyventi? Tačiau šių teisėjų nepagrįsti sprendimai nebuvo svarstomi Teisėjų taryboje, o atvirkščiai – svarstoma N. Venckienė.

 Tokių pedofilijos byloje užfiksuotų faktų be atitinkančio įstatymus teisinio įvertinimo yra virš 200. Tuos visus įstatymų pažeidimus vykdo tik pareigūnai !!!

Ką padarė Stasio Šedbaro vadovaujamas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, svarstęs 56 D. Kedžio pareiškimus ir nustatęs pažeidimus? Nieko. Pažeidėjai liko taip ir nenubausti už 2 gyvybių žūtį. O tai sąlygojo tolesnį bylos vilkinimą, teisininkų Venckų šeimos koordinuotą ir sistemingą niokojimą bei persekiojimą, o taip pat dar 3 bylos dalyvių mirtis. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras už tai nuo pareigų nenušalintas, nors to buvo reikalaujama ir signatarų rezoliucijose, ir visuomeninių organizacijų reikalavimuose. Valstybininkų tvirtovė laikosi solidariai.

D. Kedį į amžinojo poilsio vietą palydėjo dešimt tūkstantinė minia, o A. Ūsą į kapus lydėjo, įskaitant ir duobkasius, tik 8 asmenys?.. Ar tai nieko nesako? Mažos mergaitės skriauda parodė tikrąjį Tautos garbės, orumo ir atjautos dydį. Klonio gatvės sargybiniai – tikrieji teisingumo sergėtojai, o ne tie, kurie kabinetuose užsidarę kuria sau patogius įstatymus ir jais dangstosi.

Deja šiandien teisėtvarka gina ne žmogų, o suinteresuotą grupuotę.

Politikai abejingai bei ciniškai dėsto (tik per TV) savo tuščius postringavimus, atvirai ignoruodami Tautos interesus. Politikai, atrodo, užmiršo, kad moralė – pati brangiausia vertybė, kurią jie seniai prarado. Tik Tauta turi orumo, žmogiškumo, atjautos, saugo mergaitę. 

 

Peržiūros: 3330

Komentarai   

+70 # rimas 2017-06-20 16:00
Pritariu. Geras straipsnis. Tik kaip atkurti Lietuvoje teisingumą?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-51 # CiTaiBent 2017-06-20 22:22
Faktas: Sulikienei psichiatrinė ekspertizė neatlikta iki šiol .. Rezultatss matosi kiekviename jos strsipsnyje :(
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-17 # yhaha 2017-06-20 22:45
Dievulėliau, o jau tavo mąstymo vingiai matosi "ekspertizė neatlikta...rezultatai " (kokie rezultatai?) "matyti kiekviename strsipsnyje. Kas tas strsipnys? Čia tavo sapnų ir šešėlių karalystėje tavo kalboje kažką reiškia?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # yhaha-2 2017-06-20 22:47
O kad tu galimai nepakaltinamas matosi, jog neskiri, kur S. kur Gajauskaitė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-20 # Munas Launis 2017-06-20 23:25
Vatiniai savo nuolatiniu ir nepralenkiamu bukumu tiesiog stebina .. straipsnio autorė pačioje savo straipsnio pradžioje pasirašo - Kristina Sulikienė !
Tikriausiai pagal šiuos požymius vienas kitą taip ir suranda :)))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # munaslaunisbomzas 2017-06-22 23:09
Esu munas launis bomzas, rasiau skundus kad Vilkaviskio antstolis neprieme po 10 metų vykdomojo rašto. Pralaimėjau visus teismus, nes paaiškėjo, 5 metų senatis jau yra. Nepadėjo nė sirvatydžio kantora.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-18 # Munas Launis 2017-06-20 23:46
Yhaha :)) Geras slapyvardis Suliko, galima sakyti atitinka tavo išvaizga :))) gal ir toliau juo pasirašinėk po savo rašinėliais :)))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # bomzinismunaslaunis 2017-06-21 09:12
o VDu bomzas islindo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # munaslaunisbomzas 2017-06-22 23:10
Užtat munui launiui - bomžui atlikta, po to kai juodukų kvartale kažkas pabirrbino girtą per vieną vietą, sutriko sveikata ir padarė tą spiritizę, ir paskyrė vaistus. Dabar munas launis bomzas juos geria, po to miega garaze panemunėje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # jeronimas 2017-06-20 22:39
Politikai ir teisingumo "vykdytojai" sudaro viena luoma.Ir labai panasu,kad to luomo principai ir kryptys ,galutinai sunaikinti valstybe.jeigu zmones duodantys priesaikas ,ju nesilaiko,net negerbia ir nemyli savo valstybes ir tautos Konstitucijos,atvirai visus 27 laisves metus vykdo valstybeje genocida,atgi kitaip galima galvoti??Paziurekit kiek priimta istatymu ,akiplesiskai nukreiptu pries tauta,pries asmenis kurie gyvena badu ir prarade visas viltis?Paziurekit kokia valdzios nieksu neapykanta vaikams,vaikus auginancioms seimoms,jaunimui??? Jeigu laiks nuo laiko pasifotkina nkvedisto gaisrininko dukte su vaikiukais,tai argi cia meile ir pagarba jiems??? Argi pagarba mokiniams,kai nuimami net vargani keli jevriukai vaiku kisenpinigiams??? kiek girtasi del nemokamo maitinimo mokyklose,del pieno stiklines su riekel duonos,o kur visa tai realybeje??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Jule 2017-06-21 22:23
Žmonių emigracijos mastas viska patvirtina arba paneigia...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+37 # jeronimas 2017-06-20 22:50
Man baisus tas tautods nieksu melas,tas atviras issityciojimas is biednu,vargingiau gyvenanciu.Teisine sistema sugedusi iki panagiu juodumos.Argi to neirodymas,kai teisas ziuri garliavos ivykiu filmuka su 240 alibabu plesiku,ir nemato kaip plikis advokatas nesa mergaite su sukryziuotom kojom?Ar tai pasityciojimas is viso salies teisingumo??? kas susije su Garliavos ivykiais,ir mergaites pagrobimu,tai iki sendien ivyko virs 600 teismo posedziu.ne vienas teisejas tuose posedziuose net neuzsimine,kad teiseja Venckiene turejo tuo metu imuniteta,bet buvo uzsimaskaveliu isiverzta i jos gyvenama asmenine valda,buvo ispjautos jos durys,isdauzyti langai,viduj nusukintos kameros,buvo lauzomos jai rankos??? ka,ne vienas teisma vedes teisejas to nemate,neisaiskino??? Jau vien gerbent savo mantija,savo uzimamas pareigas, nors kiek pagarbiau ziurint i kolegas ta turejo padaryti visi be isimties.O ka mes mateme ir ka girdejome?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # Zenonas Priekuliškis 2017-06-21 08:46
Labai geras straipsnis. "Ožiai" vedžiojami su palyda ir kaukėmis. Gryniausia tiesa. Nebūnant "Ožiu" ar kitos kategorijos represinių struktūrų atstovu, jokių kaukių ar apsaugos negausi. Represantai savus akylai prižiūri ir saugo, o jeigu išsišifravo, ar iššifravo, tai gali nueiti ir į dausas. Keletą tokių pažįstų, jie be to teigia, kad jeigu prakalbėtų nors truputį, per 24 val.,dingtų nežinia kur. Atkūrus nepriklausomybę, keletas atsisakiusių toliau bendradarbiauti su represinėmis struktūromis, nusikalstamų grupuočių buvo sušaudyti. Tai kas įkūrė nusikalstamas grupuotes, ir kam jos pradžioje tarnavo? Todėl teisėtvarka gina ne žmogų, o suinteresuotą (nusikalstamą) grupuotę.
Klaipėdoje: firma "Cenzas" - apyl.t.teisėja V.Olcvikienė (Jakštienė) - antstolis drg. A.Selezniovas, Juos gina aukštesnės visos instancijos. Tai reiškia, kad visa save vadinanti teisinė sistema yra korumpuota.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-19 # Mindaugas 2017-06-21 09:30
Dieve dieve, kaip liga progresuoja. Gal tu jau atsigulk, pailsek. Beje, suliko, kalbama, kad tave tavo vyras dauzo, todel visa melynemis nuseta. Lobovas rase apie tai, o sciglas parvirtino.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Mindaugas 2017-06-21 09:51
Patvirtino
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # bomzinismunaslaunis 2017-06-21 16:39
bomzas launis irgi patvirtino, nes jo barzda mate.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # munaslaunisbomzas 2017-06-22 23:08
Mane muna launi bomza nebent VDU valytoja su šluotkuočiu apdaužo, ir dar budėtojas Antanas. Dar mane bomžą muną launį teisė, kodėl puoliau VDU pastatą. Gavau administracinę baudą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Ema 2017-06-23 17:27
Bet argumentų į straipsnį tamsta nepateikei jokių, tai kieno čia liga progresuoja, ką?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Dalius 2017-06-21 12:31
TIESA akis bado,ausis glusina,smegenys kaista....TO neturejo,NETURI BUTI.Geda,slykstu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # vladas lukosevicius 2017-06-21 14:56
Tas Keršys retas brudas dvokiantis alum ir myžalais ,,, kaip ir jo bendaržygė Kuznecovaitė .
Buvo atvažiaves prie prokuratūros apsimyžes per bado akciją , skundėsi kad kontrolė paskutinius pinigus paėmė už tai kad važiavo be talonėlio . Tikėjosi kad jam atiduos .
Brudas daugiau nesirodė , persibazavo į Garlaivą , ten beveik metus ėdė už žmonių suaukotus pinigus ir provokacijas rezgė .
Valkata apkaltino N. Venskienę jog ji jam rašė skundą į Aukščiausiajį teismą , kurio teismas net nepriėmė .
Norėjo kad Neringai dar vienas straipsnis būtų , nes ji kaip teisėja neturėjo teisės rašyti skundus .
Nepavyko , nes išviešinau jo sugyventinės Gerdos rašytą man prisipažinimą jog jis pats tuos skundus rašė .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # hm 2017-06-21 16:40
saunuolis Vladai, teisingai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-9 # vladuk 2017-06-21 22:04
Vladuk, seniai laikas zinoti savo deives pavarde - ji VenCkiene! Beje, kaip ten baigesi tavo paviesinti Pociuno dokumentai? Kazkaip tyla?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # munaslaunisbomzas 2017-06-22 23:06
ne tyla. as viesinu irako perversmo scenarijus, knyga rasau, jau vzd persiunciau. p.s. o kas tas paciunas??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Atlėkė Mindaugas - 2017-06-21 23:18
girta kūzia iš lietryčio, pakėlė tirtančią koją iš po dvokiančio sijono ir myštelėjo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # munaslaunisbomzas 2017-06-22 23:07
arba bomzas munas launis, gyvenantis Panemuneje bomzyne - laisvame garaze.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Dredas 2017-06-22 16:19
Tokiems,kaip launiai,reiktu spraust uodega tarp siknos zanduku ir tylet,nes pasprings savo melu.Tiesa anksciau ar veliau visi suzinos,tad gali ruostis vietele kvadratinei saulutei
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # munaslaunisbomzas 2017-06-22 23:11
esu munas launis bomzas. Gyvenau Amerikoje, man patiko juodukai, nes jie gerai varo per nugara. Lietuvoje visi tokie nesiuolaikiski. Auginu barzda, birbinu VDU kompa, mane galite rasti kiekviena diena naudojuosi visuomeniniu turtu, nes esu bomzas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti